NFL rozważa przeniesienie meczów mistrzostw konferencyjnych do neutralnych miejsc

Getty Images

Przez lata założyciel Chiefs, Lamar Hunt, naciskał na NFL, by przeniosła mecze mistrzostw konferencyjnych na neutralne miejsce. Za każdym razem, gdy Hunt przedkładał monarchii wniosek, monarchia głosowała przeciwko niemu.

Teraz, gdy Hunt’s Chiefs i Buffalo Bills wygrywają o jedno zwycięstwo od pierwszej w historii neutralnej gry o tytuł konferencji, wizja Hunta może zmierzać ku urzeczywistnieniu.

Przedwczesne publiczne ogłoszenie fanów Bills and Chiefs Kupił 50 000 biletów w ciągu 24 godzin stać się poszlaką Liga rozważa rozgrywanie wszystkich meczów o mistrzostwo konferencji na neutralnym terenie. Warto zauważyć, że wyśledziliśmy kilka bezpośrednich dowodów intencji NFL.

W biurze ligi zainteresowanie grami neutralnych tytułów serwisowych jest bardzo duże. NFL zazdrości atmosfery najważniejszych meczów uniwersyteckich, gdzie fani 50/50 są ubrani w barwy drużyny. To jedna rzecz w futbolu uniwersyteckim, która nie jest w pełni powielana w profesjonalnej piłce nożnej.

Super Bowl, który od samego początku był rozgrywany na neutralnym terenie (ostatnie dwa mecze Super Bowl zostały rozegrane przypadkowo na stadionie macierzystym jednej drużyny), nie ma tego samego klimatu, co ważny mecz uniwersytecki. Sama publiczność na Super Bowl jest często bardzo neutralna. Wielu uczestników Super Bowl robi to dla doświadczenia i dlatego, że ich na to stać. Ponadto dla fanów kwalifikujących się drużyn jest dwa tygodnie za późno, zanim gra zacznie zdobywać bilety – inne niż ograniczona liczba dostępna dla każdej serii.

W przypadku meczu o mistrzostwo konferencji w neutralnym miejscu, bilety powinny być obsługiwane w taki sam sposób, w jaki zostały rozdystrybuowane na potencjalny tegoroczny test: połowa dla posiadaczy karnetów sezonowych jednej drużyny, połowa dla posiadaczy karnetów sezonowych drugiej.

Jedną rzeczą jest, że niektórzy w strukturze władzy ligi chcą meczów o mistrzostwo konferencji na neutralnym miejscu. To inna sprawa dla co najmniej 24 właścicieli głosować na to. Ale nawet jeśli Bills and Chiefs nie przejdą do następnej rundy w tym roku, decyzja ligi o promowaniu sprzedaży biletów staje się podstawą NFL do sprzedaży potencjału sprzedaży właścicielom i fanom (z których wielu nie jest tym zainteresowanym). mecz o mistrzostwo konferencji w neutralnym miejscu) jako innowator, pionier i kolejny krok w rozwoju tej gry, przenosząc co roku dwie jej najważniejsze imprezy do innych miast i stadionów.

READ  Dana White wyjaśnia przekazanie umowy Hulu z szacunku dla Mike'a Tysona: „Zabiłem umowę”

Nie szkodzi, że miasta będą się ścigać (i płacić) o przywilej goszczenia konferencji o mistrzostwach.

Tak, pozbawia wyższego nasienia możliwości prowadzenia gry, co jest jedną z prawdziwych zalet zdobycia wyższego miejsca w drzewku play-off. Wpływa to również na część zysków generowanych przez lokalną drużynę. Ale nie tak bardzo, jak zwykła gra domowa.

Chociaż rozumiemy, że zespół gospodarza turnieju konferencyjnego otrzymuje obecnie swoje wydatki (nie przekraczające 15 procent całkowitych przychodów z biletów), reszta pieniędzy trafia do ligi w celu rozdzielenia między wszystkie drużyny. Jedyny prawdziwy zysk z hostowania takich gier pochodzi z parkingów, koncesji i dodatkowej gościnności.

Teoretycznie fanom by się to nie spodobało. Jeśli stanie się to w tym roku, fani to obejrzą – a liga będzie bezlitośnie to promować. Nawet jeśli to nie wystarczyło, by wpłynąć na opinię publiczną, opinia publiczna nie powstrzymała Ligi przed wprowadzaniem innych innowacji.

Kibice nie lubili eksportować meczów u siebie w sezonie regularnym do Europy. I to się dzieje i rośnie od 15 lat.

Co będziemy robić poza oglądaniem meczów o mistrzostwo konferencji? Liga wie, że nigdy nie mamy dość NFL, a nasze apetyty nie zmniejszą się nawet w najmniejszym stopniu, jeśli/kiedy turnieje konferencyjne będą rozgrywane na neutralnym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.