Philadelphia Eagles nie mogą się doczekać świątecznego pokonania NY Giants

FILADELFIA – Po tym, jak niemal stracili 17-punktowe prowadzenie do przerwy, Philadelphia Eagles pokonali w Boże Narodzenie New York Giants 33-25. Było to ich 12. zwycięstwo z rzędu nad Giants i przerwanie serii trzech porażek z rzędu. Dzięki zwycięstwu 11-4 Orły są faworytami do zwycięstwa w NFC East.

Tymczasem Giants spadli do 5-10 i mogli powrócić do nowego startera po tym, jak Tommy DeVito w przerwie zasiadł na ławce rezerwowego Tyroda Taylora.

Oto podsumowanie świątecznego starcia:

Orły Filadelfii

Zespół Eagles i ich kibice mieli nadzieję, że poniedziałkowy mecz z Giants będzie doskonałym meczem po trzech porażkach z rzędu.

Nawet jeśli wygrali, ich występ trudno nazwać inspirującym.

Ostatnio częstym tematem są przedwczesne faule, a Philadelphia popełniła ich sporo w drugiej połowie. Przegrali fumble na początku trzeciej kwarty, a rozgrywający Jalen Hurts rzucił szóstkę do Adoree Jacksona, po czym Dallas Goedert w końcówce sfałszował i wykonał cięcie, które pozwoliło Giants zejść na dwie bramki.

Zespół Hurts i atak zapewnił zwycięstwo dzięki 8-krotnemu atakowi na odległość 75 jardów, który pomógł uniknąć katastrofy. Jednak na stadionie nie było dobrego wrażenia, że ​​Orły wróciły na właściwe tory i miały szczęście, że grały ze słabą drużyną.

Srebrna podszewka: Na szczęście dla Orłów mają najłatwiejszy terminarz finałów w NFL, a następny mecz u siebie z 3-12 Arizona Cardinals przed zakończeniem sezonu zasadniczego w Giants. Cowboys (10-5) przegrali dwa ostatnie mecze, co czyni Filadelfię faworytem do zdobycia NFC East.

Kup Breakout Performance: Britton prowadził Coveya pod względem średniej skuteczności puntów przez większą część sezonu, ale zaliczył najlepszy mecz w sezonie, w którym trzy razy oddał piłkę na 66 jardów, w tym porywający powrót na odległość 54 jardów, który zapewnił drużynie Eagles wynik już przy pierwszym posiadaniu. Student drugiego roku z Utah również miał czas na grę u odbierającego i zdobył swój pierwszy złapany w NFL.

Obiecujący trend: Liniowi obrońcy Zach Cunningham i Nicholas Morrow odsunęli się na bok z powodu kontuzji, a Shaquille Leonard wystartował i zanotował swój pierwszy worek od sezonu 2020, dodając do tego dwa wślizgi za porażkę i trafienie QB. Problemy z plecami utrudniały grę byłemu zawodnikowi All-Pro, ale w poniedziałek dał on nadzieję walczącemu zespołowi linebackerów.

Giganci z Nowego Jorku

Tommy DeVito nie miał bajkowego zakończenia w Święta Bożego Narodzenia. Zamiast tego w przerwie odszedł na ławkę rezerwowych na korzyść Tyroda Taylora.

Ławka nie powoduje kontuzji; Jest to decyzja trenera oparta na daremności.

W pierwszej połowie DeVito podał 9 z 16 na 55 jardów, a Giants prowadzili 20-3. Zatem Dabold udał się do weterana Taylora, a nie do niewybranego debiutanta, który szturmem podbił ten teren.

Taylor oddał piłkę Saquonowi Barkleyowi trzy razy z rzędu podczas swojej pierwszej jazdy, doprowadzając ich do przyłożenia. Następnie rzucił idealną piłkę do skrzydłowego Dariusa Slaytona i uzyskał długie przyłożenie.

Występ DeVito w Boże Narodzenie zakończył tę zabawną historię. Słynny lokalny bohater czuł się bardzo związany z większością fanów Giants, wygrywając trzy mecze z rzędu od końca listopada do początku grudnia. Ma siedem podań przyłożenia i tylko jedno przechwycenie.

Podział QB: DeVito – 9 z 16 podań na 55 jardów z 0 TD, 0 INT – osiągał średnio 1,1 jarda w powietrzu na próbę i łącznie 101 jardów w pierwszej połowie ataku Giants. W zeszłym tygodniu w czwartej kwarcie zdobyli 101 jardów, przegrywając ze Saints.

Taylor – 7 z 16 na 133 jardy, 1 niszczyciel, 1 int – trafił z 70-jardowego przyziemienia do Dariusa Slaytona, co było najdłuższą grą Giants w sezonie. Nie trafił jednak także w dwa kluczowe, stosunkowo łatwe podania z trzeciej próby, które zatrzymały ataki.

Problematyczny trend: Giganci kontra. Zwycięskie drużyny. Giganci mają przed sobą długą drogę, zanim zostaną potraktowani poważnie. Ta strata jest najnowszym przykładem. Przegrali wszystkie siedem meczów, jakie rozegrali z zespołami, które obecnie mają na swoim koncie zwycięstwa. Pięć z nich to liczby dwucyfrowe. Ten sezon powinien polegać na zmniejszaniu dystansu do Eagles i Dallas Cowboys. Zamiast tego Giants zostali pokonani 122-42 w trzech meczach z Dallas i Filadelfią. Pokazuje to, jak daleko im do rywalizacji w NFC East, a jednak w NFC. Przed nami ważny sezon.

Srebrna podszewka: Najlepszy wybór draftu. Po krótkiej chwili nadziei kilka tygodni temu, kiedy wygrali trzy mecze z rzędu, Giants powracają do rywalizacji i wybierają bardzo wysoki wybór w drafcie. Według ESPN Analytics są faworytem do zajęcia piątego miejsca w nadchodzącym drafcie do NFL. Giants rozpoczęli poniedziałek z 63,3% szansą na znalezienie się w pierwszej piątce. Liczba ta wzrośnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w dwóch ostatnich meczach przeciwko Los Angeles Rams i Eagles będą oni zdecydowanie słabszymi drużynami.

Główna gra: Wygląda na to, że co tydzień specjalne drużyny Giants mają kosztowną grę ofensywną. W tym przypadku nowojorski atak pozwolił Coveyowi na uderzenie puntem z 54 jardów i rozpoczęcie meczu od trzech autów. To sprawiło, że Orły znalazły się na linii 13 jardów Giants i dwie sztuki później podwyższyły na 7:0. W poniedziałek zespoły specjalne Giants uplasowały się na 22. miejscu w rankingu zespołów specjalnych EPA z wynikiem -7,18. Ciągłe problemy pozostawiły wątpliwe, czy trener Brian Daboll rzeczywiście będzie chciał sprowadzić Thomasa McCaugheya z powrotem na stanowisko koordynatora zespołów specjalnych w przyszłym sezonie.

READ  A Keanu Reeves lubi Joe Drake’a z Lionsgate w filmach „John Wick” – Deadline