INT drużyny LB Dre Greenlawa z drużyny 49ers pokonuje Packers i wysyła San Francisco na mecz o mistrzostwo NFC

Napisane przez Davida Lombardiego, Matta Barrowsa i Matta Shneidmana

Rozgrywający San Francisco 49ers, Dre Greenlaw, w sobotni wieczór przypieczętował zwycięstwo 24-21 w meczu rundy dywizji przeciwko Green Bay Packers swoim drugim przechwytem w meczu.

49ers awansują do NFC Championship Game i zmierzą się ze zwycięzcą niedzielnego pojedynku pomiędzy Detroit Lions i Tampa Bay Buccaneers.

San Francisco przegrało z Green Bay 21:17 na nieco ponad sześć minut przed końcem. Jednak rozgrywający 49ers, Brock Purdy, poprowadził swój zespół przez 12 meczów na odległość 69 jardów, które zakończyły się zdobyciem drugiego przyłożenia przez Christiana McCaffreya w meczu i wyprowadzenie San Francisco na prowadzenie.

Na 1:07 przed końcem Packers ruszyli dalej, ale zabrakło im skuteczności, gdy Greenlaw przechwycił podanie Jordana Love. San Francisco było w stanie uklęknąć i wykończyć zegar.

Love zakończył mecz 21 z 34, zdobywając 194 jardy, dwa przyłożenia i dwa przechwyty. Biegający Packers Aaron Jones rzucił się na 108 jardów.

Purdy zakończył mecz 23 z 39 na 252 jardy i przyłożenie.

49ers grali przez większą część meczu bez głównego rozgrywającego Deebo Samuela, który został wykluczony po przerwie z powodu kontuzji barku.

Wchodzi Purdy

Cóż, taka była legenda Purdy’ego. 49-letni młody QB przez większą część sobotniego meczu zachowywał się nierówno, z trudem panując nad mokrą piłką w deszczu. Ale pomiędzy chybieniami Purdy rzucił kilka absolutnych rzutków. A potem, gdy 49ers przegrywali 21-17 i mieli decydującą trzecią przewagę, zaczął uderzać w bullpen.

Przyszpilił Brandona Aiyuka w środek. Uderzył Chrisa Conleya głęboko. Pobiegł przez dziewięć jardów, aby przygotować McCaffreya na 5 jardów przyziemienia. To właśnie takie rzeczy uczyniły Joe Montanę – który słynął z kilku przechwytów w meczu o mistrzostwo NFC w sezonie 1981, zanim dostarczył Dwightowi Clarkowi zwycięskie podanie przyłożenia – najlepszym QB w historii franczyzy.

READ  Yankees czują, że „nadchodzi zwrot” po spotkaniu zespołu

Purdy doprowadził teraz do rewanżowego zwycięstwa i dokonał tego pośród mokrych przeciwności w Santa Clara, w dniu, w którym 49ers przytrafiło się zbyt wiele błędów.

To ten rodzaj odważnego zwycięstwa, który wydaje się niezbędny w każdym wyścigu o tytuł – i taki, nad którym 49ers ubolewali, że nie mogli odnieść go wcześniej w tym sezonie. Teraz są tutaj i mają jedno zwycięstwo u siebie od Super Bowl. — David Lombardi, pisarz beatników 49ers

Głębiej

49ers nie będą zadzierać z Green Bay: moje przewidywania na rundę dywizji

Wzloty i upadki dzisiaj w obronie San Francisco

49ers pokonali Packers pomimo nierównej gry w defensywie, w wyniku której San Francisco po raz pierwszy od półtora roku oddało 100 jardów jednemu zawodnikowi w pośpiechu, a także pomimo kilku nieudanych bramek w drugiej obronie. Powodem było poślizgnięcie się na mokrej murawie stadionu Levi's. Cornerback Charvarius Ward w pierwszej kwarcie rzucił się z 38 jardów do Romeo Dobbsa. Safety Tashaun Gipson upadł, próbując zasłonić odbierającego Bo Meltona po przyziemieniu z 19 jardów w trzeciej tercji.

Jednak podobnie jak w zeszłym tygodniu przeciwko Cowboys, Matt LaFleur, rozmówca drużyny Packers, doskonale radził sobie z intrygowaniem graczy otwartych, tym razem przeciwko drugorzędnej drużynie 49ers, która była silna w drugiej połowie sezonu. Od końca trzeciej kwarty Packers nie byli jednak w stanie zdobyć żadnego punktu. Greenlaw przechwycił jedno podanie, które wyszło od ciasnego końca Tuckera Krafta. Przejażdżka do Green Bay w ostatniej chwili została również udaremniona przez przechwycenie przez Greenlaw.

Skład drużyn specjalnych 49ers, który w klasyfikacji generalnej plasował się w dolnej trzeciej części ligi, miał w sobotę problemy, szczególnie w jednym aspekcie, który niepokoił ich przez cały sezon: transmisji z meczu. Wydawało się, że zespół wyciągnął wnioski z ostatniego miesiąca sezonu i skierował większość kopnięć w pole końcowe w celu uzyskania przyłożenia. 49ers rozpoczęli grę krótkim kopnięciem, po czym Packers wrócili na linię 31 jardów. W trzeciej kwarcie stracili 73 jardy, a siedem kolejnych było wynikiem fuffa odzyskanego przez Packers, co zakończyło się przyziemieniem Packersów. 49ers powrócili do grudniowego ataku pod koniec meczu, gdy Jake Moody posłał głęboki punt w celu uzyskania przyłożenia po rzucie z gry z 52 jardów na początku czwartej kwarty. — Matt Barrows, pisarz pokonany przez 49ers

Co poszło nie tak w Green Bay?

W kolejnych seriach z prowadzeniem pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty Love przegapił dwa łatwe podania w środku pola. Jeden odbił się od lewej ręki Krafta i został przechwycony przez Greenlawa. 49ers w kolejnej przejażdżce zdobyli trzy punkty. Podczas następnej przejażdżki Packersów Love ponownie rzucił Jonesa z powrotem na środek na trzecim i drugim.

READ  Debiutuje NFL+ – z kilkoma poważnymi zastrzeżeniami

Packers uderzyli piłkę, ale Green Bay zmusił 49ers do uderzenia podczas następnej jazdy. Krótko mówiąc, Packers zmarnowali dwie okazje na zwiększenie prowadzenia, które w końcówce ponownie ich ugryzło, gdy Love wykonał kolejny wątpliwy rzut, po czym rzucił środkiem, przez środek i wpadł w ramiona Greenlawa. Aby zakończyć grę.

Koordynator zespołów specjalnych Rich Bisaccia nie chciał w ubiegłą środę odpowiadać na pytania dotyczące ostatnich zmagań debiutanta, ale być może będzie musiał teraz odpowiedzieć na własne pytanie, czy Anders Karlsson powinien pełnić funkcję kickera w przyszłym sezonie. Przynajmniej Carlson będzie miał konkurencję w nadchodzącym sezonie. W niedzielę zawodnik wybierający w szóstej rundzie nie trafił do kosza z gry z 41 jardów na 6:18 przed końcem meczu, a Packers prowadzili czterema. Jego ostatnie spudłowanie to 10 z ostatnich 12 meczów z nieudanym kopnięciem. 49ers zdobyli zwycięskie przyłożenie w następnej jeździe. — Matt Schneidman, pisarz pokonujący Packers