George Santos pozywa Jimmy'ego Kimmela w związku z żartami wideo Cameo

NOWY JORK (AP) – były przedstawiciel USA Jerzego Santosa Gospodarz wieczornego występu jest oskarżony w pozwie złożonym w sobotę Jimmy'ego Kimmela Jego sztuczka polegająca na tworzeniu filmów w aplikacji Cameo została wykorzystana do wyśmiewania w programie zhańbionego nowojorskiego republikanina.

W pozwie złożonym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku oskarżonymi są Kimmel, ABC i Walt Disney. Przedstawiciel Disneya jest wymieniony jako osoba kontaktowa dla mediów Jimmy Kimmel Live! Program nie odpowiedział natychmiast na e-mail od Associated Press z prośbą o komentarz.

Santos, który w zeszłym roku został wydalony z Izby Reprezentantów po oskarżeniu go o wielokrotne oszustwa i kradzieże od darczyńców, pozywa za rzekome naruszenie praw autorskich, oszukańcze namawianie, naruszenie umowy i bezpodstawne wzbogacenie.

W pozwie zarzuca się, że Kimmel przedstawił się fałszywie, aby nakłonić Santosa do stworzenia osobistych filmów wideo, w których „wykorzystywano i wyśmiewano” jego „osobowość społeczną”.

Za pośrednictwem Cameo firma Santos otrzymywała prośby od osób prywatnych i firm o spersonalizowane wiadomości wideo. Ze skargi wynika, że ​​bez wiedzy Santosa Kimmel złożył co najmniej 14 wniosków, w których wykorzystano fałszywe nazwiska i narracje.

Od grudnia filmy są emitowane w „ Czy Santos to powie? – Mówi garnitur.

W jednym z klipów Santos gratuluje rzekomemu zwycięzcy konkursu jedzenia wołowiny, nazywając wyczyn spożycia 6 funtów (2,7 kg) mielonej wołowiny w niecałe 30 minut „niesamowitym i imponującym”.

„Szczerze mówiąc, fałszywe prośby Kimmela były śmieszne, ale to, co zrobił, stanowiło wyraźne naruszenie prawa autorskiego” – napisał w e-mailu Robert Fanton, prawnik Santosa.

PLIK – Gospodarz Jimmy Kimmel przemawia podczas ceremonii rozdania Oscarów, 12 marca 2023 r. w Dolby Theatre w Los Angeles. Były republikanin USA George Santos zarzucił w pozwie złożonym w Nowym Jorku w sobotę 17 lutego 2024 r., że późnym wieczorem gospodarz Kimmel nakłonił go do stworzenia w aplikacji Cameo filmów, które miały na celu kpić ze zhańbionego prawodawcy programu. (AP Photo/Chris Pizzello, plik)

Santos domaga się ustawowego odszkodowania w łącznej wysokości 750 000 dolarów za pięć nakręconych przez siebie filmów, które odtwarzano w programie i na różnych platformach mediów społecznościowych. Wnosi także o ustalenie innych szkód na rozprawie.

READ  V z BTS dzieli się wzruszającą wiadomością z fanami przed swoim zaciągnięciem się do zespołu i rozmową wideo z Jungkookiem

byłemu prawodawcy grozi szereg zarzutów karnych, w tym zarzuty, że oszukał darczyńców kampanii, okłamał Kongres na temat swojego majątku, otrzymywał zasiłek dla bezrobotnych podczas pracy i wykorzystywał datki na kampanię na pokrycie wydatków osobistych, takich jak markowe ubrania. Rzekomo dokonał także nieautoryzowanych obciążeń kart kredytowych niektórych swoich darczyńców.

Santos Niewinny do zmienionego aktu oskarżenia w październiku.

Demokratyczny wtorek Tomek Zuzia Wygrał wybory specjalne na dawną siedzibę Santosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *