Kings 125-110 Lakers (15 listopada 2023 r.) Podsumowanie meczu

LOS ANGELES — Domantas Sabonis miał 29 punktów i 16 zbiórek, a Sacramento Kings przyćmiło 108. triple-double LeBrona Jamesa w karierze i w środę Lakers wygrali 125-110 z Los Angeles w czwartej kwarcie. noc

De’Aaron Fox i Kevin Huerder zdobyli po 28 punktów dla drużyny Kings, która przełamała passę trzech zwycięstw Los Angeles w trzech meczach piątym zwycięstwem w sześciu spotkaniach z rywalami ze swoich dywizji.

„Właśnie miałem świetny start” – powiedział Huerter, który trafił sześć trójek. „Ustawiliśmy się w ataku, wyszliśmy w fazie przejściowej i graliśmy szybko. Nie sądzę, że utrzymaliśmy taki poziom przez resztę meczu, ale pokazuje to, do czego jesteśmy zdolni, grając na tym poziomie.

James zaliczył swoje pierwsze triple-double w swoim 21. sezonie w NBA, zdobywając 28 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek, przełamując remis z Jasonem Kiddem i zajmując piąte miejsce w historii NBA. Poprowadził drużynę Lakers w czwartej kwarcie, kiedy 26-punktowe prowadzenie Sacramento zmniejszyło się do dziewięciu i zabrakło mu pary.

Trener Sacramento Mike Brown nazwał wysiłek 38-letniego Jamesa „niesamowitym”.

„Nie wiem, czy można ustalić harmonogram, kiedy skończy pracę” – powiedział Brown, który trenował Jamesa przez pięć sezonów w Cleveland. „Myślę, że tylko jedna osoba może to zrobić i jest nim on. No może dwa, bo jego żona może coś z tym zrobić. Absolutnie niesamowite, co on robi w swoim wieku. To jest unikalne. Jestem zdumiony za każdym razem, gdy się z nim mierzymy.

Kings wygrali trzy razy z rzędu z Lakers w Los Angeles, a ich trzy najlepsze gole z gry zapewniły im prowadzenie 106-80 na początku czwartej kwarty. Lakers zaskakująco utrzymali swoich starterów w grze i kontynuowali serię 30-13, ale nie byli w stanie zmniejszyć rosnącej przewagi.

„Za każdym razem, gdy udaje nam się zatrzymać (i) zająć się piłką, zwykle gramy dobrze” – powiedział trener Lakers Darwin Hamm. „Zdaję sobie sprawę, ile bramek strzelił nasz zespół, zwłaszcza pięć, które dla nas zakończyły się fiaskiem. Musisz dać im szansę, aby zobaczyli, na co nas stać. Może jakieś straty, niecelne strzały, będziesz mógł wyjść na prowadzenie i uczynić z tego grę, i pomyślałem, że nam się to udało.

READ  Mówi się, że pociąg Amtrak, który przejechał przez GA, utknął na statku przez około 40 godzin - WSB-TV Channel 2

D’Angelo Russell zdobył dla Lakers 28 punktów. Anthony Davis zdobył zaledwie dziewięć punktów, trafiając 3 z 9 rzutów karnych, a także miał dziewięć zbiórek i cztery zablokowane strzały w czwartym meczu Los Angeles w ciągu sześciu dni.

Davis zdobył cztery punkty w pierwszych czterech minutach meczu, ale ponownie zdobył gola dopiero w czwartej kwarcie.

„Zagrałem źle” – powiedział Davis, który w ostatnich dniach zmagał się z kontuzją pachwiny. „Nie będę tego przypisywać niczemu. To nieudane strzały. … Nadal mam z tym do czynienia każdego dnia. Oczywiście nie ma tego dnia, aby uderzać (podczas gry) w kółko znowu. Nadal trochę mnie to niepokoi, ale nadal wychodzę i wykonuję swoją pracę. Chcę

Kings potrzebowali dogrywki, aby w zeszłym miesiącu pokonać Lakers w Sacramento, ale w pierwszej kwarcie tych zawodów wypracowali sobie 19-punktową przewagę. Los Angeles zmniejszyło stratę do 119-110 po trzypunktowym rzucie Cama Reddisha na 3:05 przed końcem, ale James popełnił stratę i nie trafił w kolejne dwa posiadania Lakersów.

Porażka kończy pozytywną passę Lakers, którzy we wtorek przełamali poślizg w trzech meczach i przełamali passę trzech zwycięstw, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie we wtorek przeciwko Memphis. Los Angeles ponownie miało trudności z obroną obwodu, pozwalając Kings na 16 rzutów za trzy punkty, po tym jak Grizzlies zdobyli 20.