Jordan Paul wychodzi i doprowadza Warriors do zwycięstwa nad Sixers: 5 notatek

SAN FRANCISCO – Oto pięć notatek z wygranej 120:112 Golden State Warriors nad Philadelphia 76ers w piątek wieczorem w Chase Center.

Sixers prowadzili 11 punktami po alei Paula Reeda na 11 minut i 32 sekundy przed końcem czwartej kwarty. Przewaga wciąż wynosiła 9, ponieważ zegar tykał mniej niż 10 minut. Steve Curry siedział na ławce. Sytuacja wydawała się zła. Wojownicy kołysali się. Potrzebowali iskry z rezerwy.

Ta rola przed tym sezonem była przydzielona Paulowi. Wszedł jako jeden z czołowych kandydatów do szóstego finału NBA. Ale okoliczności i konflikty uniemożliwiły mu ten świat. Kontuzje zepchnęły Paula do wyjściowego składu w 42 z 73 meczów.

W pozostałych 33 meczach, kiedy Paul wchodził z ławki, był zauważalnie cichszy i mniej skuteczny, zdobywając średnio dziewięć punktów mniej na mecz przy 41,5% skuteczności. W piątek nie strzelił 30 lub więcej goli z ławki od 2 grudnia.

Paul błyskawicznie zmienił grę na początku czwartej kwarty. Edge zaatakował, zdobywając dwa rzuty wolne na 9:22 przed końcem. Wyrzucił 3 na 8:56 przed końcem. Gwizdnęło przed Reedem błyskawicą i wsadem na 8:27 przed końcem. To była osobista kariera 7-0. zmniejszył prowadzenie z dziewięciu do dwóch – wszystko z Curry’m na ławce – i doprowadził do przerwy w Sixers.

Paul nie skończył czwartej ćwiartki. Curry wrócił, ale Warriors jechali gorącą ręką. Skończył z 19 punktami w czwartym meczu, 24 w drugiej połowie i 33 punktami w meczu – jego pierwszy 30-punktowy mecz z ławki od początku grudnia. Uderzył sztyletem, rzutem rożnym 3, dając Warriors przewagę 5 na 1:18 przed końcem. Ten Zmieniający grę typ wypadu był powszechny dla Paula w marcu, kwietniu i maju. To również przyniosło mu czteroletnie przedłużenie warte 123 miliony dolarów.

„Dzisiaj wieczorem poczułem coś takiego jak w zeszłym roku w fazie play-off, w której Jordan atakował i oddawał strzały, ale także docierał do linii bramkowej” – powiedział główny trener Steve Kerr. „Po prostu daje nam zupełnie inny wymiar ofensywy. Wtedy jest najlepszy. I pomyślałem, że naprawdę rywalizował na boisku w obronie.”

READ  Jak bardzo LeBron James może wpłynąć na akcje syna Bronneya w NBA? A może więcej niż myślałeś

A jego procent rzutów za 3 punkty spadł w tym sezonie do blisko 33 procent. Wszedł do NBA trzeciej nocy pod względem całkowitych obrotów. Jego wysiłki obronne regularnie słabły. Został wciągnięty w trudne kombinacje formacji – zwłaszcza na początku sezonu, co wykarmiło go jako kapitana drugiej młodej jednostki – i ta walka często prowadziła do przerzucenia go do ostatnich formacji na korzyść Kevona Looneya, Donte DiVincenzo lub Jonathana Kuminga.

Ale Paul grał całe 12 minut w ostatniej kwarcie przeciwko Sixers i upewniał się, że zanotował to, gdy został zapytany o swoją wielką noc.

Szansa, powiedział Paweł. „Po prostu być w stanie uzyskać taki odcinek, podnieść swój rytm, być agresywnym i szukać mojego strzału, zamiast wchodzić i próbować ustalić rytm gry. Kto to ma, kto może to znaleźć, jakich ujęć potrzebujemy.

„Byłem tam przez całe 12 minut, a Steve po prostu mówił mi, żebym był agresywny, tak trzymaj, a kiedy tylko mam czas, aby złapać rytm, wyrównać swoje strzały, to również trochę ułatwia rozgrywanie. Ponieważ obrona również martwi się o zdobycie mnie, a także o właściwe zagrania.

Paul miał 15 asyst i tylko 1 stratę w ostatnich 10 kwartach. Opiera się idei, że coś się zmieniło. Ale ostatnie wyniki są inne.

„Po prostu podejmowanie lepszych decyzji i więcej przemyśleń” – powiedział Kerr. „Zrozumienie, że piłka jest dla nas wszystkim. Jesteśmy drużyną o wysokim wskaźniku rotacji. Zawsze byliśmy w naszej grupie startowej. Trochę bałaganimy z Draymondem (Green) oraz Stephem i Klayem (Thompson). Czasami.

„Dlatego ważne jest, aby gracze schodzili z ławki, aby mieć pewność, że sobie z tym poradzą. Mieliśmy pięć lub sześć strat w meczu bardzo szybko, a potem w sumie było ich tylko 11. Więc wykonaliśmy świetną robotę, patrząc po piłce. Jordan ma wiele do zrobienia. Jednak.”

READ  Po tym, jak Ryan Blaney rozbija się w Nashville, wysiłki NASCAR w zakresie bezpieczeństwa znów są gorące

Co znaczy wygrana?

Warriors wyszli na prowadzenie 39-36, tworząc dodatkową przestrzeń do wytchnienia dla tego szóstego punktu. Mają teraz 1,5 meczu przewagi nad Timberwolves i zmierzą się z Minnesotą w niedzielę w San Francisco z szansą na remis.

Najgroźniejszą drużyną pod nimi są Lakersi. Pokonali Thunder w piątek wieczorem i mają teraz 37-37, także 1,5 gry za Warriors. Ale utrzymują remis w dogrywce, pozostawiając Warriors najczystszą ścieżkę skoku.

Ale pozostały harmonogram Golden State jest korzystny. Warriors mają do końca siedem meczów i żadnego remisu. Kolejna trójka jest u siebie: Timberwolves, Pelicans i Spurs. Potem mają krótką wycieczkę do Denver na najtrudniejszy mecz, jaki im pozostał. Potem wróciła do domu na Thunder, a potem w trasę dla Kings i Blazers.

Jeśli Warriors będą nadal wygrywać, Clippers i Suns będą mogli pokonać ich. Phoenix przegrał z Kings w piątek. Suns mają bilans 38-35, ale mają remis. Clippers mają bilans 39-35, pół meczu nad Warriors z lepszym bilansem dywizji, co daje im szansę na remis.

Czy celem jest szóste lub wyższe rozstawienie?

— Tak — powiedział Draymond Green. „Nikt nie chce być w tej sztuce. Ta gra jest niebezpieczna. Wolelibyśmy tego uniknąć.”

3 Thompsona, na które pozostało nieco ponad pięć minut do remisu, było jednym z kilku największych połowów tej nocy. Dało to również Thompsonowi sześć trafień 3 w meczu i 268 w sezonie.

Dlaczego jest to zauważalne? To przeniosło Thompsona na prowadzenie w NBA przez 3 sekundy zdobyte w sezonie. Jego 268 rekordów jest lepsze od 267 Buddy’ego Hielda.

„Czy mógłbyś na to spojrzeć?” — powiedział Thompson. „Dwie Bahamy prowadzą w NBA w 3 sekundy”.

Thompson jest na dobrej drodze, by osiągnąć rekordowe w karierze 3 sekundy w sezonie. W sezonie 2015-16 zaliczył 276 home runów, kiedy Warriors osiągnęli bilans 73-9. Miał wtedy 26 lat, u szczytu kariery i strzelił 80 meczów w tym sezonie zasadniczym. Teraz ma 33 lata i wciąż nie jest daleko od 941-dniowego zwolnienia z powodu zerwania ACL i ścięgna Achillesa. Jednak w 63 meczach, w których rozegrał, osiągnął rekordowe w lidze 268 punktów z 40,5-procentową dokładnością, co jest dość imponujące.

nocny kąsek

Nocne panie

Warriors wrócili teraz z dwucyfrowego deficytu 11. Wszystkie 11 z tych gier odbyły się u siebie.

READ  Rory McIlroy - Lepiej dla sportu, jeśli zwycięzca Open nie pochodzi z serii LIV Golf

(Zdjęcie: Jordan Poole: Noah Graham/NBAE za pośrednictwem Getty Images)