Ceny benzyny: „tajemnicza dopłata” w Kalifornii zwiększa ból przy dystrybutorze

LOS ANGELES (CABC) – Kierowcy z Kalifornii wiedzą, że benzyna w Golden State jest znacznie droższa niż gdziekolwiek indziej w tym stanie i wiedzą, że koszt paliwa jest napompowany z podatków stanowych.

Ale jest też dodatkowe 30 centów do ceny galonu benzyny – i nikt nie potrafi wyjaśnić, dlaczego.

„Ten tajemniczy dodatkowy koszt benzyny trafi tylko do dostawców” – powiedział profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Severin Bornstein. „Nie płacimy tego, za co oni płacą, nie wiemy, kto dostaje pieniądze”.

Bornstein, dyrektor Instytutu Energii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, mówi, że 30 centów za galon kosztuje kierowców kalifornijskich około 4 miliardów dolarów rocznie.

Powiązane: Jak długo utrzymają się wysokie ceny gazu? Eksperci twierdzą, że może to zająć miesiące

Mówi, że dopłaty zostały podniesione po katastrofalnym pożarze w rafinerii Torrance w 2015 roku.

„Po pożarze rafinerii Torrance w 2015 r. nasze ceny znacznie wzrosły w porównaniu z resztą kraju i nie powróciły do ​​tej samej relacji” – powiedział Bornstein.

Eksperci twierdzą, że wyższe ceny w Kalifornii wynikają z kombinacji czynników, w tym podatków od gazu i kosztów produkcji czystszej benzyny. Stan jest również „wyspą paliwową”, co oznacza, że ​​nie otrzymuje dostaw rurociągami międzystanowymi.

Kilka lat temu podjęto wysiłki w celu zbadania „dodatkowych kosztów niejasności”, ale zrezygnowano z nich z powodu braku postępów.

Ponieważ ceny gazu wciąż rosną, Bornstein mówi, że nadszedł czas, aby rozwiązać zagadkę.

„To kosztuje Kalifornijczyków około 4 miliardów dolarów rocznie” – powiedział Bornstein. „Wygląda na to, że wydanie kilku milionów dolarów, aby dowiedzieć się, byłoby mądrym wydatkiem”.

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  SEC walczy po tym, jak regulator Tesli został oskarżony o molestowanie seksualne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *