Austin został zwolniony ze szpitala po komplikacjach po operacji raka prostaty, które utrzymywał w tajemnicy

WASZYNGTON (AP) – Sekretarz obrony Lloyd Austin W poniedziałek po dwóch tygodniach leczenia opuścił szpital Operacja raka prostaty Starszy Biden tygodniami ukrywał tę tajemnicę przed przywódcami administracji i personelem.

Do czasu powrotu do zdrowia Austin będzie pracował z domu, a jego lekarze „przez cały pobyt poczynili znaczne postępy, a jego siły odzyskują siły” – napisali w oświadczeniu, dodając, że rak został wcześnie wyleczony, a rokowania dla niego są „doskonałe”.

W oświadczeniu Austin podziękował personelowi medycznemu i powiedział: „Kontynuując wykonywanie swoich obowiązków w domu, nie mogę się doczekać pełnego powrotu do zdrowia i możliwie najszybszego powrotu do Pentagonu”.

Austin, lat 70, został przyjęty do Centrum Medycznego Armii Narodowej im. Waltera Reeda 22 grudnia i przeszedł operację leczenia raka, który został wykryty na początku miesiąca podczas rutynowych badań przesiewowych. Tydzień później rozwinęła się u niego infekcja i 1 stycznia został przyjęty do szpitala na oddział intensywnej terapii.

Doktor John Maddox, dyrektor medycyny urazowej, i dr Gregory Chesnutt, dyrektor Centrum Badań nad Chorób Prostaty w Walter Reed, powiedzieli, że Austin został przyjęty do szpitala, gdzie przeszedł badania lekarskie i był leczony z powodu uporczywego bólu nóg. Powiedzieli, że potrzebuje fizjoterapii, ale nie ma innego planu leczenia raka niż regularne kontrole.

Prezydent Joe Bidena Kierownictwo wyższego szczebla zostało poinformowane o hospitalizacji Austina dopiero 4 stycznia, a Austin utrzymywał w tajemnicy diagnozę raka aż do 9 stycznia. Biden powiedział, że niepoinformowanie Austina o hospitalizacji było błędem w ocenie, ale prezydent Demokratów nalegał. Wciąż jest nadzieja Jego szef Pentagonu.

Za kadencji Waltera Reeda Austina powstała Ameryka Seria ataków militarnych w ubiegły weekend na wspieranych przez Iran Huti w Jemenie, obierając za cel dziesiątki lokalizacji powiązanych z ich kampanią Ataki na statki handlowe W Morzu Czerwonym. Pracując ze szpitalnego łóżka, Austin dzwonił do przewodniczącego Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych i spotykał się w Białym Domu z wyższymi dowódcami wojskowymi, w tym z gen. Erikiem Guerrillą, w celu przeglądu, zamówienia i ostatecznie obejrzenia ataków na bezpiecznym wideo.

READ  Dlaczego Henry Cavill nie jest już Supermanem - The Hollywood Reporter

Brak przejrzystości Jednak Austin był podekscytowany pobytem w szpitalu Przeglądy Działu Administracji i Bezpieczeństwa Podobnie jak Austin podczas pierwszej operacji i podczas części niedawnego pobytu w szpitalu, istnieją procedury powiadamiania Białego Domu i innych osób, jeśli członek gabinetu musi przenieść urzędników decyzyjnych na zastępcę. i szef sztabu Białego Domu Rozkazał członkom gabinetu Powinni poinformować jego biuro, jeśli kiedykolwiek nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Tajemnica Austina spotkała się z krytyką ze strony członków Kongresu po obu stronach nawy politycznej oraz republikańskiego republikanina z Alabamy. Mike Rogers, przewodniczący Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, powiedział, że wszczął formalne dochodzenie w tej sprawie. Inni publicznie wzywali Austina do rezygnacji, ale Biały Dom stwierdził, że posada szefa Pentagonu jest bezpieczna.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy Austin wróci do swojego biura w Pentagonie i jak wpłynie na niego leczenie raka. Jego praca, podróże i inne przyszłe wydarzenia publiczne. W czasie rekonwalescencji zastępca sekretarza obrony Kathleen Hicks wykonuje część swoich codziennych obowiązków.

___

Śledź relację AP na temat Sekretarza Obrony Lloyda Austina https://apnews.com/hub/lloyd-austin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *