Leilani Armenta z Jackson State jest pierwszą kobietą, która strzeliła gola w meczu HBCU

szczególnie29 października 2023 o 00:08 ET3 minuty na przeczytanie

Piłkarz Jackson State, Leilani Armenta, została pierwszą kobietą, która strzeliła gola w meczu FCS HBCU i zdobyła dodatkowy punkt w drugiej kwarcie przeciwko Arkansas-Pine Bluff.

Leilani Armenta z Jackson State została w sobotę pierwszą kobietą, która strzeliła gola w meczu FCS HBCU, zdobywając trzy punkty więcej w wygranym 40:14 meczu Tigers z Arkansas-Pine Bluff.

Armenta – mierzący 170 cm mieszkaniec Ventura w Kalifornii, który jest także piłkarzem w Jackson State – przeszedł do historii w drugiej kwarcie, zdobywając przyłożenie, które obejmowało podanie z 25 jardów od Jacobiana Morgana do DJ Stevensa z 5 Pozostało :35. Przed końcem pierwszej połowy.

Dołożyła jeszcze dwa punkty w czwartej kwarcie, a Tygrysy poprawiły się do 6-3.

„Nie wiedzieliśmy, że to się stanie i byliśmy bardzo podekscytowani. Wszyscy zaczęliśmy krzyczeć, bo nie mieliśmy pojęcia” – powiedziała Clarion Ledger, matka Leilani. „Moja córka nie miała pojęcia, że ​​dzisiaj będzie się bawić. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. „

Bramkę w tym meczu zdobył także Dylan Wasson z Jackson State. Skończył z dwoma celami z gry i dodatkowym punktem, a Tygrysy utrzymali bilans 1-7 bez zwycięstwa Złotych Lwów w SWAC na 0-5.

„To jest to, na co czekaliśmy przez cały sezon: kompletny mecz składający się ze wszystkich trzech faz dla naszej drużyny piłkarskiej” – powiedział trener Jackson State TC Taylor. „W zespołach specjalnych nie było dzisiaj światła. Obrona nie działała. Zrobili to, co robią co tydzień – zdobywali straty, docierali do rozgrywającego i ściągali atak przeciwnika z boiska”.

„Atak też był ostatni. Wykonali świetną robotę. Myślę, że w ataku chodzi tylko o straty, a dzisiaj to zabili”.

Jackson State poprawił się w rozgrywkach ligowych do 4-2.

READ  Jak Pirelli odkryło największy dramat oponiarski Formuły 1 od Grand Prix USA w 2005 roku