Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Premier kraju Scott Morrison potwierdził w poniedziałkowym oświadczeniu, że australijskie zakazy podróży i ukierunkowane sankcje finansowe na prezydenta Rosji Władimira Putina i wyższych rangą członków jego rządu już obowiązują.

„Od wczoraj o północy sankcje nałożone przez Australię i zakaz podróżowania weszły w życie wobec prezydenta Rosji i pozostałych stałych członków Rady Bezpieczeństwa Rosji: ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, ministra obrony Siergieja Szojgu, premiera Michaiła Miczustina i biuro ministra spraw wewnętrznych Władimira Kołogoldsewa „, podało źródło. Raport mówi.

„Powołanie głowy państwa jest bardzo rzadkie i odzwierciedla głębię naszych obaw.

Australijski rząd zobowiązał się wspierać Ukrainę w dostarczaniu zagrażającego życiu i nieśmiercionośnego sprzętu wojskowego, zaopatrzenia medycznego i pomocy finansowej, a także 3 mln USD na finansowanie Fundacji NATO dla Ukrainy.

„Szczegóły dotyczące wkładu Australii w niebezpieczny sprzęt wojskowy współpracują z naszymi partnerami i zostaną wkrótce ogłoszone” – podało biuro Morrisona.

Wcześniej rząd Morrisona obiecał jedynie wysłanie na Ukrainę nieśmiertelnego sprzętu wojskowego.

Odkąd Rosja najechała na Ukrainę w zeszłym tygodniu, Australia wydała zezwolenie 350 Rosjanom oraz 13 białoruskim osobom i firmom, w tym białoruskiemu ministrowi obrony Wiktorowi Greninowi.

Stany Zjednoczone, Komisja Europejska (KE) wraz z Francją, Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią i Kanadą ogłosiły w sobotę, że opuszczają niektóre rosyjskie banki z sieci finansowej Swift o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Pieniądze na całym świecie.

W poniedziałek biuro Morrisona poinformowało, że Australia „podejmie niezbędne dodatkowe kroki”, aby zablokować dostęp Rosji do SWIFT.

READ  Japoński iSpace twierdzi, że pierwsza komercyjna próba lądowania na Księżycu nie powiodła się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *