Mapy zaćmień Słońca pokazują całkowitą ścieżkę w 2024 r., godziny szczytu i ilość zaćmienia, którą można zobaczyć w całych Stanach Zjednoczonych

A Całkowite zaćmienie słońca Przecina Amerykę Północną 8 kwietnia 2024 r., z częściami 15 stanów USA na ścieżce całości. Mapy pokazują, gdzie i kiedy mogą zobaczyć miłośnicy astronomii Wielkie wydarzenie.

Całkowite zaćmienie pojawi się po raz pierwszy wzdłuż meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku około godziny 11:07 czasu pacyficznego, a następnie będzie podróżować przez duży obszar Stanów Zjednoczonych, od Teksasu po Maine i do Kanady.

Mieszka w nim około 31,6 miliona ludzi Droga totalitaryzmuWedług NASA jest to obszar, w którym Księżyc całkowicie zasłoni Słońce. Trasa będzie miała szerokość od 108 do 122 mil. Dodatkowe 150 milionów ludzi żyje w promieniu 300 km od ścieżki totalności.

Mapa trasy całkowitego zaćmienia słońca w 2024 roku

the Całkowite zaćmienie słońca Według NASA rozpocznie się nad Oceanem Spokojnym, a pierwszym miejscem w kontynentalnej Ameryce Północnej, w którym doświadczy się pełni, będzie wybrzeże Pacyfiku w Meksyku 8 kwietnia około godziny 11:07 czasu pacyficznego. Stamtąd trasa będzie kontynuowana do Teksasu, przechodząc przez kilkanaście stanów, zanim zaćmienie dotrze do Kanady w południowym Ontario. Zaćmienie opuści kontynent północnoamerykański około 17:16 EDT z Nowej Fundlandii w Kanadzie.

Ścieżka uczelni obejmuje następujące przypadki:

Małe części Tennessee i Michigan również będą świadkami całkowitego zaćmienia słońca.

Wiele dużych miast w całych Stanach Zjednoczonych znajduje się na trasie całkowitego zaćmienia, podczas gdy w wielu innych nastąpi częściowe zaćmienie. Oto niektóre z najlepszych dużych miast do oglądania zaćmień — jeśli pogoda dopisze:

 • San Antonio, Teksas (częściowo pod torem)
 • Austin, Teksas
 • Waco, Teksas
 • Dallas, Teksas
 • (Mała Skała, Arkansas).
 • Indianapolis, Indiana
 • Dayton, Ohio
 • Cleveland w stanie Ohio
 • Buffalo, Nowy Jork
 • Rochester, Nowy Jork
 • Syrakuzy, Nowy Jork
 • Burlington w stanie Vermont

Mapa pokazująca, kiedy zaćmienie słońca osiągnie pełnię na całej ścieżce

Mapa NASA pokazuje ścieżkę całkowitego zaćmienia 8 kwietnia 2024 r.

NASA


Zaćmienie rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych po południu 8 kwietnia. NASA podzieliła się czasami dla kilku miast na ścieżce totalności w całych Stanach Zjednoczonych. Sprawdź swój kod pocztowy na mapie NASA Aby dowiedzieć się, kiedy dotrze do ciebie zaćmienie, jeśli jesteś na ścieżce całości lub w jej pobliżu.

Jaką część zaćmienia widziałbyś, gdybyś żył poza ścieżką totalności?

Chociaż zaćmienie 8 kwietnia obejmie szeroki obszar Stanów Zjednoczonych, wielu nic nie zobaczy. Według NASA poza trasą całkowitego zaćmienia obserwatorzy mogą zaobserwować częściowe zaćmienie, ponieważ Księżyc zasłania większość Słońca, ale nie całość.

NASA pozwala na to widzom Wprowadź kod pocztowy I wiedzieć, ile słońca będzie pokryte w jego lokalizacji.

Gdzie całkowite zaćmienie Słońca będzie trwało najdłużej?

Widzowie Eclipse w pobliżu Torreon w Meksyku będą mogli doświadczyć pełni tak długo, jak to możliwe. Według NASA całkowite zaćmienie będzie tam trwało 4 minuty i 28 sekund.

Według NASA, w większości miejsc na środkowej linii ścieżki całości czas trwania będzie wynosić od 3,5 do 4 minut. W niektórych miejscach w Stanach Zjednoczonych zbliża się maksimum; Całkowity czas lotu w Kerrville w Teksasie wynosi 4 minuty i 24 sekundy.

Jaka będzie droga całkowitego zaćmienia słońca w 2044 roku?

Po zaćmieniu 8 kwietnia Nadchodzące całkowite zaćmienie słońca Będzie to widoczne z sąsiednich Stanów Zjednoczonych 23 sierpnia 2044 roku.

Entuzjaści astronomii w Stanach Zjednoczonych będą mieli znacznie mniejsze szanse na zobaczenie zaćmienia w roku 2044 niż następne zaćmienie zaplanowane na 8 kwietnia. NASA nie udostępniła jeszcze map zaćmienia w 2044 r., ale według… Towarzystwo PlanetarneKurs uniwersytecki będzie dotyczył tylko trzech przypadków.

Według Planetary Society zaćmienie w 2024 r. rozpocznie się na Grenlandii, przejdzie nad Kanadą i zakończy się o zachodzie słońca w Montanie, Dakocie Północnej i Dakocie Południowej.

READ  Księżycowa rakieta Artemis 1 NASA przeszła krytyczny test tankowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *