49ers uciekają przed Seahawks w meczu NFC West

San Francisco 49ers całkowicie zdominowali Seattle Seahawks w pierwszej połowie i ani razu nie pozwolili, aby mecz był blisko.

San Francisco pomaszerowało na Seattle i w czwartkowy wieczór w ramach Pucharu Dziękczynienia NFL zwyciężyło 31-13 w kluczowej bitwie dywizji NFC West.

Ofensywa Seattle wyglądała na zagubioną przez większą część meczu, a obrona nie mogła wiele zrobić, aby powstrzymać 49ers poza jedną ważną akcją w trzeciej kwarcie.

Na początku drugiej połowy 49ers QB Brock Purdy rzucił typ 6 Jordyn Brooks z Seattle, zmniejszając wówczas prowadzenie San Francisco do 24-10. Seattle wykorzystało celnego gola z gry i było już 24-13, ale ani razu nie było bliżej.

Purdy zamknął drzwi swoim najlepszym rzutem dnia, uderzeniem z 28 jardów do Brandona Aiyuka po niszczycielskim ataku w czwartej kwarcie.

Brandon Aiyuk z drużyny San Francisco 49ers wyprzedził Seattle Seahawks po zdobyciu przyłożenia w czwartej kwarcie w czwartek w Seattle. (Steve Chambers za pośrednictwem Getty Images)

Było to jedyne podanie Purdy’ego tego wieczoru, gdyż zakończył on 21 z 30 na 209 jardów i jeden przechwyt.

Christian McCaffrey był w czwartek głównym kierowcą ataku 49ers, który przebiegł 114 jardów i zdobył dwa przyłożenia na 19 prowadzących. Obecnie ma na swoim koncie 11 szybkich niszczycieli czołgów w sezonie, co stanowi rekord franczyzy.

Deebo Samuel również zdobył szybkie przyłożenie w pierwszej kwarcie i poprowadził Niners w odbiorach, siedmioma złapanymi na odległość 79 jardów.

Seahawks przez cały wieczór walczyli o dobry atak, zdobywając zaledwie sześć punktów w ataku, podczas gdy QB Geno Smith miał sześć worków i nie osiągnął zbyt wiele w grze podań.

Wykonał 18 z 27 podań na 180 jardów i przechwyt.

Zwycięstwo San Francisco powiększyło przewagę w lidze do dwóch meczów nad Seahawks. Następnym meczem drużyny 8-3 49ers będzie 3 grudnia wielki mecz z liderem NFC Philadelphia Eagles.