3M rozdysponuje 8,6 mld USD w sektorze opieki zdrowotnej

3M planuje oddzielić 8,6 miliarda dolarów od swojej działalności związanej z opieką zdrowotną, co ma na celu zwiększenie koncentracji i zwiększenie rentowności.

Chociaż to nie było całkowite zerwanie Jak te sugerowane przez branżowych odpowiedników General Electric i Toshiba, ogłoszona we wtorek decyzja, dogłębnie przekształci firmę 3M z siedzibą w Maplewood i wyznaczy nowy kurs dla grupy opieki zdrowotnej, której jeszcze nie nazwano.

„To świetna okazja dla obu firm” – powiedział w rozmowie z Star Tribune dyrektor generalny Mike Roman. „Aktywne zarządzanie naszym portfelem pomaga nam uzupełniać wartość, którą tworzymy dzięki naszym innowacjom i budowanym przez nas firmom”.

Działalność w zakresie opieki zdrowotnej odpowiada za jedną czwartą przychodów 3M. Produkty obejmują opatrunki, medyczne urządzenia regulacyjne, higienę jamy ustnej i technologię informacyjną opieki zdrowotnej.

Po ukończeniu, oddział opieki zdrowotnej 3M będzie trzecią co do wielkości firmą w branży technologii medycznych w stanie, po firmach Medtronic i Boston Scientific.

Pozostała firma, która zachowa nazwę 3M, odnotowała w ubiegłym roku sprzedaż 26,8 miliarda dolarów w innych segmentach: bezpieczeństwa i przemysłu, konsumentów, transportu i elektroniki. Liderzy firmy powiedzieli, że firma będzie właścicielem 19,9% opieki zdrowotnej typu spin-off, którą będzie sprzedawać z czasem.

Roman powiedział we wtorek pracownikom, że na razie niewiele się zmieni. 3M zatrudnia ponad 90 000 pracowników na całym świecie i około 10 000 w Minnesocie.

„Było wiele pytań dotyczących kolejnych kroków i tego, jak pójdziemy naprzód” – powiedział. „Co stanie się z pracownikami, nazwa firmy oraz lokalizacje i siedziby tych firm zostaną ustalone w ciągu najbliższych 15-18 miesięcy.”

Z przychodami prawie 9 miliardów dolarów, spółka zależna Hormel i Polaris zajęłaby 13. miejsce w dorocznym rankingu spółek publicznych Star Tribune — gdyby miała siedzibę w Minnesocie.

Oczekuje się, że rozdział zostanie ukończony do końca 2023 roku.

READ  Akcje PYPL rosną dzięki lepszym wskazówkom niż strach, akcje PayPal zostały odkupione

Ten ruch następuje po piętach innych konglomeratów przemysłowych, takich jak General Electric i Johnson & Johnson, które niedawno ogłosiły plany podziału różnych segmentów na różne firmy.

Niedawne badanie Datasite wykazało, że 25% z ponad 540 globalnych handlowców spodziewa się wzrostu sprzedaży, cięć lub rezygnacji z działalności w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ponieważ firmy chcą zwiększyć płynność w niepewnych czasach, powiedział Mark Williams, dyrektor generalny. Przychody w Datasite Americas. .

Wielu inwestorów postrzega takie ruchy jako sposób na odblokowanie zablokowanej wartości określonego segmentu, który może być pogrzebany pod górą rozbieżnych priorytetów dla firmy.

Analitycy w dużej mierze chwalili planowaną we wtorek upadłość 3M, ale pozostają pytania o to, jak nowe firmy będą sobie radzić.

„Jest to stabilny, dochodowy biznes o niskim tempie wzrostu” – napisał o branży opieki zdrowotnej analityk Wolfe Research, Nigel Koo. Dodał, że decyzja o zwolnieniu jej „jest uznaniem potrzeby płynności”.

W ostatnich tygodniach akcje 3M były notowane na najniższych poziomach od prawie dekady. Akcje wzrosły we wtorek o 5%, zamykając się na poziomie 140,82 USD.

„Postawiliśmy, że opieka zdrowotna odniesie sukces jako samodzielna organizacja” – powiedział Roman inwestorom we wtorek rano. „Obie firmy zwiększą koncentrację na dalszym inwestowaniu i wygrywaniu na globalnych rynkach końcowych i będą miały większą elastyczność w strategicznym wdrażaniu kapitału, stymulowaniu innowacji i przyspieszaniu wzrostu”.

Planowany spin-off ma również miejsce niecałe trzy lata po tym, jak 3M rozwinęło swoją działalność w zakresie opieki zdrowotnej dzięki największemu w historii przejęciu. Acelity kupuje urządzenia medyczne za 6,7 ​​miliarda dolarów.

Przez większość swojej 120-letniej historii firma 3M koncentrowała się na przejmowaniu działalności – od producenta materiałów ściernych do głównego dostawcy przemysłowego i producenta produktów konsumenckich, tak jak to jest obecnie.

READ  Co wiesz na rynkach w tym tygodniu

Jednak w ostatnich latach 3M usuwa więcej inwestycji niż tylko przejęcia. Według Mergr, bazy danych fuzji i przejęć, oprócz sprzedaży nadal zawieszonej działalności w zakresie bezpieczeństwa żywności, 3M zwolniło w ciągu ostatniej dekady 15 firm.

Powstał jeden z największych spin-offów firmy wydanie w 1996 roku.

Po oddzielnej ofercie 3M zachowa odpowiedzialność sądową dotyczącą PFAS i zatyczek do uszu, które są postrzegane jako główna przeszkoda dla zysków i akcji firmy.

Wiosną 3M odnotowała niższą sprzedaż i rentowność we wszystkich swoich działach w porównaniu do roku poprzedniego. Całkowity przychód firmy w drugim kwartale, który trwał od kwietnia do czerwca, wyniósł 8,7 miliarda dolarów.

Zyski firmy zostały prawie całkowicie zniszczone przez koszty postępowania sądowego Combat Arms i PFAS. 3M zarobił 2,2 miliarda dolarów przed tymi i innymi wydatkami; Nieskorygowane zyski kwartalne wyniosły 78 mln USD.

We wtorek 3M ogłosiło plany rozwiązania problemu zatyczek do uszu firmy Combat Arms, wysyłając swoją spółkę zależną Aearo Technologies. Poprzez bankructwo i oddanie 1 miliarda dolarów w fundusz powierniczy na spłatę roszczeń.

W toku jest około 230 000 spraw wniesionych przez członków amerykańskiej służby wojskowej i weteranów, którzy twierdzą, że zatyczki do uszu były wadliwe i spowodowały uszkodzenie słuchu. Aearo złożył wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 we wtorek.

Firma płaci również setki milionów dolarów za uregulowanie problemów związanych z PFAS w Belgii, chociaż w USA toczy się proces sądowy.

„Planujemy agresywną obronę” – powiedział Roman.

We wtorek 3M obniżyło swoją pełną prognozę finansową na 2022 r. ze względu na siłę dolara amerykańskiego i możliwość recesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.