Playoffy NBA: Bucks All-Stars Damian Lillard i Giannis Antetokounmpo wykluczeni z piątego meczu z Pacers

Zły okres posezonowy Milwaukee Bucks staje się coraz gorszy.

Gwiazdy Bucks, Giannis Antetokounmpo i Damian Lillard, zostali wykluczeni z wtorkowego piątego meczu przeciwko Indiana Pacers z powodu kontuzji. Od poniedziałkowego popołudnia obaj uznani zostali za nieobecnych w meczu.

Antetokounmpo pauzował przez cały sezon posezonowy z powodu nadwyrężenia łydki, którego doznał pod koniec sezonu zasadniczego. Lillard opuścił niedzielną porażkę w czwartym meczu z powodu naciągnięcia ścięgna Achillesa, które pogłębiło się w trzecim meczu. Obaj w trakcie gry narażeni są na ryzyko dalszych kontuzji.

Bucks w play-offach mogą obejść się bez Giannisa Antetokounmpo i Damiana Lillarda.  (Justin Casterline/Getty Images)

Bucks w play-offach mogą obejść się bez Giannisa Antetokounmpo i Damiana Lillarda. (Justin Casterline/Getty Images)

Wiadomość nie była zbyt zaskakująca, a Bucks w dużej mierze przygotowywali się do meczu play-off bez swoich najlepszych zawodników. Zwycięstwo Indiany w czwartym meczu dało jej prowadzenie 3:1 w serii, a we wtorek Pacers zapewnili sobie zwycięstwo w Milwaukee.

Bucks nadal rywalizują w meczach pomimo ciągłej nieobecności Antetokounmpo, dwukrotnego MVP i MVP finałów 2021. Wygrali pierwszy mecz, a następnie wymusili dogrywkę w trzecim meczu, po czym przegrali po przedostatnim meczu z Tyresem Haliburtonem. Przed kontuzją Lillard podniósł swoją średnią punktacji z 24,3 punktów na mecz w sezonie zasadniczym do 32,3 punktów na mecz w meczach 1-3.

Lillard, Antetokounmpo i Bobby Portis (wyrzucony w pierwszej kwarcie) opuścili czwarty mecz, a Pacers zwyciężyli 126-113, co postawiło Bucks na krawędzi eliminacji. Nawet po wtorkowym zwycięstwie Bucks staną przed perspektywą dwóch kolejnych meczów w fazie play-off, przy czym nadal istnieją wątpliwości co do dostępności Lillarda lub Antetokounmpo w przyszłości.

READ  Ex-Steelers RB Le'Veon Bell KOs Adrian Peterson na pokazie boksu komiksowego wśród weteranów NFL