Przy sygnale dźwiękowym: Indiana 70, Minnesota 58 – hala

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 70-58 w Minnesocie:

jak to się stało

W środowy wieczór na Williams Arena odbyła się pierwsza połowa rundy. Indiana w pierwszej połowie prowadziła 8:0, ale Gophers odpowiedzieli serią 15:4 i do 12:57 objęli trzypunktowe prowadzenie. Po tym, jak Minnesota otworzyła swoją największą przewagę w tej połowie przy stanie 23-18, Hoosiers zamknęli ją serią 12-2 po końcowym wyniku 7:27 i do przerwy uzyskali przewagę 30-25. Obraźliwe liczby stanu Indiana nie były ładne. Hoosiers tylko raz rzucili za trzy punkty, popełnili osiem strat i zdobywali zaledwie 0,86 punktu na posiadanie. Kel Weir, pomimo dwóch fauli, prowadził z 12 punktami i ośmioma zbiórkami. Ale obrona Indiany była doskonała. Hoosiers utrzymali Minnesotę na poziomie zaledwie 35,7 procent celnych strzałów i zaledwie 0,72 punktu na posiadanie w ciągu pierwszych 20 minut.

Do pierwszej przerwy medialnej w pierwszej połowie prowadzenie Indiany wynosiło 35-28 po ustawieniu Anthony'ego Walkera. Walker wylądował jednak niezręcznie i musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kolana. Hoosiers powiększyli prowadzenie do 11 przy wyniku 41-30 po przerwie podczas zmiany Ware'a, co zmusiło Bena Johnsona do wzięcia przerwy na żądanie na 13:18. Kolejne trzypunktowe rzuty Mackenzie Mgbako powiększyły prowadzenie IU do 15 przy 47-32, co zmusiło Johnsona do skorzystania z kolejnej przerwy na żądanie na 11:39 przed końcem. Ware za trzy punkty dał Hoosiersom 17-punktowe prowadzenie 55-38 na 8:32 przed końcem. A para rzutów wolnych Malika Reno dała Hoosiers prowadzenie 59-40 już po 6:40. W ostatecznym terminie przekazanym przez media Gophers prowadzili 8:2, zmniejszając prowadzenie IU do 13. Jednak po przerwie Indiana powiększyła prowadzenie do 19 punktów i do końca meczu nie była już zagrożona. Zwycięstwo poprawiło bilans Hoosiers do 17-13 i 9-10 w grze Big Ten.

READ  Timberwolves zmierzyli się z Heat i zwyciężyli w Miami 112:108

Znakomita wydajność

Ware prowadził Hoosiers z 26 punktami, 11 zbiórkami i trzema przechwytami w 34 minuty. Mgbako dodał 15 punktów, w tym 3 z 4 z rzutu karnego. Trey Galloway zanotował swoje pierwsze double-double w karierze z 13 punktami i 11 asystami, do których dołożył pięć przechwytów i cztery zbiórki.

Statystyki, które wyróżniają się

Indiana zanotowała 30 goli z gry i 28 asyst. Hoosiers zdobyli pięć trójek, a wszystkie padły w drugiej połowie. IU również dominowało na punkty w barwach 48-32.