Popularna gra na konsolę Xbox stała się wieloplatformowa




Według raportu opublikowanego w czasopiśmie Microsoft planuje w tym roku udostępnić na konkurencyjne platformy jedną ze swoich „najpopularniejszych” gier własnych na konkurencyjne platformy. Nienawiść Nate’a Podcast.

Tytuł gry nie został ogłoszony, ale w prezentacji zauważono, że tytuł spotkał się z „wysokim uznaniem krytyków” jako „Gra konwersacyjna roku” w roku, w którym została wydana.

Informacja brzmi: „Myślę, że to mądre posunięcie ze strony Microsoftu… Z biznesowego punktu widzenia, jeśli przenosisz określone gry na wiele platform, na Switcha i PlayStation, robisz to, ponieważ widzisz jakość IP i franczyzy i chcesz rozszerzyć jej zasięg poza tylko Xbox.

Krążą już spekulacje na temat tego, co to może być, a najbardziej prawdopodobnym podejrzanym jest „Hi-Fi Rush” Tango Gameworks, który został wydany na początku ubiegłego roku i stał się niespodziewanym hitem dla platformy – wzmacniając smukłą wersję sprzed „Starfield” ” pasemko. Dla konsoli Xbox po awarii i spaleniu gry „Redfall”. Innym możliwym kandydatem jest gra karciana „Pentiment”.

Microsoft wcześniej zajmował się wydaniami wieloplatformowymi, takimi jak przenoszenie gier „Ori” na Switch i wspieranie „Minecraft” na wielu platformach.

Niedawno dyrektor finansowy Xbox Tim Stewart ogłosił to na listopadowym szczycie w Wells Fargo (za pośrednictwem Gra punktowaPlanujemy udostępnienie Game Pass na „każdym ekranie, na którym można grać w gry”, dodając, że „to oznacza telewizory inteligentne, to znaczy urządzenia przenośne, czyli to, co w przeszłości uważaliśmy za konkurentów, takich jak PlayStation i Nintendo”.

źródło: VGC



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *