Naukowcy odkryli ukryty korytarz w Wielkiej Piramidzie w Gizie

KAIR, 2 marca (Reuters) – W pobliżu głównego wejścia do liczącej 4500 lat Wielkiej Piramidy w Gizie odkryto ukryte przejście o długości dziewięciu metrów (30 stóp), które może prowadzić do dalszych odkryć. Czwartek.

Piramida, ostatni z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata, została odkryta w ramach projektu Scan Pyramids, który od 2015 roku wykorzystuje nieinwazyjną technologię, w tym termografię w podczerwieni, symulacje 3D i obrazowanie promieni kosmicznych. Struktura.

Artykuł został opublikowany W czwartkowym czasopiśmie Nature napisano, że odkrycie może przyczynić się do wiedzy na temat budowy piramidy i przeznaczenia dwuspadowej konstrukcji wapiennej, która znajduje się przed werandą.

Wielka Piramida została zbudowana około 2560 roku pne jako monumentalny grobowiec za panowania faraona Chebsa lub Chebsa. Zbudowany na wysokości 146 metrów (479 stóp), obecnie ma 139 metrów i jest najwyższą konstrukcją wykonaną przez człowieka od czasu Wieży Eiffla w Paryżu w 1889 roku.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Niedokończony chodnik został stworzony, aby rozłożyć ciężar piramidy wokół głównego wejścia używanego przez turystów lub wokół jeszcze nieodkrytego pomieszczenia lub przestrzeni, oddalonej o około siedem metrów, powiedział Mustafa Waziri, szef Najwyższej Rady Starożytności Egiptu.

„Będziemy kontynuować skanowanie, więc zobaczymy, co możemy zrobić… dowiedzieć się, co możemy znaleźć pod nim lub na końcu tego korytarza” – powiedział dziennikarzom po konferencji prasowej. piramidy.

Uważa się, że pięć komór nad komorą grobową króla w innej części piramidy zostało zbudowanych w celu ponownego rozłożenia ciężaru masywnej konstrukcji. Faraon mógł mieć więcej niż jedną komorę grobową, dodał Waziri.

Naukowcy zlokalizowali korytarz za pomocą radiografii mionowej promieniowania kosmicznego, a następnie uzyskali jego obrazy, wprowadzając 6-milimetrowy endoskop z Japonii przez małe złącze w kamieniach piramidy.

READ  Tajwan aktywuje obronę powietrzną, gdy chińskie samoloty wkraczają do strefy

W 2017 roku firma Scan Pyramids ogłosiła, że ​​naukowcy odkryli pustkę o długości co najmniej 30 metrów wewnątrz Wielkiej Piramidy, pierwszej dużej struktury wewnętrznej odkrytej od XIX wieku.

Raport Aidana Lewisa; Montaż przez Marka Heinricha

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *