Kaitlyn Clark ze stanu Iowa otrząsa się z rdzy i wyprzedza Holy Cross w turnieju NCAA

IOWA CITY — To nie był początek March Madness, jakiego oczekiwali Iowa czy Caitlin Clark, ale w ciągu miesiąca przetrwania i postępu Hawkeyes właśnie to zrobili, wygrywając 91-65 z Holy Cross w meczu pierwszej rundy turnieju NCAA Sobota.

„Myślę, że pierwsza kwarta w pewnym sensie nas wszystkich sfrustrowała” – powiedział Clark. „Czuję, że to jest mecz, w którym chcesz wyjść i zdominować od samego początku, ponieważ to napędza twoją karierę. Jak powiedziała trenerka (Lisa Bluder), myślę, że prawdopodobnie graliśmy z odrobiną rdzy.

Minęło 13 dni, odkąd Hawkeyes wnieśli trofeum konferencyjne po grze o tytuł w Turnieju Wielkiej Dziesiątki, a prawie dwutygodniowa przerwa wydawała się szczególnie widoczna na początku, gdy rozstawiony z numerem 1 stan Iowa nie był w stanie pokonać rozstawionego z numerem 16 Holy Cross.

Crusaders wyszli z agresywną, fizyczną obroną, która wypełniła farbę i doprowadziła do wczesnych problemów dla Hawkeyes. Jako zespół drużyna Iowa dobrze oddała piłkę w pierwszej kwarcie – 46 procent z gry, w tym trafiając 3 z 5 strzałów znad pola karnego – ale sześć strat drużyny Iowa (które Holy Cross zamieniło na siedem punktów) zniweczyło jakikolwiek potencjał tej drużyny. miał wczesny ołów, można go budować metodą wypalania na gorąco.

W drugiej kwarcie drużyna Iowa State zaczęła odzyskiwać formę, notując kilka kolejnych przystanków w defensywie i usuwając straty. Hawkeyes pokonali Holy Cross 25-9 w drugiej kwarcie, zdobywając 18-punktową przewagę do przerwy, która utrzymywała się przez resztę meczu.

Szczególnie ta kwarta pokazała, jak niebezpieczni potrafią być Hawkeyes, gdy nabiorą tempa. Wyszli z serią 19-6, na którą składało się pięć trójek od pięciu różnych zawodników, a Clark rozciągnął obronę i dostał się do środka, aby dostać się na linię rzutów wolnych. Gdy stan Iowa zaczął atakować jeden po drugim i atakować, przewaga zdawała się natychmiast rosnąć.

READ  Najlepszy wybór w drafcie Victor Wimpanyama został oficjalnie ogłoszony przez NBA Draft

„Myślę, że to jeden z najlepszych aspektów tego zespołu, że zawsze jesteśmy w grze bez względu na sytuację” – powiedział Clark.

Pomimo powolnego startu Clarka (2 z 8 z gry w pierwszej połowie) i sześciu strat w pierwszej połowie, seniorka zaliczyła swój zwykły, imponujący występ, kończąc dzień z 27 punktami, 10 asystami i ośmioma zbiórkami (a w dodatku ani jednym) druga połowa). transformacje). Sześcioletnia seniorka Kate Martin zaliczyła double-double (15 punktów, 14 zbiórek), podczas gdy rezerwowy napastnik Addison O'Grady, który w drugiej połowie zaobserwował częstsze występy z powodu cierpiących na migrenę napastnika Hannah Stolke, zdobył 14 punktów w sezonie Punkty z ławki.

Oprócz przewidywanego powrotu Stoelke, Hawkeyes prawdopodobnie powrócą także do składu piątej obrończyni Molly Davis na poniedziałkowy mecz drugiej rundy z Wirginią Zachodnią. Davis, który w tym sezonie notował średnio sześć punktów, trzy asysty i trzy zbiórki na mecz, doznał kontuzji kolana podczas finału sezonu zasadniczego. Posiadanie kolejnego kluczowego zawodnika, który pomoże Clarkowi na polu obrony, może być kluczowe w poniedziałek, ponieważ Mountaineers wykorzystują dławiącą obronę i presję całego kortu, aby wymuszać straty.