Nikola Jokic i Nuggets pokonują Suns i awansują do finału Konferencji Zachodniej

Denver Nuggets byli bliscy zamknięcia.

Nikola Jokić i Nuggets całkowicie zdominowali osłabione Phoenix Suns w czwartkowy wieczór, oficjalnie zapewniając sobie miejsce w finałach Konferencji Zachodniej. Nuggets odnieśli łatwe zwycięstwo 125:100 nad Suns w Footprint Center w Phoenix, co zakończyło serię półfinałów Konferencji Zachodniej 4:2. Był to jak dotąd największy margines zwycięstwa jakiegokolwiek zespołu szosowego w tym sezonie posezonowym.

Pod koniec pierwszej kwarty Nuggets ruszyli do przodu i nie oglądali się za siebie. Zakończyli kwartę z wynikiem 17-0 w ostatnich trzech minutach, co dało im 18-punktową przewagę. Szybko przesunęli to do 30 do przerwy, dzięki serii 17-4 pod koniec drugiej kwarty. Suns zostali zdmuchnięci przez 11 na tablicach, a Denver prawie całkowicie odciął Kevina Duranta. Durant miał tylko 8 punktów w pierwszej połowie po trafieniu 2 z 11 z gry.

Suns na krótko zredukowali stratę w drugiej połowie, ale było już za późno na jakikolwiek znaczący atak. Nuggets odnieśli łatwe 25-punktowe zwycięstwo, a teraz awansują do finałów Konferencji Zachodniej po raz pierwszy od 2020 roku – kiedy przegrali z Los Angeles Lakers w bańce Walt Disney World z powodu pandemii COVID-19. Nuggets nigdy nie dotarli do finałów NBA. Przegrali w finałach ABA raz przed fuzją.

Jokić – który osiągnął swoje 10. triple-double w karierze w swoim zwycięstwie w piątym meczu, co ustanowiło rekord NBA – prowadził Nuggets z 32 punktami, 12 asystami i 10 zbiórkami w czwartek. Jest pierwszym graczem, który zanotował trzy potrójne dublety w tej samej serii play-off od czasu Russella Westbrooka w 2017 roku. Jamal Murray dodał 26 punktów, a Kentavious Caldwell-Pope zakończył z 21 punktami. Jako zespół oddali około 54% strzałów z gry.

Durant zdobył 23 punkty i trafił 8 z 19 rzutów z gry. Cameron Payne stracił 31 punktów po trafieniu 7 z 9 zza łuku. Devin Booker zdobył 12 punktów i 8 asyst, strzelając zaledwie 4 z 13 rzutów z gry.

READ  Yankees czują, że „nadchodzi zwrot” po spotkaniu zespołu

W The Suns brakowało Chrisa Paula i DeAndre Aytona. Paul opuścił większość serii z powodu kontuzji biodra. Ayton został wykluczony w czwartkowe popołudnie z powodu stłuczenia żebra, czegoś, czego doznał w Game 5 we wtorek wieczorem po zderzeniu z Brucem Brownem. Ale, być może jeszcze bardziej rozczarowujące dla fanów Suns, Phoenix znalazł się teraz na złym końcu wybuchu z miejscem w finałach konferencji na linii kolejnych sezonów. Dallas Mavericks pokonali Suns różnicą 33 punktów w siódmym meczu zeszłorocznej serii półfinałów Konferencji Zachodniej.

Nuggets będą teraz czekać na zwycięzcę serii „California State Championship” w finałach konferencji. Lakers prowadzą z Golden State Warriors 3:2 w 6. meczu swojej serii w piątkowy wieczór.