Anthony Edwards z drużyny USA radzi sobie z „skomplikowaną” Czarnogórą na Mistrzostwach Świata FIBA

MANILA, Filipiny – Amerykanie nie strzelali dobrze piłką, piłka nie przemieszczała się tak szybko od jednego członka drużyny do drugiego i z pewnością nie odbijała się.

Idąc dalej, ich słabszy przeciwnik ułożył doskonały plan gry i niemal wykonał go perfekcyjnie.

Jednak Czarnogórze zajęłoby niewiele czasu, aby zdenerwować drużynę USA, a oni go nie mieli.

Antoni Edwardspo upewnieniu się, że Team USA wygra kolejne dwa mecze, zdobył wszystkie 17 punktów w drugiej połowie, Austina Reevesa Trafił w odpowiednim czasie 3 i Amerykanie pokonali Czarnogórę 85:73 w meczu drugiej rundy Pucharu Świata FIBA.

Edwards, który pozostaje najlepszym strzelcem drużyny w pucharze, pokonał bezbramkowy początek pierwszej połowy 0 na 5, która zakończyła się prowadzeniem Czarnogóry 39-38.

„Czułem, że zawiodłem swój zespół w pierwszej połowie” – powiedział Edwards. „Na przykład nie byłem agresywny, przestałem strzelać po tym, jak osiągnąłem wynik 0 na 5, więc są to rzeczy, których normalnie nie robię. Musiałem więc porozmawiać ze sobą w szatni, aby móc ruszyć do przodu.

Amerykanie, którzy dzięki piątkowemu zwycięstwu Litwy nad Grecją zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale, w niedzielę o 8:40 czasu wschodniego zagrają z Litwą.

Edwards strzelił swojego pierwszego skoczka u siebie o 9:25 w trzeciej kwarcie i ponownie strzelił gola po kolejnym posiadaniu. Zakończył tę kwartę z 10 punktami, wyraźnie na dobrej drodze po tym, jak Stern dał sobie radę, kończąc mecz trafiając 7 z 16, dodając trzy zbiórki i cztery straty.

Głębiej

„Nie mamy Kobe”: droga Anthony’ego Edwardsa do MVP i MVP drużyny USA

Mecz był nadal zacięty, dopóki nie pozostały niecałe trzy minuty do końca. Reeves, który w sumie zdobył 12 punktów, na 2:48 przed końcem zdobył 3 punkty i objął prowadzenie 75-68, co było największym prowadzeniem Stanów Zjednoczonych w tym momencie. Gdy wystrzelił strzał, zatańczył „lód w żyłach” i nie żartował. Ze sposobem, w jaki Czarnogóra utrzymała prowadzenie dzięki ogromnej przewadze po szybach i w odpowiednim czasie przez drużynę NBA All-Star, Chicago Bulls duży Nikola VucevićStrzał Reevesa był decydujący.

READ  Plotki z MLB: Yankees i Padres finalizują wymianę Juana Soto, a także najnowsze wiadomości o Shohei Ohtani

„To był oczywiście ważny strzał” – powiedział Reeves. „To jedno z tych przedstawień, w których, jeśli wejdę, wyglądam dobrze. Jeśli tak nie jest, wiesz, wszyscy patrzą na mnie z ukosa.

w ciągu dwóch minut, Jarena Jacksona JrHak Skyhooka, postawa Mikala Bridgesa i 2 stopy Edwardsa sprawiły, że było to poza zasięgiem. Jackson, który w pierwszej połowie miał problemy z faulami, zakończył mecz z 11 punktami, ale nie zebrał ani jednej zbiórki. Podobnie jak on, Bridges zdobył 10 punktów Teresy Halliburtonktóry prowadził z sześcioma asystami z ławki rezerwowych.

Zamiast tego był to Halliburton Jalena Bronsona Który trener Team USA Steve Kerr był na boisku w ostatnich minutach.

„Czułem, że zarówno Ty, jak i Austin grali świetnie” – powiedział Kerr. „Wróciliśmy do Anta i JJ-a i postanowiliśmy zatrzymać tych chłopaków na ziemi. To dobry skład. Jeśli się nie mylę, myślę, że mamy taki skład na mecz z Niemcami (w sezonie wystawowym). A więc jest to skład którym ufamy i lubimy, a oni zagrali dobrze i w dobrym rytmie, wykonali.” misję.

Teraz o rzezi.

Rozpocznie od Czarnogóry i Vucevica, który zakończył spotkanie z 18 punktami i 16 zbiórkami. Są to być może krzykliwe i przewidywalne liczby. Jest jedynym obecnym graczem NBA w swojej drużynie i dwukrotnym uczestnikiem All-Star.

To, co nie mogło się wydarzyć (ale się wydarzyło), to ogólna przewaga Czarnogóry 49-31 na szkle. Zespół Vučevicia miał 22 punkty drugiej szansy. Chciał wykorzystać swoją wyraźną przewagę rozmiarów (6 stóp i 5 metrów Josh Hart zaczynał od czwartej pozycji) i zaatakował słupkiem, przyprawiając Jacksona o kłopoty w pierwszej kwarcie.

Jedynym innym strzelcem Czarnogóry z dwucyfrową liczbą strzelców był absolwent Youngstown State Kendrick Perry (14 punktów), ale gdyby nie aż 22 straty (co miało z tym związek presja Haliburtona-Reevesa-Harta), być może udało mu się doprowadzić do największego zamieszania. W historii koszykówki w kraju.

READ  Stanowisko Ravens w sprawie długoterminowego kontraktu z QB Lamarem Jacksonem nie zmieniło się pomimo kontuzji

„Wiedziałem, że wygramy” – powiedział Edwards, przyznając, że przyszła mu do głowy środowa gwarancja, gdy mecz był już blisko. „Tak, proszę pana. Wiedziałem, że idziemy, wiedziałem, że wygramy od samego początku. Mam na myśli, że oddali dużo strzałów. „

Cóż, nie, właściwie Czarnogóra strzeliła tyle samo goli z gry, co drużyna Edwardsa. Amerykanie oddali 5 z 19 celnych rzutów za trzy punkty, ale w pierwszej połowie trafili tylko 1 z 9. Asystowali przy 19 z 30 goli z gry, ale piłka utknęła w rękach Edwardsa i w słupek bardziej, niż Kerr, który chwalił wcześniejsze ruchy drużyny USA, był przyzwyczajony. Nie trafili także 10 z 30 faulów, ku wielkiemu rozczarowaniu amerykańskiego eksperta w dziedzinie strzelectwa i konsultanta ds. podróży, Chipa Englanda.

„To trudny zespół do grania” – powiedział Reeves. „Próbują zepsuć grę. Próbują ją spowolnić, sprawić, by była to gra, w której brakuje posiadania piłki, a to jest odwrotność tego, czego chcemy. Musieliśmy więc to rozgryźć w drugiej połowie i rozegrał ważne akcje w dalszej części meczu.”

„Dobrze było dla nas rozegrać jeden z tych meczów i znaleźć się w trudnych sytuacjach, dzięki czemu wiemy, jak sobie radzić i grać w obliczu takich przeciwności losu”.

Paolo Banchero (osiem punktów, cztery zbiórki) grał prawą ręką, która jest poważnie unieruchomiona w wyniku kontuzji kciuka, której doznał w pierwszej rundzie meczu z Grecją. Bobby Portis miał dłuższe minuty, ale oddał tylko 1 z 6 strzałów.

Amerykanie prowadzą obecnie 4:0, a najgorsze, co mogą zrobić, to zakończyć mecz 4:1 przez dwie rundy. Jeśli przegrają z Litwą, drużyna USA wygra w dogrywce z Grecją dzięki zwycięstwu w pierwszej rundzie. Czarnogóra po piątkowej porażce odpadła z turnieju.

Gdyby jednak Stany Zjednoczone przegrały w ten piątek, po dogrywce mógłby nastąpić chaos. I pamiętajcie, że stawką w Pucharze Świata są także kwalifikacje olimpijskie. Drużyna USA musi zająć miejsce w pierwszej dwójce wszystkich drużyn z Ameryk w Pucharze, a obecnie Kanada, Portoryko, Dominikana i Brazylia wciąż tu są.

READ  Oscar Pistorius odmówił zwolnienia warunkowego - CNN

Więc tak, lepiej popracujmy nad tymi tablicami. I te 3. I rzuty wolne.

„Uważałem, że Czarna Góra jest świetna” – powiedział Kerr. „To naprawdę dobrze wyszkolony zespół. Mieli swój plan gry. Wszyscy znali swoje role i wykonali je. Myślę, że dostali (23) ofensywne tablice i próbowali nas wbić do środka. Ale jestem dumny z naszych chłopaki. Nasz wieczór nie był obraźliwy.

„Spojrzymy na taśmę. Nie sądzę, że w ogóle dobrze poruszaliśmy się z piłką i dlatego wpadliśmy w kłopoty. Ale te mecze się odbędą i trzeba umieć walczyć z nimi i myślę, że nasi chłopcy wykonali świetną robotę.

(Zdjęcie: Austin Reeves i Anthony Edwards: Stephen Gosling/NBAE za pośrednictwem Getty Images)