Artemi Panarin, zwycięzca trzeciego meczu dogrywki, na krótko odpycha Hurricanes

NHL

RALEIGH, Karolina Północna — Minęło 16 lat, odkąd jakakolwiek drużyna NHL zrobiła coś takiego.

Minęło – jak się domyślacie – 30 lat, odkąd ostatnia drużyna Rangersów zrobiła to.

To nic nowego dla Blueshirts, którzy odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu w fazie play-off, pokonując Hurricanes 3:2 po dogrywce w trzecim meczu w czwartkowy wieczór na PNC Arena. Utrzymaj się przy życiu w sezonie i drugi rok z rzędu unikaj awansu do play-offów.

Jak dotąd Rangersi jeden po drugim przeżuwali sezon posezonowy.

Artemy Panarin tym razem pokazał swoje zęby w dogrywce, odbijając między nogami bekhendowe podanie Vincenta Trocheka i zdobywając gola na 1:43. Uroczysty kop.

„Rotie rozmawiał w szatni, a potem rozmawiał na lodzie” – powiedział Trochek, który po zdobyciu dwóch asyst przedłużył swoją passę punktów do siedmiu meczów z rzędu.

Artemy Panarin (10) świętuje swoją zwycięską bramkę w czwartek w dogrywce. Jason Seans dla „NY Post”.

To było zwycięstwo, które wymagało serca zespołu, któremu od samego początku zależało na szczególnym celu.

Kiedy bramkarz Igor Shesterkin prowadził Rangersów na rozgrzewkę, towarzyszył mu Philipp Seidel.

Czeski środkowy wszedł na lód pod białymi światłami stadionu, aby rozegrać swój pierwszy mecz od czasu, gdy doznał, jak się uważa, czwartego udokumentowanego wstrząsu mózgu w jego siedmioletniej karierze w NHL.

Rangersi świętują zwycięstwo po dogrywce w czwartkowym trzecim meczu przeciwko Karolinie. Jason Seans dla „NY Post”.

„Nie czuję się dobrze, gdy ktoś mnie uderza lub gdy ja kogoś uderzam” – powiedział Sydle z uśmiechem, który nie schodził z jego twarzy przez cały wywiad po meczu. „W pewnym momencie dostałem kijem w twarz i pomyślałem: «Tak, daj mi więcej»”.

Długo oczekiwany przełomowy sezon Alexisa Lafreniere’a był tutaj kontynuowany.

Rangersom brakuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa, aby zapewnić sobie awans do drugiej rundy meczu z Hurricanes. Jason Seans dla „NY Post”.

Po świetnych wynikach w poprzednim meczu, czołowy wybór na rok 2020, niegdyś uważany za porażkę, strzelił trzeciego gola w dwóch meczach, mijając bramkarza Karoliny Piotra Kochetkowa, który zwolnił Frederika Andersena z obowiązków, przełamując remis 1:1 w pierwszym meczu trzeci. Period i Rangers wyszli na pierwsze prowadzenie tego wieczoru.

READ  Biden apeluje o trzymiesięczne zawieszenie federalnego podatku gazowego, ale stoi w obliczu długiego sprzeciwu wobec uzyskania Kongresu

Ubrani na czerwono kibice tłoczyli się na czerwonych stadionowych krzesłach, ale podnieśli się ponownie, gdy Andrij Svechnikov w regulaminowym czasie wyrównał wynik 1:36, mając przewagę sześć na pięć.

Artemi Panarin i Rangers wygrali już siedem meczów z rzędu, rozpoczynając sezon posezonowy. NHLI za pośrednictwem Getty Images

„Byłem naprawdę pewny sposobu, w jaki graliśmy” – powiedział główny trener Rangers, Peter Laviolette. „Sposób, w jaki to się zakończyło, był trudny, ale nie powinno to odzwierciedlać tego, jak stajesz się coraz lepszy w trakcie meczu. Taki przekaz ponownie płynie. [for OT]. To odporna grupa, która już wcześniej znajdowała się w takich sytuacjach.

Po słabej pierwszej kwarcie Rangers zagrali bardzo zaciętą środkową tercją i zdołali wyrównać wynik przed drugą przerwą.

Laviolette chciał, aby jego zespół lepiej spisał się poza polem karnym, ale w drugiej kwarcie Rangersi trzy razy musieli grać w defensywie.

Jednak zespoły specjalne w dalszym ciągu w dużym stopniu działają na korzyść Rangersów.

Hurricanes świętują gola Jake’a Gunzela w pierwszej połowie trzeciego meczu. Jason Seans dla „NY Post”.
Chris Kreider strzelił gola dla Rangers w trzecim meczu. Jason Seans dla „NY Post”.

Ofensywnie nastawieni zabójcy rzutów karnych Blueshirts użyli go po raz trzeci po sezonie.

Mika Zibanejad wykonał sprytne zagranie jednym dotknięciem, wybiegając ze strefy Rangersów i wbiegając po lodzie, po czym posłał Kochetkowa z pięciu dołków do szybkiego Chrisa Kreidera i podwyższył na 1-1.

„Chodźmy, Rangersi!” To dodało fanom Rangers trochę energii, gdy zaczął szczere skandowanie. Intonować.

„Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, wywierając presję” – powiedział Kreider, który strzelił trzeciego gola w osłabieniu po sezonie. „Z drugiej strony uważam, że dobrze poradzili sobie z presją. Myślę, że chcieliśmy poprawić pewne rzeczy w grze w przewadze, aby wykorzystać część naszych okazji.