Kto wygrywa i co dostaje – NBC Chicago

Pierwszy w historii wyścig uliczny NASCAR w centrum Chicago dostarczył wielu emocji, wyzwań i emocji, ponieważ historia została utworzona na wiele sposobów.

Błyskawice i ulewny deszcz spowodowały poważne problemy na torze i doszło do wielu wypadków, ale to nie powstrzymało kierowców.

Oto spojrzenie na to, co się stało:

Kto wygrał wyścig NASCAR Chicago Street Race?

Shane van Gisbergen wygrał niecierpliwie wyczekiwany niedzielny wyścig pomimo burzliwych warunków pogodowych, które spowodowały kilka opóźnień, kończąc oszałamiający debiutancki występ.

Co otrzymał zwycięzca?

34-latek, który jeździ Chevroletem Camaro ZL1, otrzyma największą część z 7 565 807 dolarów w Nagroda pieniężna Które zostaną przydzielone wokół pola 37 kierowców. Miał również co najmniej 40 punktów za zwycięstwo, jednocześnie przesuwając kwalifikacje dla wszystkich kierowców.

Kim są inni liderzy?

Po 47 okrążeniach NASCAR poinformował wszystkie zespoły, że wyścig został skrócony ze 100 okrążeń do 75. W tym momencie Christopher Bell prowadził, a Tyler Reddick i Ty Gibbs czaili się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Ale Bell, który wygrał etapy 1 i 2, ostatecznie wypadł z prowadzenia, co skłoniło Justina Haleya do przejęcia. Haley prowadził przez sześć okrążeń, aż Van Gisbergen wykonał specjalny ruch, wyprzedzając Haleya jako pierwszy, a Nowozelandczyk zamknął go na kilka okrążeń przed dogrywką.

Haley zajął drugie miejsce, a Chase Elliott, Kyle Larson i Kyle Busch uzupełnili pierwszą piątkę w tej kolejności.

Bell ostatecznie spadł na 18. miejsce, podczas gdy Riddick, który rywalizował z Bellem o prowadzenie przez dużą część wczesnych etapów, spadł na 28. miejsce po uderzeniu w barierę z opon i utknięciu pod nią.

W przeciwnym razie, jak Van Gisbergen przeszedł do historii?

34-letni Van Gisbergen, pochodzący z Nowej Zelandii, został pierwszym kierowcą, który wygrał w swoim debiucie w Cup Series od czasu Johnny’ego Rutherforda w drugim wyścigu kwalifikacyjnym na torze Daytona w 1963 roku.

READ  Ja Morant posty, usuwa tweety, które rzucają cień na Warriors

Został szóstym kierowcą urodzonym poza Stanami Zjednoczonymi, który wygrał wyścig NASCAR Cup Series, dołączając do Marcosa Ambrose’a, Mario Andrettiego, Juana Pablo Montoyi, Earla Rossa i Daniela Suareza.

Będąc częścią Triple Eight Race Engineering, australijskiego zespołu wyścigów samochodowych, Van Gisbergen zajął się wyścigami, wygrywając trzy mistrzostwa Supercars w 2016, 2021 i 2022 roku. Trackhouse Racing był jednak zespołem Van Gisbergena w wyścigach Cup Series.

Nowozelandczyk brał udział w 499 wyścigach w Supercars Championship, odnosząc 80 zwycięstw, 174 miejsca na podium i 46 pole position, a ostatnio zdobył pole position w kampanii 2022 z 3523 punktami.

Co dalej z NASCAR?

Następny w serii Cup jest Quaker State 400 zaprezentowany przez Walmart w niedzielę, 9 lipca. Wyścig odbędzie się na torze Atlanta Motor Speedway w Georgii.

Legenda wyścigów Dale Earnhardt Jr. opowiada o wszystkich rzeczach, które sprawiają, że NASCAR Chicago Street Race jest tak wyjątkowy