Macy’s rozważa ofertę przejęcia za 5,8 miliarda dolarów: źródło

Długo cierpiący akcjonariusze Macy’s (M) otrzymali wcześniejszy prezent świąteczny.

Macy’s otrzymało ofertę wykupu za 5,8 miliarda dolarów od inwestora na rynku nieruchomości Arkhouse Management i zarządzającego aktywami Brigade Capital Management, jak poinformowało Yahoo Finance źródło zaznajomione ze sprawą. Oferta – w której wycenia się Macy’s na około 21 dolarów za akcję – została złożona 1 grudnia. Zarząd spółki analizuje ofertę.

W niedzielę jako pierwszy poinformował o ofercie „Wall Street Journal”.

Macy’s odmówiła komentarza Yahoo Finance.

Cena ofertowa stanowi premię o 32,4% w stosunku do ceny zamknięcia Macy’s z 30 listopada.

Zarząd Macy’s – kierowany przez ekspertów ds. handlu detalicznego, takich jak były dyrektor generalny Home Depot Frank Blake – z pewnością ma wiele do rozważenia.

Na początek, według danych Yahoo Finance, najwyższa w historii cena akcji Macy’s wyniosła 70,99 dolarów i została ustalona 15 czerwca 2015 roku.

Na piątkowym zamknięciu akcje Macy’s były notowane po cenie 17,39 dolarów.

Tymczasem bank inwestycyjny Coin właśnie powrócił w 2022 roku wartość Wartość udziałów w nieruchomościach Messiego waha się jedynie od 6 do 8 miliardów dolarów.

Macy’s jest właścicielem cennego portfela nieruchomości, w szczególności kultowej lokalizacji na Herald Square w Nowym Jorku. Wyceny głównych aktywów nieruchomościowych sporządzone przez różnych zarządzających finansami wahały się w ciągu ostatniej dekady od 3 miliardów do 4 miliardów dolarów.

Firma musi również rozważyć, jak destrukcyjne może być przejęcie do 2024 r.

Macy’s znajduje się w środku sezonu zakupów świątecznych, a wyniki publikowane są od połowy do końca lutego. W lutym 2024 r. wieloletni dyrektor naczelny Tony Spring przejmie stanowisko dyrektora generalnego od odchodzącego na emeryturę Jeffa Gennette’a w firmie Macy’s.

Briana Susie Jest redaktorem naczelnym Yahoo Finance. Obserwuj Susie na Twitterze @Brian Susie i dalej LinkedIn. Doradztwo w sprawie transakcji, fuzji, stanowisk aktywistów lub czegokolwiek innego? Wyślij e-mail na adres [email protected].

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami technologicznymi, które będą miały wpływ na giełdę.

READ  Dow futures: prezes Fed Powell w pogotowiu, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę zwiększa wątpliwości co do podwyżek stóp procentowych

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *