Justin Fields pokonuje Bears Commanders i kończy passę 14 porażek z rzędu

Courtney Cronin i Johna Keima5 października 2023, 23:36 ET6 minut czytania

DJ Moore podał na 230 jardów i 3 niszczyciele w pierwszym zwycięstwie Bears

DJ Moore zaliczył osiem przyjęć, 230 jardów i trzy przyłożenia podczas zwycięstwa Bears nad Generals.

Landover, lekarz medycyny — Justin Fields i Chicago Bears zagrają w pierwszej połowie po zwycięstwie 40-20 nad Washington Commanders na stadionie FedEx Field w czwartek.

Fields zdobył trzy przyłożenia w pierwszych dwóch kwartach – dwa dla DJ Moore’a i jedno dla Cole’a Kemeta – dzięki czemu Bears wyszli na prowadzenie 27-3 do przerwy.

Commanders rozpoczęli drugą połowę przyłożeniem po pierwszym przejeździe, jednak deficyt był zbyt duży, ponieważ Bears utrzymali się, aby przerwać najgorszą serię 14 porażek w lidze od poprzedniego sezonu.

Dzięki zwycięstwu Chicago ma w sezonie bilans 1-4. Po porażce Waszyngton spadł do 2-3.

AP Photo/Alex Brandon

Chicagowskie Niedźwiedzie

Niedźwiedzie miały dość negatywności, hałasu zewnętrznego i bólu serca, które znosiły przez 11 miesięcy. W ciągu krótkiego tygodnia nie tracąc czasu na rozrywki, Chicago zakończyło passę 14 porażek z rzędu i pokonało Commanders na wyjeździe.

W zeszłym tygodniu Fields poczuł, że ofensywa Bears wreszcie zaczęła przynosić efekty. Po błyskawicznym początku i powolnej trzeciej kwarcie Chicago w końcu odepchnęło przeciwnika i pokazało, że nie ma wątpliwości w ostatnich minutach meczu.

Tydzień po stracie 21 punktów po katastrofalnej porażce, 20-punktowe zwycięstwo Bears zapewniło czwarte miejsce w historii NFL dzięki drużynie rozpoczynającej dwucyfrową passę porażek.

Aby kupić/sprzedać przełomowy wynik: DJ Moore znalazł się w strefie końcowej dwóch z pięciu zdobytych punktów przez Chicago w pierwszej połowie. Dowódca obrońca Kendall Fuller i jego charakterystyczny dla Randy’ego Mossa chwyt w pierwszej połowie (pięć chwytów, 137 jardów, 2 niszczyciele) pomogli Bears zdobyć 24-punktowe prowadzenie w pierwszej połowie, a LeBron James był zadziwiony wybuchowością odbierającego. Przyłożenie X. Moore’a w czwartej kwarcie – jego trzecia w meczu – sprawiło, że Chicago nie miało już meczu.

Trend motywacyjny: The Bears zwolnili komandora QB Sama Howella pięć razy – w poprzednich czterech meczach zespół miał tylko dwa zwolnienia – ale dwa z nich pochodziły od liniowego obrońcy TJ Edwardsa i narożnika Grega Stromana Jr. (który również ustanowił rekord drużyny). pierwszy przechwyt w sezonie przeciwko rozpoczynającemu rozgrywającemu). Chicago było zdeterminowane, aby wywrzeć presję czterema środkowymi obrońcami, ale passa nie została przerwana, dopóki Yannick Nagau nie pokonał Howella po drugiej i dziewiątej kwarcie. DeMarcus Walker i Rasheem Green w końcówce zanotowali jeszcze dwa worki.

Podział QB: Fields został pierwszym rozgrywającym Bears, który od fuzji w 1970 roku zdobył trzy lub więcej przyłożeń w kolejnych meczach. Wykorzystał swoje trzy dobre kwarty przeciwko Denver Broncos i w ostatnich dwóch meczach zakończył 43 z 64 prób podań na odległość 617 jardów, osiem przyłożeń i przechwyt, uzyskując wskaźnik podań na poziomie 131,2. Co najważniejsze, przeszkodą był powolny początek drugiej połowy, gdy na 4:18 przed końcem znalazł Moore’a, który zdobył przyłożenie z 56 jardów.

