Wypadek na koncercie Mirror grupy chłopców w Hongkongu powoduje, że dwoje zostaje rannych

Zawieszenie

Tancerz pozostaje w ciężkim stanie po tym, jak gigantyczny ekran spadł w czwartek podczas koncertu Mirror Band w Hongkongu, raniąc dwóch aktorów.

Grupa, w skład której wchodzi 12 śpiewaków i tancerzy, jest bardzo popularna na tym terytorium i znana jest z kantońskiego popu lub cantopopu. Klipy udostępnione w mediach społecznościowych pokazują tablicę wideo wiszącą nad podium, zmiażdżoną podczas czwartkowego koncertu wśród krzyków publiczności.

Występ został przerwany, gdy ranni tancerze, którzy występowali z zespołem, zostali zabrani do szpitala. Kilku członków społeczeństwa zostało podobno leczonych z powodu szoku.

Władze Hongkongu wszczęły śledztwo 29 lipca po tym, jak podczas koncertu hongkońskiego boysbandu Mirror, na scenę spadł duży billboard wideo. (Wideo: Reuters)

Nowy dyrektor naczelny miasta, John Lee, Powiedział w oświadczeniu na Facebooku Był „zszokowany… Wyrażam współczucie poszkodowanym i mam nadzieję, że wkrótce wyzdrowieją”.

Władze w Hongkongu rozpocząłem dochodzenie Mówią, że dzień przed koncertem kontaktowali się z organizatorami, aby omówić bezpieczeństwo. Według lokalnych mediów, wstępne wyniki wskazują, że metalowy drut nośny został przecięty, powiedział w piątek miejski sekretarz ds. kultury, sportu i turystyki Kevin Young Yun-hong.

Obawy pojawiły się w związku z 12-stronną serią The Mirror w Hong Kong Coliseum na początku tego tygodnia, po tym, jak jeden z wykonawców spadł ze sceny – chociaż nie odniósł poważnych obrażeń. Niedługo potem petycja wzywająca do zwiększenia środków bezpieczeństwa na koncertach zespołu zebrała ponad 13 000 podpisów.

Organizator koncertu, MakerVille, powiedział w oświadczeniu, że wszystkie pozostałe koncerty zostaną odwołane. Zwroty zostaną przyznane również tym, którzy wzięli udział w występie Mirror w dniu 28 lipca.

Niezwykle popularny boysband został stworzony przez reality show w 2018 roku i został uznany za ożywienie Cantopop i Miejska radośćktóry w ostatnich latach był świadkiem eskalacji napięć z Chinami kontynentalnymi i masowych protestów, a także pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.