Tajemniczy pokaz świetlny nad Kalifornią to chińskie śmieci kosmiczne spadające na Ziemię

Wiadomości z USA


Eksperci twierdzą, że tajemnicze linie światła dostrzeżone nad Kalifornią zostały spowodowane przez spadające na Ziemię chińskie śmieci kosmiczne.

Mieszkańcy od Sacramento po San Diego byli oszołomieni pokazem świetlnym około 1:30 we wtorek. Choć spekulacje sięgały od deszczu meteorytów po UFO, ostatecznie ustalono, że były to nic innego jak pozostałości chińskiego statku kosmicznego ponownie wchodzące w atmosferę.

Kupą śmieci kosmicznych był moduł orbitalny chińskiej sondy Shenzhou 15, astrofizyk i tropiciel satelitarny Jonathan McDowell Potwierdzono to w poście w mediach społecznościowych.

Pojazd Shenzhou 15 unosi się na orbicie od ponad roku po wystrzeleniu trzech astronautów na chińską stację kosmiczną Tiangong w listopadzie 2022 r. w ramach sześciomiesięcznej misji. Według Space.com.

Duży kawałek chińskiego śmiecia kosmicznego uderzył w Ziemię nad Kalifornią we wtorek wczesnym rankiem amsmeteoors
Eksperci doszli do wniosku, że kula ognia to chińskie śmieci kosmiczne, które powróciły do ​​atmosfery. amsmeteoors
Światła zauważono około 1:30 w nocy we wtorek. amsmeteoors

Filmy Otrzymane przez ABC7 Kilka kul ognia pojawiło się na nocnym niebie w postaci długich smug światła.

Według Space.com orbiter Shenzhou, który waży około 3300 funtów, zapewnia astronautom dodatkową przestrzeń w kosmosie.

Szczątki pochodzą ze statku kosmicznego Shenzhou 15, który wystartował na chińską stację kosmiczną w listopadzie 2022 roku. CNS/AFP za pośrednictwem Getty Images

Gazeta podała, że ​​jednostka nie jest zaprojektowana tak, aby bezpiecznie wracać na Ziemię po zakończeniu misji. Moduł ponownego wejścia w Shenzhou został zaprojektowany do tego celu, gdy astronauci są na pokładzie.

Według ABC7 jednostka miała ponownie wejść w atmosferę ziemską we wtorek rano.

Wiele osób, które widziały tę scenę, początkowo myślało, że mogła to być część rakiety Falcon 9 firmy SpaceX, która około sześć godzin wcześniej wystrzeliła 22 satelity Starlink z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Santa Barbara.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/04/03/us-news/mysterious-light-show-over-california-was-chinese-space-junk-falling-to-earth/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =lokalizacja%20przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Akcja Mars Helicopter NASA rozgrywa się na Nieśmiertelnych Ziemiach Tolkiena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *