Kobieca koszykówka stanu Iowa pokonuje FGCU, a teraz czeka rewanż na stadionie Kansas State

On gra

ESTERO, Floryda – W twoim rodzinnym mieście była duża nadzieja, że ​​gospodarz turnieju zatrzyma ulubienicę turnieju i sprawi, że sobotni wieczór półfinałowy w Gulf Coast będzie nieco interesujący.

Stan Iowa zmarnował to marzenie w ciągu, jak się wydawało, 30 sekund.

Podczas gdy przyzwoita sekcja kibiców Florida Gulf Coast chciała jak najlepiej zneutralizować kolejny silny skład Hawkeyes, drużyna nr 6 w stanie Iowa (6-1) natychmiast otrząsnęła się z wszelkich złych nastrojów dzięki solidnej obronie i wszechstronności w centrum miasta. Hawkeyes zamienili to w żart 100-62 i awansowali do niedzielnego meczu o mistrzostwo, gdzie o 18:30 zmierzą się z wyczekiwanym rewanżem z numerem 22 w Kansas State (6-0).

Ta dominacja zaowocowała dwoma ważnymi kamieniami milowymi — 500. zwycięstwem Lisy Bluder w stanie Iowa i rekordowym w szkole 20 potrójnymi zwycięstwami — przy czym oba mecze wystąpiły przed rekordową publicznością z Gulf Coast, liczącą 4257 osób.

„Uważam, że nasza grupa była naprawdę solidna w defensywie” – powiedziała strażniczka stanu Iowa Kaitlyn Clark, która zakończyła mecz z 21 punktami, sześcioma zbiórkami i sześcioma asystami w zaledwie 26 minut. „Wprowadziliśmy wiele zmian, ponieważ to naprawdę dobry zespół rzucający za trzy punkty. Wiedzieliśmy o tym”.

Jak na program, który wyrósł w dużej mierze na elitarny, z nieustannym atakiem i dużą liczbą punktów, tłumiący wysiłek w defensywie dobrze pasuje do tego, co teraz pracują dla nich Hawkeyes. Niektóre z wielu błędów FGCU dotyczyły otwartego wyglądu. Walka o wiele z nich była bardzo zacięta – i to nawet jeśli Orły dostały szansę.

Stan Iowa spowodował, że FGCU natychmiast straciło bramkę, która trwała prawie połowę pierwszej kwarty i zakończyła się dziewięcioma stratami w ciągu pierwszych 10 minut. Aż do stanu 3:11 w drugiej kwarcie Orły (4-2) nie mogły wpisać na listę strzelców trzech zawodników. Osiągnięcie wartości dwucyfrowej zajęło im około 14 minut. Stan Iowa ostatecznie utrzymał FGCU do 7 na 31 z głębi.

READ  Tin Hag staje przed trudnym zadaniem, a Man City zaczyna się w West Ham

Aha, a co z tymi punktami i rzutami za trzy punkty? Hawkeyes połączyli wiele ze sobą, tworząc idealną, uzupełniającą się kombinację. Sześciu różnych graczy podeszło z głębi, pięciu z nich trafiło wiele trójek.

Jak zwykle odbyła się parada gwiazd – Clark (4 z 8), Gabe Marshall (4 z 5) i Kate Martin (1 z 4) zdobyli trzy homeruny – ale głębia Downtown sięgała dalej. Taylor McCabe uderzał, uderzał i uderzał jeszcze raz. Uderzenie Sidneya Affoltera. Hit Kylie Feuerbach. Wszystkie te wkłady w postaci części zamiennych mogą się opłacić teraz i w przyszłości.

„Czuło się dobrze, jak mogłoby nie?” powiedział McCabe, który miał 18 punktów w karierze, zdobywając 6 z 7 celnych strzałów z dużej odległości. „Lubię myśleć, że moja pewność siebie nie osłabnie, nawet jeśli spudłuję kilka strzałów. Moi trenerzy zawsze powtarzają mi, że liczby nie kłamią, że następny strzał będzie nieudany. Wiem, że moi koledzy z drużyny i trenerzy we mnie wierzą .”

McCabe był jednym z czterech poza Clarkiem, który zdobył dwucyfrową liczbę punktów, dołączając do Affoltera (12 punktów), Marshalla (12) i Martina (11). Jedynym późnym dramatem w tym dramacie było to, że Bluder pociągnęła za startery, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w piątkowy wieczór.

Co imponujące, całą tę dominację zapewnił stan Iowa, a Hannah Stolke miała na sobie dresy i owiniętą prawą kostkę. Bardzo reklamowany student drugiego roku upadł na podłogę na początku czwartej kwarty piątkowego zwycięstwa drużyny Iowa State nad Purdue-Fort Wayne, wyglądając, jakby poślizgnął się podczas biegu pod koszem.

Stoelke przystąpił do sobotniego meczu pod znakiem zapytania, ale jest mało prawdopodobne, że ponownie wystąpi w tym turnieju. Jej nieobecność nie była czynnikiem przeciwko FGCU, ale mogła działać przeciwko Wildcats.

„To codzienność. Nie wiem, co się wydarzy” – Bluder powiedział o sytuacji Stoelke. „Właśnie przechodziła leczenie i nigdy nie wiadomo, jak szybko ktoś po tym wróci. Mamy doskonałą opiekę medyczną, a ona czuje się najlepiej, jak potrafi”.

READ  MLB: 12 ​​zawieszonych po masowej bójce między marynarzami a aniołami

Chociaż stan Iowa nie ustąpił z rozmów przed turniejem, Hawkeyes z pewnością są gotowi na kolejny strzał w Kansas State po oszałamiającej porażce u siebie 65-58 w ubiegły czwartek. Rzadko zdarza się, aby w jednym sezonie dwa razy spotkać się z przeciwnikiem spoza konferencji, ale ta przewaga może przełożyć się na korzyść Iowa, jeśli Clark i spółka pojawią się w niedzielę.

„Wiemy, że tydzień temu nie zagraliśmy naszej najlepszej koszykówki i to jest w tym ekscytujące” – powiedział Clark. „Mamy kolejną szansę, aby pokazać, kim jesteśmy”.

Iowa musiała tam dotrzeć pierwsza. Zrobiła to z autorytetem początkowej końcówki.

Dargan Southard jest reporterem sportowym i pisze o lekkoatletyce stanu Iowa dla Des Moines Register i HawkCentral.com. Wyślij mu e-mail na adres [email protected] lub śledź go na Twitterze pod adresem @Dargan_Southard.