Okazje dnia:

Bless Online: opis frakcji i przyczyny konfiktu

Frakcje Bless Online

Strona Bless Online na platformie Steam została zaktualizowana o wpis, w którym deweloperzy wprowadzają fanów w świat gry. Artykuł został poświęcony dwóm głównym frakcjom z jakimi spotkacie się w grze, czyli Hieron oraz Union i przyczynami konfliktu pomiędzy nimi.

Artykuł możecie znaleźć w tym miejscu. Poniższy tekst stanowi wolny przekład tekstu; dzięki nim poznacie frakcje Bless Online oraz ich historie.

Przyczyna konfliktu Hieron vs Union

Konflikt pomiędzy dwoma frakcjami w Bless Online nie jest po prostu waśnią o terytorium czy prawa. Jest to nieunikniony spór pomiędzy dwoma głównymi siłami, które różnią się zasadniczo w światopoglądzie oraz wyznawanych wartościach. Ich konflikt zrodził się z różnych przyczyn; moralnych, historycznych zaszłości oraz rozbieżności politycznych celów, które razem wzięte doprowadziły w końcu do wielkiej wojny.

Czym jest Hieron?

Frakcje Bless Online Hieron

Hieron to nazwa frakcji położonych na północnym kontynencie. Samo słowo Hieron znaczy tyle co „Święte Przymierze” (Holly Alliance) i pochodzi od elfickiego słowa „Hiera”. Po wygnaniu barbarzyńskich plemion i zakończeniu trwających zbyt długo Ciemnych Wieków, ludzkie Imperium Habicht (Habicht Empire) odzyskało starożytne terytorium Lumen, wyzwoliło miasta-państwa takie jak Spezia i przejęło kierownictwo nad północnym przymierzem.

Bless Online: rasy frakcji Hieron

Przez setki lat Imperium Habicht nie tylko rozkwitało i utrzymywało kontrolę nad połową kontynentu, ale także działało jako obrońca, strzegąc cywilizowanego świata przed powtarzającymi się inwazjami plemion barbarzyńskich. Rasy tworzące Hieron są bardziej konserwatywne niż te należące do Union. Wierzą, że świat byłby lepszym miejsce jeśli zdołano by zaprowadzić i utrzymać porządek oparty o właściwy autorytet. Z tego powodu uważają, że obecny świat jest skorumpowany i brakuje mu wartości, który były cenione przez wielkich bohaterów w dawnych czasach.

Hieron Bless Online

Aby utrzymać pokój i stabilność na kontynencie, wszystkie rasy frakcji Hieron aktywnie współpracują z Habicht Empire. Ich ostatecznym celem jest zjednoczenie wszystkich cywilizowanych ras całego kontynentu i zaprowadzenie porządku na świecie.

Ci z was, którzy zdecydują się dołączyć do frakcji Hieron, doświadczą serii wydarzeń, które wzbudzą refleksję nad tym,  co naprawdę określa prawdziwego cesarza – a wszystko podczas próby zbudowania wielkiego imperium.

Czym jest Union?

Frakcje Bless Online Union

Frakcja ta jest sojuszem, który został ustanowiony przez Amistad, ludzką rasę południowej części kontynentu. Amistad, starożytne Imperium Lumen (Lumen Empire) (pierwsze ludzkie imperium świata Bless) było tak dobrze prosperujące, że niegdyś rywalizowało z obecnym Imperium Habicht. Jednak Imperium Lumen rozpadło się na miasta-państwa  w skutek magicznej katastrofy. Amistad przeżył w rozproszeniu, aż do nadejścia Imperium Hieron, które wyzwoliło ich spod okupacji barbarzyńców. Pod osłoną Imperium Habicht, miasta-państwa, takie jak Spezia (stolica Unii) szybko odzyskały dawny dobrobyt. Mają one jednak teraz nadzieję powrócić do dawnej świetności i władzy.

W przeciwieństwie do ras frakcji Hieron, rasy frakcji Unii są bardziej postępowe i wierzą, że obecne problemy świata wynikają z niezmiennego systemu statusu i hierarchicznej struktury społecznej. W rezultacie zawsze szukają nowych pomysłów i wartości, ponieważ uważają, że fundamentalna zmiana ma kluczowe znaczenie.

Union Bless Online

W przeszłości, rasy południowego kontynentu często znajdowały się pod rządami Hieron lub żyły w rozproszonych plemionach. Nawet teraz, nie mogą zapomnieć o uczuciu wrogości wobec Hieron, pragnieniu niepodległości i upokorzeniu, że ​​ich terytorium zostało im odebrane. Federacja Amistad rozpoczęła wojnę o niepodległość, gdy ogłosiła odmowę złożenia hołdu Imperium Hieron. Dzięki szeregowi zwycięstw, zdołała zgromadzić inne rasy południowego kontynentu, co zaowocowało utworzeniem Sojuszu Unii (Union Alliance). Amistad, Aqua Elves, Pantera i Mascu są członkami Przymierza Unii i zamierzają rzucić wyzwanie Imperium Hieron o supremację w nowym wieku.

 

I co sądzicie o frakcjach Bless Online? Która jest Wam bliższa; konserwatywne Hieron czy bardziej postępowe Union?


Źródło: Frakcje Bless Online – strony konfliktu
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
800100