Koszykówka z Memphis powraca, by rozwalić UAB w Dzień Seniora

Może to było w niedzielę.

Skupić się na Może.

W pierwszej połowie UAB zdominował koszykówkę w Memphis i prowadził różnicą 22 punktów. Ale Tygrysy, jeśli chciały mieć jakąkolwiek szansę na udział w turnieju NCAA, musiały wygrać ten mecz. Więc ją zabrali.

Przed elektryzującą i hałaśliwą publicznością na FedExForum Tygrysy (22-8, 11-6 AAC) wykorzystały serię 46-9 (podkreśloną 20 punktami z rzędu), aby odzyskać kontrolę i odnieść zwycięstwo 106-87, co było ich czwartym z rzędu . To trzyma ich w rywalizacji o podwójne pożegnanie z turniejem AAC w Fort Worth w Teksasie, który rozpoczyna się 13 marca. Zespół z jednym meczem do końca sezonu zasadniczego zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli.

„W moim imieniu, za ten ruch, dziękuję Bogu za ten ruch” – powiedział Hardaway. „Teraz postępuje ruch. Czuję dynamikę tego zespołu, mimo że mieliśmy słabą pierwszą połowę, po prostu czuję, że Bóg ma plan dla tego zespołu. Przez to, przez co przeszliśmy, móc wyjdź z tego zwycięstwem do 19.” Punkt, nigdy się nie poddaję”.

Wielu z tych samych kibiców, którzy mówili o faulu Tygrysów w pierwszej połowie, w drugiej mówiło o dominującej grze.

Memphis jest dopiero drugą drużyną w koszykówce uniwersyteckiej od 2010 roku, która traci więcej niż 20 punktów i wygrywa ten sam mecz różnicą ponad 15 punktów.

„Nie jestem pewien, czy powinienem być z tego dumny, czy nie” – zażartował Hardaway.

„Zagrali z nami w pierwszej połowie, nie będę kłamać” – powiedział Nyquan Tomlin, który zdobył 28 punktów w swojej karierze.

„Osobiście nie chciałem tak odchodzić” – powiedział David Jones po zdobyciu 32 punktów.

„Zespół naprawdę się zjednoczył” – powiedział Javon Quinerly. „Nawet biorąc pod uwagę passę 10 zwycięstw, jaką mieliśmy na początku sezonu, czuję, że dynamika, którą mamy teraz, jest nieco większa, ponieważ wyrzucamy przeciwników w taki sposób, w jaki moim zdaniem powinniśmy. Chłopaki tam się uśmiechają, baw się dobrze.”

READ  Joan Howard uderza swojego trenera przeciwnika po meczu Michigan Wisconsin

Ogłuszające zwycięstwo było zemstą za rozczarowującą porażkę w styczniu z Blazers (18-11, 10-6) w Birmingham.

Oto pięć wniosków z niedzielnego zwycięstwa.

Punkty, punkty i jeszcze raz punkty

Memphis był wspierany przez trójgłowego potwora składającego się z Jonesa, Tomlina i Jahvona Quinerly'ego.

W pierwszej połowie Jones miał zaledwie osiem punktów. Jednak, jak to miało miejsce w innych meczach, w których zaczął powoli, w drugiej połowie ożył. W ostatnich 20 minutach zdobył 24 ze swoich 32 punktów w meczu.

Tomlin, transfer w środku sezonu, który stał się główną siłą po obu stronach parkietu, stracił 28 punktów, dodając do tego siedem zbiórek i dwa przechwyty.

Quiner zakończył mecz z 25 punktami.

Bitwa spinowa

Zespół UAB stosunkowo dobrze poradził sobie z niewielkim naciskiem w defensywie, jaki Memphis był w stanie wygenerować w pierwszej połowie. Blazers przed przerwą popełnili zaledwie siedem strat, w porównaniu do ośmiu strat Memphis.

Druga połowa to zupełnie inna historia. W fatalnej połowie UAB podkręciło piłkę 11 razy, podczas gdy Tygrysy popełniły tylko raz.

Krótki dzień Andy'ego Kennedy'ego

Tygrysy po przerwie wyszły z szatni jak dom w płomieniach.

Po przerwie (61:46) zespół strzelił dwa gole z gry w pierwszej minucie i cztery gole w pierwszych dwóch minutach, zmniejszając deficyt do zaledwie siedmiu punktów. Trener UAB Andy Kennedy był wzburzony, potrząsał głową, wpatrywał się w podłogę i głęboko wzdychał.

Dwie minuty później Tygrysy wróciły na 61-59, a Kennedy spalił uszczelkę. Sędzia Jeb Hartness ukarał go faulem technicznym, co nie spodobało się Kennedy'emu. Gdy nadal protestował, Byron Garrett go zwolnił. To jeszcze bardziej zdenerwowało Kennedy’ego. Zarówno zawodnicy, jak i trenerzy musieli go powstrzymać.

Gdzie jest obrona?

Dwa tygodnie temu Tygrysy oddali SMU 58 punktów w pierwszej połowie po porażce 106-79.

Cokolwiek zrobiło SMU, UAB poradziło sobie lepiej. Blazers rozbili Tygrysy w pierwszej połowie, zdobywając 61 punktów, nie zdobywając żadnej bramki w pierwszej połowie 1:19 i ostatniej 1:35.

READ  Były gwiazdor Arkansas i NFL QB Ryan Mallett zmarł w wieku 35 lat

UAB trafiał z 67,6% skutecznością od podłogi i trafiał osiem trójek. W pierwszych 20 minutach nadużyła wewnętrznej obrony Memphis i zdobyła 30 punktów w bramce.

Pomoc na linii rzutów wolnych

Gdy w pierwszej połowie zrobiło się gorąco dla Tygrysów, ugruntowali się dzięki konsekwentnej grze na linii rzutów wolnych.

Subskrypcja: Grupa tekstowa Memphis Tigers Basketball Insider z Jasonem Munzem

Dotarli na miejsce wcześnie i często, oddając 16 strzałów w 18 próbach. Ich 16 prób to dwukrotnie więcej niż UAB w pierwszej połowie.

Cały ten czas na linii rzutów wolnych pomógł także przygotować się na faul, jaki zespół UAB miał w dalszej części spotkania. Six Blazers zakończyli mecz z trzema lub większą liczbą fauli.

Quinerly i Jones wykonali po 10 rzutów wolnych.

Skontaktuj się z pisarzem sportowym Jasonem Munzem pod adresem [email protected] lub na Twitterze @munzly.