Siły ukraińskie rozpoczęły naloty na Półwysep Krymski

Aktualności

Wojna ukraińska


Siły ukraińskie ogłosiły, że zbombardowały rosyjskie centrum dowodzenia na okupowanym Krymie Raporty Sobota.

Ukraińskie siły powietrzne oświadczyły, że uderzyły i zniszczyły lotnisko Saki na zachodnim Krymie, w regionie nielegalnie okupowanym przez Rosję w 2014 roku.

Doradca ukraińskiego rządu powiedział: „Ukraińskie Siły Powietrzne prowadzą systematyczne prace mające na celu zniszczenie systemu kontroli okupantów na Krymie”. Anton Geraszczenko W poście z dnia X sobota.

„W ciągu ostatnich kilku dni Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadziły szereg skutecznych ataków na cele wroga na wciąż okupowanym Półwyspie Krymskim” – dodał.

W bazie lotniczej stacjonuje 43. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, który wspiera siły rosyjskie w regionie i jest uzbrojony w bombowce Suchoj Su-24.

Siły rosyjskie wystrzeliły rakiety podczas misji sił powietrznych nad Ukrainą. AP

Ostatni raz Ukraina uderzyła w lotnisko Saki, na którym, jak stwierdził Geraszczenko, „jest gospodarz kompleksu szkoleniowego Netka do szkolenia załóg pokładowych”, miał miejsce w 2022 r., niszcząc kilka rosyjskich samolotów.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w piątek jego siły obronne przechwyciły 36 dronów nad Półwyspem Krymskim i jednego nad Krasnodarem w południowej Rosji.

Tymczasem A Rosyjski atak rakietowy Gubernator kontrolowanej przez Ukraińców części obwodu powiedział, że w mieście Pokrovsk we wschodnim obwodzie donieckim zginęło co najmniej 11 osób.

Rosyjscy żołnierze strzelają z helikoptera do ukraińskich celów. Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że w piątek jego siły obronne przechwyciły nad Półwyspem Krymskim 36 ukraińskich dronów. AP

Wadim Wiełaszkin w poście w aplikacji Telegram powiedział: „11 osób nie żyje, w tym pięcioro dzieci. Takie są dotychczasowe skutki strajków w obwodzie pokrowskim”.

„Główny cios został zadany Pokrowskowi i Równemu w gminie Mirnograd”.

Niezależnie od tego Prokuratura obwodu charkowskiego Ukrainy przedstawiła w sobotę nowe dowody na to, że Rosja zaatakowała Ukrainę rakietami dostarczonymi przez Koreę Północną.

Strażacy w Biełgorodzie gaszą pożary po tym, jak miasto zostało dotknięte intensywną kampanią ukraińskich nalotów. AP

Biuro pokazało fragmenty rakiet, potwierdzając twierdzenie starszego doradcy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że Rosja używa broni dostarczonej przez samotne królestwo.

READ  Nowa Zelandia uzbraja Barry'ego Manilowa, Jamesa Blunta i „Macarenę”, aby powstrzymać „Karawanę Wolności”

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział na początku tego tygodnia, że ​​według Stanów Zjednoczonych Kreml w ostatnich tygodniach co najmniej dwukrotnie użył północnokoreańskich rakiet.

W Rosji miasto Biełgorod, które w ciągu ostatnich kilku tygodni było przedmiotem ciężkiego ostrzału, odwołało msze o północy z okazji rosyjskich prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia, które rozpoczynają się w sobotni wieczór.

Z drutami pocztowymi

https://nypost.com/2024/01/06/news/ukrainian-forces-launched-air-strikes-against-crimea/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *