Dostęp Trumpa do informacji niejawnych został ograniczony, ponieważ toczy się przeciwko niemu proces dotyczący dokumentów – orzekł sędzia federalnyCNN

Były prezydent Donalda Trumpa W środę, po zapieczętowanym przesłuchaniu wcześniej tego samego dnia, sędzia orzekł, że nie będzie mógł wiedzieć, w jaki sposób, kiedy i czy będzie mógł przeglądać informacje niejawne i rozmawiać na ich temat.

Wynik ten wydaje się być w dużej mierze polubowny Ograniczenia Specjalna rada Jacka Smitha Po odejściu Trumpa ze stanowiska starał się chronić informacje niejawne, które stanowiłyby dowód w sprawie przeciwko Trumpowi oskarżonemu o kryminalne niewłaściwe obchodzenie się z wrażliwymi tajemnicami bezpieczeństwa narodowego w klubie i w domu na Florydzie.

Jest to pierwszy raz, kiedy sąd ustalił zasady dotyczące informacji niejawnych w sprawie, w której zespół Trumpa próbował bagatelizować powagę sposobu traktowania danych. Zespół prawny Trumpa chciał większego dostępu do miejsc, w których mogliby z nim omówić tajne nagrania, w tym do klubu Mar-a-Lago i jego rezydencji Bedminster w New Jersey.

Sędzia Eileen Cannon Został ostrzeżony o konsekwencjach bezprawnego ujawnienia opinii publicznej jakichkolwiek informacji niejawnych lub wrażliwych, wskazując, że takie ujawnienie naruszałoby prawo.

Powiedział także, że Trumpowi i jego zespołowi „będzie uniemożliwiono składanie osobistych lub publicznych oświadczeń” potwierdzających lub zaprzeczających tajnemu statusowi informacji lub ich własnemu dostępowi do informacji, nawet jeśli weszły one do „domeny publicznej”. domena publiczna.

Trump ma już wiele ograniczeń dotyczących przeglądania i nierozpowszechniania dowodów uzyskanych od prokuratorów w ramach różnych postępowań karnych, gdy on i jego prawnicy przygotowują się do procesu i otrzymują mnóstwo informacji zebranych przez prokuratorów.

Według wielu źródeł zaznajomionych z postępowaniem, Cannon przeprowadził we wtorek w południowej Florydzie zapieczętowaną rozprawę w sprawie postępowania z informacjami niejawnymi w tej sprawie.

Chociaż zespół Trumpa i prawnicy Departamentu Sprawiedliwości publicznie sprzeciwiali się składaniu wszelkich wniosków w sprawie postępowania z tajnymi dowodami, Cannon zdecydował się nie ogłaszać publicznie śledztwa ani jego lokalizacji oraz nie pozwalać opinii publicznej na obserwację postępowania.

READ  2022 Tour Championship Leaderboard, zwycięzca: Rory McIlroy wygrywa 18 milionów dolarów, trzeci FedEx Cup

W rozporządzeniu Cannona nie określono, czy jeden z obszarów, w których można obsługiwać akta Trumpa, nazywa się A SCIF Lub, podobnie jak za prezydentury Trumpa, na nieruchomościach Trumpa zostaną zainstalowane krytyczne obiekty informacyjne.

Jednak obszary SCIF będą nadzorowane przez zewnętrzny organ rządu centralnego, stwierdził sędzia.

Ze środowego zarządzenia Canon wynika również, że informacje pozornie niejawne należy traktować ostrożnie w przypadkach, gdy nie można ich wyraźnie zidentyfikować jako niejawne. Jego postanowienie umożliwiło jednak Trumpowi zakwestionowanie w sądzie „statusu tajności niektórych dokumentów”. Wszelkie skargi podlegają postępowaniu sądowemu.

Trump i jego zespół czasami próbowali twierdzić, że były prezydent utajnił informacje dotyczące bezpieczeństwa narodowego, które posiadał pod koniec swojej prezydentury. Ale jeden Nagrywanie dźwięku Po raz pierwszy ujawniony przez CNN i będący częścią pozwu Trump przyznaje, że miał tajne nagrania, którymi po jego prezydenturze nie można było powszechnie udostępniać.

Współoskarżonym Trumpa, Waltowi Naucie i Carlosowi de Oliveirze, grożą surowsze wyroki niż byłemu prezydentowi. Prawnicy Nauty i Oliveiry mogą przeglądać informacje niejawne w SCIF, jeśli przestrzegają określonych protokołów.

Cannon powiedział jednak, że oskarżeni – w przeciwieństwie do Trumpa – nie mogą przeglądać materiałów w SCIF bez uzyskania specjalnego nakazu sądowego.

Firma Canon zwróciła się również o dalsze wyjaśnienia dotyczące przepisów, którym Nauta i de Olivera muszą podlegać zgodnie z ustawą o procedurach dotyczących informacji niejawnych, czyli właściwym prawem. Filmy krótkometrażowe zadebiutują 25 września.

Canon dokonał teraz wycinku w swojej linii dla Nauty. Powiedział, że rząd zgodził się ujawnić mu nieedytowaną wersję pewnego zdjęcia zawartego w akcie oskarżenia. W przeciwnym razie „wszelkie przyszłe ujawnienia informacji niejawnych” wobec Nauty lub de Oliveiry „będą podlegać kolejnemu nakazowi” – ​​Cannon stwierdził w swoich nakazach skierowanych do każdego z oskarżonych.

Prawnik Nauty argumentował, że jego klient sam może zapoznać się z poufnymi materiałami dowodowymi i nie musi uzyskiwać specjalnego zezwolenia sądu lub rządu na każdy poufny materiał dowodowy, do którego chce uzyskać dostęp. Choć prokuratorzy nie sprzeciwili się zezwoleniu Trumpowi na wgląd w materiały niejawne, specjalny obrońca sprzeciwił się tej prośbie. Prokuratorzy podali status Trumpa jako byłego prezydenta i jego dostęp do informacji niejawnych podczas pobytu w Białym Domu jako powody, dla których jego sytuacja różniła się od sytuacji Nauty. Zauważyli także, że w przeciwieństwie do Trumpa Nauta nie została oskarżona o nielegalne posiadanie dokumentów. Zamiast tego Nauta i de Oliveira usłyszą zarzuty wynikające z prób utrudniania śledztwa w sprawie dokumentów rządowych.

READ  Zespół CNN widział, jak wynoszono ciała z piwnicy Pucha

Trump, Nauta i de Oliveira nie przyznają się do winy.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *