Przy sygnale dźwiękowym: Indiana 76, Ohio State 73 – hala

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 76-73 w Ohio State:

jak to się stało

Wtorek w stanie Ohio w stanie Indiana był letni. Zespoły Mike'a Woodsona zwykle potrafiły podnieść się po trudnych występach w przeszłości, ale w tej wersji Hoosiers mecz z Buckeyes nie był pilny. Stan Ohio nie grał szczególnie dobrze, ale nie miało to znaczenia, ponieważ Indiana zdobyła 9 z 27 punktów i przez pierwsze 20 minut zdobywała zaledwie 0,76 punktu na posiadanie. Rudy Gayle Jr. i Bruce Thornton, którzy mieli problemy w pierwszym meczu w Bloomington, zdobyli w pierwszej połowie łącznie 22 punkty. Wystarczyło, że Ohio State wszedł do szatni z wygodną poduszką 42-29.

Na początku drugiej połowy Buckeyes dwukrotnie powiększyli prowadzenie do 18, a Hoosiersom w dalszym ciągu brakowało walki poza szatnią. Ale Indiana nie spasowała. Hoosiers zdobyli dziewięć punktów przy wyniku 51-42 po skoczku Treya Gallowaya, ale Buckeyes natychmiast odpowiedzieli rzutem za trzy punkty od Jamisona Battle'a i na 13:18 przed końcem było 54-42. Hoosiers zbliżyli się do ośmiu punktów po rzucie wolnym od Malika Reno na 11:37 przed końcem, ale Ohio State zdobyło kolejne pięć punktów i powiększyło prowadzenie do 13 na 10:33 przed końcem.

Indiana zmniejszyła przewagę Buckeye do siedmiu po rzucie za trzy punkty Treya Gallowaya na 6:34 przed końcem. Hoosiers zbliżyli się do czterech przy stanie 65-61, gdy Reno rozdzielił parę rzutów wolnych na 5:37 przed końcem. Na pięć minut przed końcem wiadro Gallowaya doprowadziło do stanu Ohio 65-63, a Galloway faulował w ataku i odzyskał piłkę na 4:55 przed końcem. Dobra passa Indiany z wynikiem 10:0 została przerwana przez parę rzutów wolnych Gayle'a Jr., ale Galloway wrócił po kolejnym posiadaniu i trafił za trzy punkty, dzięki czemu mecz zakończył się jednym punktem.

READ  Raiders zwalniają trenera Josha McDanielsa i dyrektora generalnego Davida Zieglera

Na ostatniej przerwie dla mediów Indiana traciła tylko jednego gola i była przy piłce. Hoosiers objęli prowadzenie 70-69 po koszu Kel'el Ware'a, a po podaniu Anthony'ego Leala na linii mieli szansę zwiększyć je do trzech. Jednak Leal podzielił rzuty wolne na 71-69, a Jamison Battle z Ohio State strzelił gola przy kolejnym posiadaniu i na 1:40 przed końcem meczu było 71. Przez następną minutę nikt nie zdobył gola, aż na 37,6 sekundy przed końcem Mackenzie Mgbako sfaulował, wysyłając Battle'a na linię bramkową. Trafił oba i podwyższył wynik 73-71. Ohio State, a Indiana dostała przerwę na żądanie na 32,6 sekundy przed końcem. Po przerwie Leal ustawił się na 22,4 sekundy przed końcem i dał Hoosiers prowadzenie 74-73. Leal wykonał dwa rzuty wolne, a Bruce Thornton nie trafił za trzy punkty w sygnale dźwiękowym, co zapewniło Indianie 14. zwycięstwo.

Wybitni wykonawcy

Galloway zdobył 19 ze swoich 25 punktów w drugiej połowie i miał cztery asysty. Reno zdobył 26 punktów i zebrał 14 zbiórek, a Leal imponująco spisał się z ławki rezerwowych, zdobywając sześć punktów, w tym za trzy punkty.

Statystyki, które wyróżniają się

Indiana spisała się świetnie w defensywie w drugiej połowie, utrzymując Ohio State na poziomie 31 punktów, strzelając 8 z 25. Buckeyes zdobyli zaledwie 0,969 punktu za posiadanie w ostatnich 20 minutach.