Miedwiediew nr 1 na rosyjskim świecie wzywa do pokoju po „Dniu kolejki górskiej”

TENNIS – ATP 500 – Aberto Mexicano – Fairmont Acapulco Princess, Acapulco, Meksyk – 24 lutego 2022 r. Rosjanin Daniil Miedwiediew opuszcza boisko po swoim ćwierćfinałowym zwycięstwie z japońskim Yoshihito Nishioka REUTERS / Henri Romero

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

25 lutego (Reuters) – Rosjanin Daniil Miedwiediew powiedział, że chce promować pokój na całym świecie po „żywym dniu”, kiedy został potwierdzony jako najlepszy tenisista na świecie, a jego kraj najechał na Ukrainę.

Oglądanie wiadomości nie było łatwe, powiedział mistrz US Open Miedwiediew, który stanął przed sądem w Acapulco w Meksyku kilka godzin po ćwierćfinałowej porażce Novaka Djokovica w Dubaju, co oznaczało, że Rosjanin zastąpi go na szczycie klasyfikacji mężczyzn.

„Będąc tenisistą, chcę promować pokój na całym świecie” – powiedział 26-latek po dotarciu do półfinału ATP 500 pokonując Japończyka Yoshihito Nishiokę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Gramy w wielu różnych krajach. Byłem w wielu różnych krajach jako początkujący i jako zawodowiec. Nie jest łatwo usłyszeć te wszystkie wiadomości. Całkowicie jestem za pokojem.”

Rodak Miedwiediewa, numer siódmy na świecie, Andriej Rublow, pokonał w zeszłym tygodniu w Marsylii Denisa Mołczanowa i zdobył tytuł debla w Marsylii.

„To było niesamowite, ponieważ myślę, że ludzie muszą trzymać się razem i to jest najważniejsze” – powiedział Miedwiediew, odnosząc się do partnerstwa między Rublowem a Mołczanowem.

– W tej chwili rozumiesz, że czasami tenis nie jest tak ważny – powiedział, chociaż dodał, że chce wygrać mecz.

„Zdecydowanie nie było łatwo grać i cieszę się, że udało mi się wygrać mecz. To było tylko trochę w dzień pełen zabawy”.

READ  Randy Gregory droczy się z Dallas Cowboys, „toksyczną bazą fanów” na Twitterze

Rublev powiedział, że otrzymał złe komentarze w Internecie z powodu sytuacji na Ukrainie.

– W takich momentach zdajesz sobie sprawę, że mój mecz nie jest ważny. Nie chodzi o mój mecz i to, jak na mnie wpływa. To, co się dzieje, jest jeszcze straszniejsze – powiedział Rublev po zwycięstwie nad Mackenzie McDonaldem w Dubai Championships pod koniec czwartku.

„Zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest (to) mieć pokój na świecie i szanować się nawzajem bez względu na wszystko, być zjednoczonym. Chodzi o to. Musimy dbać o naszą ziemię i siebie nawzajem. To jest najważniejsze ”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Sprawozdawczość Sudiptu Ganguly w Bombaju). Montaż przez Roberta Persella

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *