Donte DiVincenzo i Myles McBride prowadzą Knicks w zwycięstwie nad Nets

NBA

Jalen Brunson właśnie trafił głęboko za trzy punkty na około trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Zamiast celebrować swój znak rozpoznawczy, po prostu ze złości wyrzucił ręce w górę – ruch, który mógł być skierowany przeciwko niemu w związku z grą poza rzutem karnym lub jego oczywistą frustracją związaną z sędziowaniem.

To było takie popołudnie dla Bronsona.

Nie grał dobrze.

Donte DiVincenzo zdobył dla Knicks 31 punktów w meczu przeciwko Nets. Robert Sabo dla „New York Post”.

Nie ważne.

Knicks, nękani kontuzjami, są w dobrej formie, grają o coś.

Nets, którzy po sobotniej porażce na stadionie Garden 105:93 przegrali sześć meczów z rzędu, odpuścili sobie grę.

„Chcieli tego bardziej” – powiedział tymczasowy trener Nets, Kevin Ollie. „Możesz to zobaczyć.”

Myles McBride zrobił ogromny postęp w drużynie Knicks. Robert Sabo dla „New York Post”.
Isaiah Hartenstein z New York Knicks uderza piłką w pierwszej połowie. Robert Sabo dla „New York Post”.

Deuce McBride i Donte DiVincenzo odrobili spudłowanie Brunsona, zdobywając 57 punktów za 10 rzutów za trzy punkty, gdy Knicks uciekali w czwartej kwarcie.

„Potrzebowaliśmy tego. Obaj goście uderzali wiadrami we właściwym czasie” – powiedział Tom Thibodeau. „Deuce był świetny w defensywie, ponieważ gonił [Cam] Thomas istnieje i Thomas jest ciężarem, z którym trzeba się uporać.

Z Patrickiem Ewingiem u siebie McBride rozegrał pełne 48 minut i zdobył 26 punktów, strzelając 9 z 16. DiVincenzo dodał 31 punktów, trafiając 12 z 24, w tym 13 punktów w czwartej kwarcie i oszałamiający układ, który zakończył się seria 12:0 dała Knicks prowadzenie, 92:80 na osiem minut przed końcem.

„Nie obchodził mnie nawet wynik” – powiedział DiVincenzo. „Starałem się po prostu zagrać właściwie, agresywnie i tak, jak mi zapewnili [was] Przestrzeń jest na krawędzi i korzystam z tego. Nie znałem wyniku. Chciałem się po prostu zatrzymać i zagrać we właściwy sposób.

READ  Steve Kerr broni małej liczby minut Stephena Curry’ego po przegranej
Jalen Brunson zdobył 17 punktów, walcząc poza kortem. Robert Sabo dla „New York Post”.

Thibodeau określił występ DiVincenzo jako „prawdopodobnie jego najlepszy mecz”.

„Wystarczą tylko kosze w odpowiednim czasie i świetne zagrania” – powiedział trener.

Isaiah Hartenstein również kontynuował swoją tendencję wzrostową, lecz udało mu się złagodzić ból ścięgna Achillesa, kończąc grę z 17 punktami i dziewięcioma zbiórkami w ciągu 25 minut.

Brunson zdobył zaledwie 17 punktów, co jest jego najniższym wynikiem od 9 stycznia (nie licząc 47 sekund, które spędził w Cleveland, zanim doznał kontuzji nogi).

„To wiele o nich mówi. Uwielbiam wytrzymałość psychiczną naszego zespołu i umiejętność przetrwania” – powiedział Thibodeau. „Kiedy sprawy nie układają się po naszej myśli, po prostu idź dalej, potem spraw, żeby wszystko szło po naszej myśli, a na koniec znajdź sposób na zwycięstwo, cokolwiek musimy zrobić, to właśnie musimy zrobić. I to jest dla nich zasługa To jest „budowa tych chłopaków i ich chęć zaangażowania się w grę przede wszystkim dla zespołu i włożenia w nią wszystkiego, co mają. To wiele o nich mówi”.

Nets (26-45) przestali walczyć w czwartej kwarcie, ponownie zostali w tyle i zdobyli 18 punktów od Mikala Bridgesa. Brooklyn to ruina.

Rozgrywają stracony sezon pod wodzą kiepskiego tymczasowego trenera i zmierzają do loterii draftu zaledwie rok po wymianie Kyriego Irvinga i Kevina Duranta.

Zawsze jednak znajdzie się dodatkowa siła z wyższych szczebli organizacji, która pomoże pokonać Knicks.

Jego przyczyną jest syndrom młodszego brata i ciągłe przypominanie w Nowym Jorku, że drużyna Nets zajmuje drugie miejsce w okolicy, przynajmniej pod względem popularności.

W sobotę to nie ma znaczenia.

Po tym, jak Nets dominowali, a Durant ubierał się na czarno, Knicks mają teraz passę pięciu zwycięstw z rzędu przeciwko drużynie po drugiej stronie mostu Manhattan Bridge.

„To zdecydowanie frustrujące” – powiedział napastnik Nets Cam Johnson. „Musimy trzymać go pod kontrolą. DiVincenzo trafił 13 trójek i trafił cztery z nich, ale także dotarł do obręczy i strzelił gola w polu karnym. To po prostu posiadanie, na które nie możemy pozwolić”.

READ  Upuść swoje 25 najlepszych rankingów AP, aby wejść do Tygodnia 10

Jednak Nets utrzymali prowadzenie do czwartej kwarty, a na początku ostatniej tercji wyrównali nawet po potrójnej bramce Dennisa Smitha Jr.

Końcówka połowy przypominała przedstawienie cyrkowe.

DiVincenzo wykonał wytrącone z równowagi ustawienie/modlitwę, które odbiło się od górnej części tablicy.

Następnie Bridges podniósł piłkę o długości 20 metrów – co nie jest literówką – którą podniósł przed logo kortu centralnego.

Thomas zdobył kolejne trzy punkty dla Nets na koniec trzeciej kwarty, po czym goście mieli już prawie wszystko w dołku.