Billy Zappe i Patriots wygrywają ze Steelers w „Chursday Night Football”

Napisane przez Chada Grafa, Marka Capoli i Mike’a DeFabo

Rozgrywający Patriots, Billy Zappe, rzucił trzy podania po przyłożeniu w pierwszej połowie czwartkowego wieczoru, podczas gdy Nowa Anglia zwyciężyła 21-18 z Pittsburgh Steelers.

Do przerwy Patriots prowadzili 21-10, ale Steelers zdołali odskoczyć na trzy punkty dzięki wykluczeniu ze strony obrony Steelers w drugiej połowie i przyłożeniu Mitcha Trubisky’ego.

Nowa Anglia odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Według transmisji Amazona Steelers stali się pierwszą drużyną w historii NFL, która przekroczyła 0,500 i przegrywała kolejne mecze z drużynami, które miały co najmniej osiem meczów poniżej 0,500.

W pierwszych dwóch kwartach Zappe raz skontaktował się z Ezekielem Elliottem, a dwa razy z Hunterem Henrym. Ofensywa Pittsburgha – wygwizdana przez fanów – miała trudności z zaledwie jednym przyłożeniem Diontae Johnsona przed przerwą.

Zappe zakończył 19 z 28 podań na 240 jardów, trzy przyłożenia i przechwyt. Elliott złapał siedem podań na 72 jardy i dodał 68 jardów w biegu.

Wynik oznacza zaskakującą zmianę sytuacji dla Patriots (3-10), którzy przegrali pięć ostatnich meczów i zajmują ostatnie miejsce w lidze AFC East. Steelers (7-6) spadają na trzecie miejsce w północnej lidze AFC.

Zappe wykonuje swoją pracę, podczas gdy Patrioci trzymają się

Słaba gra w drugiej połowie zniweczyła naprawdę solidny mecz Zabiego. Podczas swojego drugiego startu w sezonie Zabi wykonał 19 z 28 podań na 240 jardów, trzy przyłożenia i jeden przechwyt. Wykonał kilka zagrań, jakich Patriots nie widzieli u rozgrywającego przez cały sezon. Druga połowa przypomniała jednak, że istnieją ograniczenia. W drugiej połowie zespół nie zdobył ani jednej bramki, a jednym strzałem przeszedł na odległość ponad 20 jardów. Jednak pierwsza połowa była wystarczająco dobra, aby Patriots rozpoczęli długi weekend z mnóstwem rzeczy do wykorzystania. – Chad Graf, autor tekstów Patriotów

Klucz do obrony Patriots po spowolnieniu ataku

Patriots położyli duży nacisk na swoją defensywę. Zespoły specjalne znów słabo spisały się, gdyż łódka została zablokowana. W drugiej połowie w ich ataku doszło do poważnej koleiny. Obrona miała słabą pozycję na boisku. Jednak po raz kolejny obrona Patriots wzmocniła się, kiedy tego potrzebowała, i skutecznie zatrzymywała Trubisky’ego i Steelers. Ten rodzaj futbolu jest trudny do grania na dłuższą metę, ale przez resztę sezonu Pats powinni próbować wygrywać w ten sposób. Pozostaje mieć nadzieję, że ich obrona będzie mogła tak dalej grać. — Graf

Próba powrotu Steelers nie powiodła się

Trzeba przyznać Steelersom wiele uznania za to, że udało im się wydostać z ogromnej dziury przed rozpoczęciem meczu, ale zasługują też na dużą krytykę za to, że pozwolili Patriotom poruszać się po boisku w rytm muzyki Prowadzenie 21-3. Zdobycie piłki na 2:44 przed końcem meczu i szansa na remis lub zwycięstwo było czymś, czego nikt się nie spodziewał w pierwszej połowie.

READ  Wspomnienia z pierwszego dnia szkolenia mobilnego

Po odejściu Kenny’ego Picketta Trubisky potrzebował trochę czasu, aby się zaaklimatyzować i jest to zrozumiałe. Jednak w pierwszej połowie było tak źle, że 66 000 fanów na stadionie Acressor domagało się wprowadzenia na mecz rezerwowego Masona Rudolpha. Intensywność ataku wzrosła, gdy Steelers odkryli, że Trubisky musiał rzucać poziomo, a nie pionowo. Na nieszczęście dla Steelers, Trubisky był zmuszony uderzyć w boisko trzema z czterech ostatnich rzutów podczas potencjalnej wygranej/remisu. – Mark Capoli, starszy pisarz Steelers

Problemem jest obrona Pittsburgha

Obrona Steelers w czwartkowy wieczór zajęła drugie miejsce w lidze NFL (19,0 punktów na mecz) i wyglądała na gotową na wielki wieczór w starciu z borykającym się z trudnościami atakiem Patriots. Jednak liczne kontuzje kluczowych pozycji już na początku okazały się kosztowne. Patriots zaatakowali wyczerpany zespół środkowych obrońców podczas pierwszej próby, kiedy Elliott pokonał rezerwowego obrońcę Mikala Walkera po płaskim. Później Zabi wywalczył Nickel Chandon Sullivan, który stracił pracę do czasu, gdy Elijah Riley upadł z powodu kontuzji, po przyłożeniu z 11 jardów na ciasnym końcu Henry’ego.

Podczas gdy obrona Steelers przegrupowała się w drugiej połowie, niepokojące powinno być 21 punktów zdobytych w pierwszej połowie przez Patriots z rezerwowym rozgrywającym. Steelers polegali na swojej obronie, aby tworzyć ważne akcje i utrzymać w tym roku swój słabszy atak w meczach. Jeśli nie uda im się powstrzymać jednego z najgorszych ataków w lidze, nie wróży to dobrze na przyszłość. — Mike DeFabo, pisarz sztabowy Steelers