Score Leaders vs. Giants, Takeaway: Saquon Barkley pomaga Nowym Jorku podejść do postseason dzięki wygranej na wyjeździe

Giants są o krok od zdobycia przepustki do postseason. Nowy Jork przeniósł się do 8-5-1 w sezonie po wyeliminowaniu lidera Waszyngtonu na drodze 20-12 w czasie największej oglądalności NFC East.

Waszyngton wszedł na szachownicę jako pierwszy w pojedynku NFC East, ale wyrzucenie przez debiutanta Kayvona Thibodeau, który odzyskał przyłożenie, dało Nowy Jork prowadzenie w pierwszych minutach drugiej kwarty i utrzymali je do końca. droga .

Prowadzili 17-12 w połowie czwartej kwarty, a Waszyngton wyglądał, jakby mieli zamiar oddać strzał, aby utrzymać prowadzenie, zwłaszcza po tym, jak Taylor Hynecke połączył się z Jahanem Dotsonem, by złapać 61 jardów, co umieściło ich głęboko na terytorium Nowego Jorku. Jednak Heinicke zmarnował kilka zagrań później i odzyskał piłkę z Nowego Jorku. Następnie Saquon Barkley zepchnął ofensywę w dół boiska i przeżuł ponad cztery minuty na zegarze, aby kopnąć do kosza na końcu i podwyższyć o osiem.

Ta strata nie tylko wyeliminowała okazję do zdobycia złotego gola przez Waszyngton, ale dała Giants możliwość wzmocnienia prowadzenia przyłożeniem, a także dodatkowym punktem, co przyniosło efekt w ostatniej minucie, gdy Waszyngton zagroził, że ponownie zdobędzie bramkę, gdy oni dostał piłkę. Linia 1 jarda Gigantów, zanim w końcu wypadła.

Daniel Jones skończył ze 160 jardami w powietrzu po podaniu 21 z 32. W międzyczasie Barkley rzucił się na 87 jardów i przyłożył 18 prowadzących. Heinicke miał 17 z 29 podań na 249 jardów i przyłożenie. Rzucił się również trzy razy na 33 jardy.

Chociaż żadna z drużyn nie wyszła z obecnego finałowego obrazu NFC, to zwycięstwo sprawiło, że Nowy Jork znalazł się na 6. miejscu w konferencji, gdy liderzy spadli na 7. miejsce z wynikiem 7-6-1. Ponieważ te dwa kluby ponownie zremisowały w 13. tygodniu, warto zauważyć, że dzięki tej wygranej Giants również wygrali bezpośredni remis. Dallas Cowboys również odnieśli zwycięstwo w meczu play-off.

READ  49ers zapewniają sobie miejsce w play-offach po porażce Packers z Giants w 14. tygodniu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat ewolucji tej gry, zapoznaj się z naszymi propozycjami poniżej.

Dlaczego giganci wygrali?

Giganci nie operowali piłką szczególnie dobrze. Chociaż mieli na swoim koncie 97-jardowe przyłożenie, średnio osiągali tylko 5 jardów na mecz i wykorzystali tylko dwie z 10 okazji do pierwszej próby w nocy. Tym, co naprawdę zawiesiło ich kapelusze w tym meczu, była obrona, a konkretnie presja, jaką byli w stanie wywrzeć na Taylor Heinicke.

Nowicjusz, Kayvon Thibodeaux, dał się odczuć wcześnie i często, ponieważ był ostoją na zapleczu Waszyngtonu poza bramką. Jego kulminacyjny moment nastąpił w pierwszej połowie, kiedy pobiegł sprintem z obręczy w drugim i 18 meczu z 10-jardowej linii Waszyngtonu, Heineke odzyskał piłkę i umieścił ją w strefie końcowej w celu przyłożenia.

W nocy Thibodeaux ma łącznie 12 wślizgów, trzy wślizgi za przegraną, worek i to przyłożenie. Jest jedynym debiutantem od co najmniej 2000 roku z 10 wślizgami, workiem i defensywnym przyłożeniem w meczu. To powiedziawszy, senior nie był jedyną presją na atakujących liderów, ponieważ klub zakończył zwycięstwo z trzema workami i ośmioma trafieniami rozgrywającego. Zmusili się również do dwóch fumble, które pomogły przechylić losy meczu na ich korzyść. Dexter Lawrence wymusił kolejną fuszerkę pod koniec czwartej kwarty, a Landon Collins również wyszedł z kilkoma kluczowymi wślizgami na linii wznowienia.

Oczywiście atakowanie ma swoje momenty, szczególnie w parterze. Jako zespół rzucili się na 128 jardów na 30 prowadzących, w tym kilka biegów Saquona Barkleya w czwartej kwarcie po wymuszonym fumble Lawrence’a.

Dlaczego liderzy przegrali?

Washington miał problemy z ochroną Taylora Heinecke, zwłaszcza na początku gry, ale byli w stanie przenosić piłkę z przyzwoitą szybkością (6,7 jarda na mecz) przez całą noc. Tam, gdzie walczyli mocno, była zmiana w trzeciej rundzie. W nocy wykorzystali tylko jedną ze swoich 10 pierwszych porażek, i to o godzinie 14:17 czwartej kwarty. Spowodowało to, że zdobyli przyłożenia tylko w jednym z trzech lotów na czerwono w nocy.

READ  „Wyścig był słuszny” mówi Verstappen po tym, jak obrażał Sainza, aby zwiększyć prowadzenie w Montrealu

Oczywiście błąd Hennecka był również kluczową częścią tego, że Waszyngton znalazł się na przegranej pozycji w tej grze. Obie straty zaowocowały w sumie 10 punktami na tablicy dla Nowego Jorku, co okazało się różnicą w tym meczu dywizji.

Nawet w przegranej należy podkreślić, że wydaje się, że sędzia nie powiódł się podczas ostatniej gry ofensywnej. W czwartej i szóstej grze z nowojorskiej linii 6 jardów Heinicke rzucił podanie do szerokiego odbiorcy Curtisa Samuela, które zostało pokryte przez Darnaya Holmesa. Pomimo tego, że jego ramiona obejmowały klatkę piersiową Samuela, sędziowie nie zwrócili mu uwagi na jego interwencję w podaniu obronnym, a Washington odwrócił piłkę po upadkach.

Podczas gdy Waszyngton miał do tej pory wiele szans na wygranie tego meczu, wydaje się, że sędziowie przegapili tutaj jedną.

punkt zwrotny

W połowie czwartej kwarty Chiefs wyglądali, jakby mieli zamiar postawić mecz na głowie. Nowicjusz Taylor Hynecke uderzył szerokokątnego Jahana Dotsona po podaniu z 61 jardów, które odwróciło boisko, a Brian Robinson kontynuował to, wykonując 19-jardowy bieg w następnej grze, która umieściła Washingtona na 11-jardowej linii Nowego Jorku. To było główne miejsce liderów, którzy w tym czasie mieli tylko pięć punktów przewagi, albo w odległości trzech cali po ostatnim rzucie z gry, albo odzyskali prowadzenie po przyłożeniu.

Jednak żaden z tych wyników ostatecznie nie przyniósł skutku po tym, jak Heinicke został rozebrany w worku 3 i 4.

To była jednoosobowa gra Giants na dwóch różnych frontach. Gdy sędziowie zdyskwalifikowali Heinickego, główny trener pierwszego roku, Brian Daboll, otrzymał zadanie rzucenia czerwonej flagi, jeśli chciał, żeby go zobaczyli. Dzięki pozornemu odzyskaniu przez Dextera Lawrence’a, urzędnicy mogli nie tylko orzekać, że Henicke popełnił błąd, ale także, że Nowy Jork zdobędzie posiadanie.

READ  Obrońca Uniwersytetu Oregonu, Dellen Austin, został aresztowany w związku z potrąceniem i ucieczką, w wyniku którego mężczyzna zginął

Następnie Giganci umieścili piłkę w rękach Saquona Barkleya, a jego plecy oderwały się od ziemi. W trzech prostych akcjach Barkley przebiegł 12 jardów, 15 jardów, a następnie 14 jardów, aby nie tylko przenieść się na terytorium Waszyngtonu, ale także wykrwawić czas.

Nowy Jork był wtedy w zasięgu, gdy Graham Gano strzelił gola z gry z 50 jardów, zwiększając prowadzenie do ośmiu po dwuminutowym ostrzeżeniu.

Zagrać w grę

To nie była najbardziej owocna noc w ataku dla obu drużyn, ale Saquon Barkley zabłysnął, gdy miało to największe znaczenie. Podczas gdy jego doskok z 48 jardów do tego kluczowego rzutu z gry w czwartej kwarcie po faulu Heinickego był najlepszym możliwym chwytem, ​​gwiazda pokazała nam świetną pracę nóg we wcześniejszej fazie meczu.

W drugiej i szóstej grze w połowie drugiej kwarty Daniel Jones uderzył Barkleya podaniem w mieszkanie po lewej stronie boiska. Złapał haczyk, a następnie wzmocnił obrońcę Johna Bostica i całkowicie złamał obie kostki imponującym niezdarnym ruchem. Pomimo złapania Barkleya, szybkie stopy biegacza spowodowały, że Bostic upadł na siebie, gdy biegł w dół.

Nowy Jork zdobyłby następnie bramkę w tym rzucie, a Barkley wykonał bezpośredni snap na linii 3 jardów Waszyngtonu i wyszedł na prowadzenie 14-3.

Co dalej

Stamtąd Giganci udadzą się do Minnesoty na mecz wigilijny z Wikingami. Jeśli chodzi o Liderów, będą również w trasie w najbliższą sobotę, kiedy odwiedzą Bay Area na starcie w 16. tygodniu z San Francisco 49ers.