Odważne posunięcia Tena Hoaga opłaciły się w zwycięstwie Man United nad Liverpoolem

MANCHESTER, Anglia — Okazuje się, że to Eric Den Haag Móc Poprowadź swoją drużynę Manchesteru United do zwycięstwa nad groźnym przeciwnikiem.

Niedzielne zwycięstwo Manchesteru United w ćwierćfinale Pucharu Anglii 4:3 nad Liverpoolem odpowiedziało na wiele pytań dotyczących umiejętności menedżera, aby odnieść sukces w dniu, w którym Old Trafford wydawało się fortecą nie do zdobycia w erze Sir Alexa Fergusona.

W ekscytującym meczu, w którym było absolutnie wszystko, zwycięzca Amata Diallo po dogrywce przypieczętował półfinał Pucharu Anglii przeciwko drużynie EFL Championship Coventry City w przyszłym miesiącu. Amat, który miał sezon pełen kontuzji, aby to uczcić, zdjął koszulkę i został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę za najbardziej bezlitosne zwolnienie w roku.

– Transmisja na ESPN+: Puchar Anglii, LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)
– Przeczytaj w ESPN+: Jak Pep i Klopp zmienili kadrę i siebie nawzajem

Chociaż przyszłość Ten Hoaga jako menadżera United jest nadal bezpieczna, nie ma wątpliwości, że Mark Robbins kieruje Coventry – w dużej mierze przypisuje mu się utrzymanie Alexa Fergusona na stanowisku dzięki strzeleniu kluczowego, zwycięskiego gola dla United. W meczu Pucharu Anglii z Nottingham Forest w 1990 roku. Czy Robbins po raz kolejny może trzymać los menedżera United w swoich rękach? Den Haag z pewnością by w to nie uwierzył.

Wiemy już, że menadżer Jurgen Klopp opuści Liverpool pod koniec sezonu, a ta porażka oznacza, że ​​nie będzie świętował czterokrotnie, kiedy przekroczy próg Anfield.

Den Haag znalazł sposób na przekształcenie przegranej w zwycięską sytuację dzięki odważnym zmianom, gdy United gonili za grą. Następnie Den Haag rozwiał ostrożność, grając ostatnie minuty dogrywki Harry'ego Maguire'a, Diogo Dalota I Bruno Fernandesa Tymczasowe powtórzenie tworzy trzy.

„United podjęło wiele ryzyka i całkowicie to szanuję” – powiedział Klopp.

READ  Putin może być gotowy na zawieszenie broni z Ukrainą: raport

Dyskusyjne jest, ile to był przypadek lub cel, ale Ten Haag przynajmniej miał wpływ na wynik gry. Jego pierwsza zmiana, zastąpienie Rasmusa Hojlunda AntoniOpłaciło się to, gdy brazylijski skrzydłowy zremisował w regulaminowym czasie gry 2:2, zdobywając drugiego gola w sezonie.

W tym momencie wprowadzono Ten Hat Christiana Ericksona i Amata Gobi Mainoo I Rafał Varane – Dwóch ofensywnych zawodników na rzecz większej obrony. Chociaż wydawało się to desperackim rozwiązaniem na rozpaczliwe czasy, jego decyzje się opłaciły.

objęli prowadzenie już w 10. minucie Scotta McTominayaPrzewaga United została odwrócona, gdy do przerwy prowadzili 2:1 po zdobyciu bramki przez Liverpool. Alexisa Mac Allistera I Mohammeda Salaha Tuż przed przerwą.

W tym momencie na Old Trafford zapanowała atmosfera rezygnacji. Manchester United przegrał w tym sezonie pięć razy, zdobywając pierwszą bramkę – tylko Brentford (7) ma więcej porażek na prowadzeniu – przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie.

Wyglądało na to, że ten dzień będzie dla United gorszy niż lepszy, ale przez cały sezon kwestionowany przez widoczny brak jedności i ducha walki, piłkarze Den Haag wykazali się do końca tymi cechami.

„Pierwsze 30 minut było najlepszymi w całym sezonie” – powiedział ten Haag. „Pracowaliśmy jako zespół, ale potem pojawiła się między nami luka i nie można na to pozwolić przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie.

„Ograli nas. Potem dokonaliśmy zmian, podjęliśmy ryzyko, a gracze byli fantastyczni. Nastawienie na zwycięstwo w tym meczu było dobre i silna wiara”.

United wykorzystało szczęście, gdy Liverpool dominował i marnował okazje, ale wyrównanie Anthony'ego w 87. minucie dodało drużynie United impulsu. Zwycięstwo, które nie wymagało dogrywki, zostało przerwane jedynie rażącym faulem Marcusa RashfordaKiedy strzelił szeroko z sześciu jardów ostatnim regulaminowym kopnięciem.

READ  Wybory 2024: Donald Trump wygrywa wybory w Missouri

Kiedy Harveya Elliotta 3-2 i odzyskali prowadzenie Liverpoolu w 105. minucie. United wydawało się wyczerpane energią i pewnością siebie, ale Den Haag zebrał swoich zawodników do ostatniego ataku w przerwie dogrywki. Znów się przełamał, tym razem zmieniając obrońcę Wiktor Lindelof Z ofensywnym pomocnikiem Góra Masona.

Przez długi czas kibice United namawiali Ten Hoaga, aby był odważniejszy i podejmował większe ryzyko, a ten z biegiem czasu odpowiedział na to wezwanie w starciu z największymi rywalami klubu.

Mecz stał się teraz podobny do meczu koszykówki – od końca do końca, wszędzie luki i okazje dla obu drużyn do zdobycia gola. Rashford odrobił swój wcześniejszy błąd niskim uderzeniem obok bramkarza w 112. minucie, a brak bramek Den Haaga pogłębił jego problemy. Gaomhina Kellehera.

Old Trafford ponownie wybuchło, ale Amat podwyższył na 4-3 po rzucie wolnym na skraj pola karnego United, gdy w tym klasycznym remisie miała nastąpić seria rzutów karnych. Pobiegł czysto Alejandro Garnacho I po biegu na osiemdziesiąt jardów strzelił gola w dalszy róg.

Ferguson, który w 2013 roku przeszedł na emeryturę jako menadżer, hucznie świętował w loży dyrektorskiej, podobnie jak inni kibice United na stadionie. Taka okazja nie widziała stadionu od czasu objęcia przez Fergusona funkcji menadżera, a niecały miesiąc po tym, jak nowy właściciel mniejszościowy Jim Radcliffe wspomniał o „zrzuceniu Manchesteru City i Liverpoolu z pozycji”, Den Haag nadzorował zwycięstwo, które rozwiało nadzieje Liverpoolu. Czteroosobowy.

Było to popisowe zwycięstwo dla Den Haaga, ale aby United naprawdę się odbudowało, a Den Haag mógł przetrwać na swojej pracy, klub musi cieszyć się własnym sukcesem, a nie przestać bronić swoich rywali.

Zwycięstwo pokazało, co przyniesie przyszłość i na pewno nie wpłynie negatywnie na szanse Ten Hoaga na przetrwanie na Old Trafford pomimo wezwań do jego zwolnienia. Jednak kolejnym wyzwaniem dla United jest wygranie meczu Premier League z Brentford. Jeśli uda mu się to zrobić z dala od emocji związanych z pokonaniem Liverpoolu, będzie to miało wpływ na przyszłość menadżera.

READ  Walka Tysona Fury’ego Czas rozpoczęcia Francisa Ngannou: transmisja na żywo, cena PPV, karta Undercard, sposób oglądania, kanał telewizyjny

„Nadal walczymy” – powiedział Den Haag. „Przez długi czas w sezonie jesteśmy daleko w tyle za tym poziomem, ale wywieramy presję na Spurs i Villę. Każdy mecz jest finałem, a my przegraliśmy finał z Fulham. Naszym celem jest Liga Mistrzów i trofea. „

Być może Ten Haag będzie musiał dostarczyć oba, aby utrzymać posadę, ale to zwycięstwo utrzyma go przy życiu.