Sounders vs. Sporting KC, aktualizacje: Erik Thommy dostaje jeden wcześnie

Sygnalizatory 0, Sporting KC 1: Eric Thome strzelił gola w czwartej minucie, z łatwością pokonując Stefana Freya z około 12 jardów. Gol przerwał serię 468-minutowych nieobecności u siebie Soundersów, sięgającą poprzedniego sezonu.

składySounders używają znanej formacji, ale zmieniają graczy w niecodzienny sposób. Jordan Morris wrócił na dziewiąte miejsce, gdy Heber spadł na dziesiąte, a Nicolas Lodero przesunął się w prawo. Red Baker-Whiting również wchodzi do składu jako prawy obrońca, a Alex Roldán przesuwa się na lewą stronę.

Sporting KC podchodzi do niedzielnego meczu w bardzo złym miejscu. Wyrównali już rekord MLS pod względem najmniejszej liczby punktów w ciągu 10 meczów (3), a jeśli nie wygrają, wyrównają rekord najdłuższej serii otwarcia sezonu z rzędu.

Tymczasem Sounders tracą tylko jeden punkt do prowadzenia w Tarczy Kibiców (20) i prowadzą 4-0-1 w pierwszych pięciu meczach u siebie.

Na papierze wygląda na to, że jest gotowy na decydujące zwycięstwo w Sounders.

To może być trochę bardziej skomplikowane. We wszystkich zmaganiach Sporting KC naprawdę dobrze wyglądali na wyjeździe z niektórymi z trudniejszych przeciwników. 22 kwietnia prawdopodobnie powinni byli zdobyć punkt na drodze przeciwko rewolucji w Nowej Anglii, mimo że większość drugiej połowy grali dla mężczyzny. Kilka tygodni wcześniej grali także z Philadelphia Union w meczu wyjazdowym 0: 0.

Dodatkową komplikacją jest to, że w Soundersach zabraknie Joao Paulo (zawieszenie) i Cristiana Roldana (protokół wstrząsu mózgu).

• Sounders próbują wygrać mecze jeden po drugim ze Sportingiem KC po raz pierwszy od pokonania ich w maju 2013 i marcu 2014 roku.
  • Sounders starają się zostać pierwszą drużyną w historii MLS, która odnotuje shutouts w każdym z pierwszych sześciu meczów u siebie w tym sezonie. Dwóch kolejnych zanotowało pięć kolejnych nieobecności u siebie na rozpoczęcie sezonu.
  • Jordan Morris strzelił cztery gole w poprzednim meczu Sounders przeciwko Sportingowi KC, co stanowi połowę ich łącznej liczby w 2023 roku. To także o jeden gol więcej niż Sporting KC strzelił przez cały rok.
  • Johnny Russell zdobył sześć bramek w 10 meczach przeciwko Sounders. Nikt nie zdobył więcej bramek przeciwko Sounders, odkąd Russell dołączył do MLS w 2018 roku.
READ  Porażka w Indianie jest najnowszym przypomnieniem o dołku na pozycji

seWwzgórze

Wątpliwe: Nouhu (choroba)

OUT: Christian Roldan (protokół wstrząsu mózgu); Klein Rowe (skręcenie lewego kolana); Raul Ruidiaz (naciągnięcie prawego ścięgna podkolanowego); Joao Paulo (żółta kartka wyrzucona)

Sporting KC

Pytanie: Graham Zusi (napięcie mięśni). Nemanja Raduga (ścięgno podkolanowe)

Odpadają: Courtney Ford (operacja ścięgna Achillesa); Tim Liebold (ścięgno podkolanowe); Piwo Kayden (ścięgno podkolanowe); Willy Agada (złamanie przeciążeniowe kości piszczelowej)

Odniesienie: Victora Rivasa AR1: nie Arafa AR2: Mike’a Ruttersmana czwarty: Jeremiego Kiso Asystent wideo sędziego: Karol Ann Chenard AVAR:Jeff Musick

Data/rozpoczęcie czas: niedziela, 13:55 czasu pacyficznego

miejsce: Lumen Pole, Seattle

Globalny przepływ języka angielskiego: Bilet sezonowy MLS (Keith Costigan i Maurice Edu)

Hiszpański na żywo na żywo: Karnet sezonowy MLS (Jose Hernandez i Pablo Mariño)

Angielska telewizja: Fox (Nate Bucatti i Tony Meola)

lokalne radio: 950 KJR-AM Seattle, USA iHeartMedia (Danny Jackson i Steve Zakuani)

JeśliCAl SpanesH radio: El Rey 1360 AM (Rodriguez, Makeda, Tapia)