Memphis Basketball pokonuje Michigan w Bitwie o Atlantydę 4

PARADISE ISLAND, BAHAMA — Koszykówka w Memphis pod okiem wracającej po zawieszeniu trenerki Penny Hardaway pokonała w środę w Battle 4 Atlantis Michigan 71:67.

W czwartek o 16:00, ESPN Tygrysy (4:0) zmierzą się z Arkansas nr 20, odświeżając tym samym dawną prawdziwą rywalizację. Oba programy nie spotkały się od ponad 20 lat, a Razorbacks mają w serii niewielką przewagę 11-10.

Zespół Memphis, zajmujący 23. miejsce w ankiecie trenerów sportowych USA TODAY, prowadził w drugiej połowie 16 punktami, ale stan Michigan (3-2) odbił się z rykiem i na 9,1 sekundy przed końcem zmniejszył prowadzenie do dwóch punktów. David Jones zdobył dla Memphis ostatnie dziewięć punktów, w tym sześć rzutów wolnych w ciągu ostatnich 67 sekund i dwa na mniej niż 5 sekund przed końcem meczu.

Ashton Hardaway zaliczył swój pierwszy znaczący występ w tym sezonie i dał radę. Nowicjusz prowadził Tygrysy z 17 punktami, wspieranymi pięcioma trójkami w siedmiu próbach.

Wolverines zdominowali bitwę odbijając 50-28. Popełnili jednak prawie dwukrotnie więcej strat (18 do 11) niż Tygrysy, którzy zamienili błędy Michigan na 21 punktów. Trener stanu Michigan Juwan Howard po raz pierwszy w tym sezonie siedział na ławce rezerwowych, gdy we wrześniu przechodził rehabilitację po operacji serca, ale obowiązki głównego trenera przejął asystent Phil Martelli.

Oto pięć wniosków ze środowego meczu.

Świetna kolekcja Hardawaya

Penny Hardaway nie była jedyną Hardaway, która w środę miała oczy.

Jego dzieci, Ashton i Jayden, znacząco podrosły. Ashton dał Tygrysom prawdziwy wstrząs, zdobywając osiem punktów z rzędu w ciągu 71 sekund. Jego drugi ze swoich trzech punktów w tym okresie dał im prowadzenie 18-14.

Potem przyszła kolej na Jaydena. Senior strzelił kolejne bramki z gry na niecałe cztery minuty przed końcem pierwszej połowy (dwa punkty i 3). Brał udział w serii 13-2 Memphis, która pomogła zwiększyć prowadzenie do 37-23.

READ  Najlepiej odpowiada najlepszym dostępnym potencjalnym graczom

W drugiej połowie Ashton trafił za kolejne trzy punkty i zatrzymał serię Michigan 12-2.

Trudna gra dla niektórych początkujących

Zwykły punktowy atak Tygrysów był w dużej mierze nieskuteczny.

Jones (mimo objęcia prowadzenia w końcówce), Ja’Kon Walton i Jordan Brown zdobyli łącznie 20 punktów (osiem z linii rzutów wolnych), trafiając 5 z 20 celnych strzałów.

Rozgrywający Jahvon Quinerly, który miał osiem najlepszych asyst w sezonie, zdobył dziewięć punktów, trafiając 3 z 8 celnych trafień.

Nowa intensywność

Hardaway, który jest obecnie trenerem Tygrysów już szósty rok, stworzył markę defensywną. Bezkompromisowy. Taki, który dusi przeciwników od początku do końca.

Jednak w pierwszych trzech meczach w tym sezonie Tygrysy nie prezentowały takiej intensywności, do jakiej niektórzy są przyzwyczajeni.

To się zmieniło w środę.

Tygrysy ruszyły za duetem obrony Wolverines, w skład którego wchodzili Dug McDaniel i Nimari Burnett. Przez cały mecz naciskali na przedni kort swoją fizycznością i wytrzymałością.

Michigan trafiło ze skutecznością 39,3% z gry i 33,3% zza łuku.

Świnie z Memphis stabilizują statek

Tygrysy musiały tak wcześnie porzucić przynajmniej część planu gry. To dlatego, że Brown, środkowy startowy, wpadł w konflikt ze sztabem trenerskim.

Była gwiazda Luizjany i Zawodnik Roku Sun Belt w zeszłym sezonie popełnił dwa faule i został zrzucony z podłogi na trzy minuty przed końcem meczu. Na parkiet wrócił dopiero w drugiej połowie.

Ashton Hardaway: Dlaczego pierwszoroczniak Tygrysów powiedział ogólnokrajowej publiczności telewizyjnej: „Naprawdę mi się to podoba”

Dlatego Memphis przeszło na stałą dietę Malcolma Dandridge’a i Nicka Jordana. Dandridge odpowiedział dwoma punktami, dwoma zbiórkami, dwoma przechwytami i dwoma stratami w pierwszej połowie, podczas gdy Jordan miał trzy punkty, jedno odbicie i jeden blok.

Caleb Mills zarządza Internetem

Skoczek Millsa pod koniec pierwszej połowy może z pozoru wydawać się niewinny.

Ale było to o wiele więcej z powodu tego, co wydarzyło się wcześniej.

READ  Baltimore Ravens zwolnili Melvina Gordona przed rozpoczęciem play-offów

Pod koniec pierwszej połowy Mills zmierzył swojego obrońcę Oliviera Nkamhua. Następnie przeszedł w tryb ataku. Dośrodkowanie Millsa wokół linii trzech punktów zmusiło Nkamhuę do wycofania się. Jedyną rzeczą jest to, że Mills został zatrzymany. Nkamhua nie mógł. Zamiast tego pęd spowodował, że ześlizgnął się na tył po prawej stronie toru.

Fani Memphis skandowali na Imperial Arena. Gra była kontynuowana, a Mills strzelił do kosza na 1:53 przed końcem pierwszej połowy.

Dzięki tej akcji Tygrysy schodziły na przerwę z prowadzeniem 37:25. Mills zdobył w meczu 10 punktów.

„To, co Caleb Mills zrobił w wieku 15 lat, jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych” – napisał The Field of 68 na X, platformie mediów społecznościowych znanej wcześniej jako Twitter.

„Caleb Mills zrujnował temu facetowi całe Święto Dziękczynienia!” Cuffs The Legend, popularna osobowość mediów społecznościowych, opublikowała post na X.

„O mój Boże, CALEB MILLS kazał mu dotknąć ziemi” – czytamy w poście na koncie X Slam University.

Skontaktuj się z pisarzem sportowym Jasonem Munzem pod adresem [email protected] lub na Twitterze @munzly.