Okazje dnia:

Overwatch: Pink Mercy i 12.7 mln USD na walkę z nowotworem

Pink Mercy Overwatch

Niesamowitą kwotę udało się zebrać ekipie z firmy Blizzard i graczom Overwatch w akcji charytatywnej „Pink Mercy”. Niebagatelna kwota 12.7 mln USD zostanie przekazana do fundacji Breast Cancer Research skupiającej swoje działania wokół raka piersi, który jest najczęstszą odmianą nowotworu dopadającego płeć piękną.

Oprócz pieniędzy ze sprzedaży skórek i koszulek, udało się zebrać dodatkowe fundusze z charytatywnych transmisji na twitchu. Blizzard podkreśla, że zebranie tej kwoty byłoby niemożliwe gdyby nie ogromne zaangażowanie fanów.

Powody do radości i dumy mają również widzowie transmisji dobroczynnej! Poza 12,7 miliona USD zebranych poprzez sprzedaż skórki i koszulek, udało wam się zebrać dodatkowe 130 000 USD w darowiznach podczas oglądania transmisji 14 różnych gwiazd Overwatch na Twitchu.

Wartość takich akcji w społeczności graczy zostaje coraz częściej zauważana przez świat. Polski Portal Spider’s Web w swoim artykule przytacza nawet ciekawe porównanie do WOŚP. Obyśmy doświadczali coraz więcej takich akcji. Poniżej film z podziękowaniami oraz zdjęcia z wręczenia.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
710300