Następna gra: vs. Minnesota Vikings (13:00 ET, 15 października)

Brad Mills/USA TODAY Sport

Generałowie Waszyngtonu

Obrona Chiefs musi stanowić podstawę w miarę dojrzewania ataku. Zamiast tego obrona popsuła kolejną grę.

Chiefs po raz czwarty z rzędu zdobyli co najmniej 30 punktów po porażce 40-20 z Chicago Bears w czwartkowy wieczór. Commanders (2-3) przegrali trzy z rzędu, w tym dwa ostatnie mecze u siebie, uzyskując łączny wynik 77-23.

Porażka u siebie to jedno dla Buffalo; Kolejną była porażka u siebie z wcześniej niepokonanym Chicago. Biorąc pod uwagę, że Dowódcy mieli młodego rozgrywającego w Howell, obrona miała o wiele więcej do zaoferowania. Zamiast tego rezygnuje z ważnych zagrań i nie spowodował strat w dwóch ostatnich meczach.

Obrona mówiła o szybkim rozpoczęciu przez cały sezon pozasezonowy i lato, wiedząc, że oprócz grającego w pierwszej rundzie obrońcy Emmanuela Forbesa, drużyna dodała tylko jednego nowego startera w postaci liniowego obrońcy Cody’ego Bartona. Ale generałowie byli gorsi. W czwartek ich 21. miejsce w rankingu ataku weszło do gry zarówno pod względem punktów, jak i jardów i pozwoliło na zdobycie najwyższych w sezonie 40 punktów i 451 jardów. Waszyngton powinien współpracować z tą grupą. To szansa na nabranie dynamiki dzięki zbliżającym się meczom z Atlantą i New York Giants. Zamiast tego zespół opuszcza grę z wieloma pytaniami dotyczącymi jej bezpieczeństwa i przyszłości.

Problematyczny trend: Obrona Waszyngtonu w dalszym ciągu pozwala na wiele ważnych zagrań. Chiefs pozwolili na 13 zagrań na odległość 25 jardów lub więcej, co było najgorszym wynikiem w NFL. W czwartkowy wieczór dopuścili jeszcze trzy bramki przy deficycie 27-3 w pierwszej połowie. Głównym winowajcą był pozornie niespójny element wtórny. Nowicjusz Emmanuel Forbes, który w drugiej połowie siedział na ławce rezerwowych, miał trudności z dopuszczeniem do ważnych zagrań. Po raz kolejny Fields wykorzystał duże luki w zasięgu.

Problematyczny trend, część 2: Słaba ochrona przepustek. To kolejny sezon kłopotów, ponieważ Howell został zwolniony jeszcze pięć razy, tracąc w sezonie 29 występów. The Bears, którzy w czterech meczach weszli z dwoma workami, wywierali stałą presję, wykonując czteroosobowy atak i atak. Niektóre problemy wynikają z potrzeby Howella szybkiego czytania. Jednak w tym obszarze sytuacja jest bardzo nierówna i rozgrywający z sześcioma startami w CV powinien otrzymać dodatkową pomoc.

Podział QB: Rozwój Howella ma kluczowe znaczenie dla przyszłości franczyzy. Howell po raz kolejny pokazał, że jest odpornym i twardym rozgrywającym. Po trudnej pierwszej połowie – 9 z 13, 71 jardów i przechwycie – w drugiej połowie rzucił na 298 jardów. Dobrze poruszał się po kieszeni, był cierpliwy przy rzutach z dołu i mimo że Generals przegrali, w dalszym ciągu pokazywał, że może się poprawić. Przyspieszanie jego postępów i nauka ochrony przed trafieniami powinny być ważnymi punktami na przyszłość.

Następna gra: w Atlanta Falcons (13:00 czasu wschodniego, 15 października)

READ  Strzelanie do młodych delfinów: władze centralne i lokalne aresztują 2 w związku ze strzelaniem do raperów