Raptors kontra Lakers — podsumowanie meczu NBA — 10 marca 2023 r

Los Angeles – – D’Angelo Russell zdobył 28 punktów i dziewięć asyst w swoim dynamicznym powrocie po sześciu meczach nieobecności z powodu kontuzji, a Dennis Schroeder dodał 23 punkty i siedem asyst, gdy Los Angeles Lakers pokonali Toronto 122:112. Ptaki drapieżne w piątkowy wieczór.

Austin Reeves zdobył 18 punktów, a Roy Hachimura i Jared Vanderbilt dołożyli 16 punktów, a Lakers wygrali po raz siódmy w dziewięciu meczach, nawet z niewielkim wkładem tym razem Anthony’ego Davisa.

Supergwiazda miał tylko osiem punktów i dziewięć zbiórek, gdy walczył z obroną Toronto, ale Russell i rezerwy Lakers przejęły kontrolę, zanim Davis przypieczętował zwycięstwo swoją jedyną bramką w drugiej tercji na 46 sekund przed końcem.

„Byliśmy w stanie to zrobić przeciwko naprawdę dobrej drużynie z zaledwie ośmioma (Davis) graczami, to oznaka wzrostu” – powiedział trener Lakers, Darvin Hamm. „To znak, jak głęboko i utalentowani jesteśmy”.

Russell był w centrum akcji Lakersów w ostatecznym terminie wymiany, ale Russell pojawił się w zaledwie czterech meczach, aby odbyć swój drugi przejazd w Los Angeles, zanim skręcił prawą kostkę. Wrócił do wyjściowego składu ze sprężyną w kroku, trafiając pięć trójek, jednocześnie wykonując i świętując serię szybkich zagrań, które raz po raz powodowały, że fani Lakers kulili się.

„Wiem to, będąc tutaj (wcześniej): fani są gotowi eksplodować w pewnym momencie gry” – powiedział Russell. „Chciałem tylko wnieść tę energię i dać im to. … Nie powinno to pozostać niezauważone, ponieważ nasi fani jako pierwsi wkładają baterię w plecy kogoś z odrobiną rozpędu, więc dlaczego nie zrobić tego właściwe rzeczy, wnieść pozytywne nastawienie i budować na tym, co nasi fani mają do zaoferowania?”

Lakers przesunęli się na dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej trzy dni temu po zwycięstwie nad Memphis i idą wysoko pomimo długiej nieobecności LeBrona Jamesa. Russell i Schroeder poprowadzili znakomity wysiłek, gdy Lakers odnieśli szóste zwycięstwo w ośmiu meczach od przerwy All-Star. Los Angeles również poszło 19 na 19 na linii rzutów wolnych.

READ  College wyniki piłkarskie, terminarz, top 25 rankingi NCAA, dzisiejsze mecze: Clemson, stan Floryda w akcji

Scotty Barnes zdobył 20 ze swoich 32 punktów w swojej karierze w drugiej połowie, a OG Anunoby zdobył swoje pierwsze 11, zdobywając 31 punktów dla Raptors, którzy wygrali siedem meczów z rzędu przeciwko Lakers od 2014 roku.

Anunobi przypisał zmagania Raptors w czwartej kwarcie, że „czuli się komfortowo, zatrzymywali się i grali z pewnością siebie. Oddawali strzały i utrzymywali to”.

Toronto przesunęło się 1-4 w pięciu meczach, które zakończyły passę porażek w Los Angeles, pomimo długich okresów solidnej gry podczas podróży.

„Czasami możesz grać kiepską koszykówkę i wygrać każdy mecz” – powiedział Anunobi. „Po prostu starasz się wyciągnąć pozytywy z porażek, wziąć je i wygrać następny mecz”.

Russell zdobył 12 punktów i siedem asyst w pierwszej połowie, podczas gdy Lakers odrobili wczesną 15-punktową stratę w meczu, który charakteryzował się wieloma dzikimi wahaniami tempa. Lakers zdobyli tylko cztery gole z gry w przerażającej trzeciej kwarcie, ale w połowie czwartej objęli dziewięciopunktową przewagę z wynikiem 26-8.

Napiwki

Raptors: Will Barton zdobył pięć punktów w powrocie z nieobecności w jednym meczu z powodu choroby innej niż COVID. … Jacob Bueltel zdobył 17 punktów i miał 10 zbiórek.

Lakers: Hamm powiedział, że nie zdecydowali, czy podpisać kontrakt z centrum rezerwowym z nowym nabytkiem, który potencjalnie wykluczy Mo Bambę do końca sezonu ze skręconą lewą kostką. … Davis kończy w sobotę 30 lat.