Numer 3 UConn pokonuje Setona Halla i od razu zdobywa tytuł Big East

STORRS, Connecticut — Donovan Clingan zdobył 19 punktów i zebrał 11 zbiórek, prowadząc zrównoważony atak, a drużyna UConn nr 3 zdobyła w niedzielę swój pierwszy od 25 lat tytuł mistrza Big East w sezonie zasadniczym, pokonując Seton Hall 91-61.

Freshman Stephon Castle ustanowił swój rekord w karierze z 21 punktami, a Tristen Newton miał 17 punktów i 10 asyst dla drużyny Husky (26-3, 16-2 Big East), która zakończyła sezon niepokonana u siebie (16-0). Alex Karaban dodał 13 punktów.

Dre Davis zdobył 20 punktów, a Kadare Richmond 15, a Seton Hall (18-11, 11-7), który przegrywając, utrzymał się na czwartym miejscu na Wielkim Wschodzie, przesunął się o jeden mecz za Villanovą i znalazł się w bańce NCAA. Miejsce mistrzowskie.

UConn trafiał z 56% skutecznością od podłogi i pokonał Buccaneers 52-30 na boisku.

Davis zdobył 12 punktów w pierwszych 10 minutach i 16 punktów w pierwszej połowie dla Seton Hall. Jego trzypunktowa gra na boisku zaowocowała serią 7:0, dzięki której Buccaneers wyszli na prowadzenie 18:14.

Jednak UConn odpowiedział serią 15-2, podkreśloną przechwytem i jednym z kilku kluczowych strzałów Castle'a.

Pływak na linii Karapana dał Huskies prowadzenie 15 punktami na przerwę, a w drugiej połowie wyprzedzili Seton Hall 47-32.

Husky poprzednio wygrywali wszystkie swoje mecze u siebie w sezonie zasadniczym w sezonie 2005/06, kończąc mecz z wynikiem 16:0. To był ten sam sezon, w którym program zdobył część ostatnich tytułów Wielkiego Wschodu w sezonie zasadniczym. Od 1999 roku nie zdobyli tytułu mistrzowskiego.