UE zakazuje rosyjskim samolotom i państwowym mediom zamiatania nowych sankcji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w niedzielę, że Unia Europejska zabroni wszystkiego „Rosyjski lub rosyjski samolot zarejestrowany lub kontrolowany przez Rosję”, w tym prywatne samoloty oligarchiczne z jej przestrzeni powietrznej, a także rosyjskie media państwowe.

dlaczego to ma znaczenie: To ogłoszenie pojawia się czwartego dnia Rosji Niesprowokowana inwazja na UkrainęOpiera się na wysiłkach poczynionych w ciągu ostatnich kilku dni poszczególne kraje europejskie do podjęcia podobnych środków.

Detale: „Nie będą mogli lądować, startować ani latać nad terytorium UE” – powiedziała von der Leyen o rosyjskich samolotach, w tym prywatnych samolotach dla oligarchów.

  • „Państwowe RT i Sputnik oraz ich spółki zależne nie będą już mogły rozpowszechniać swoich kłamstw w celu usprawiedliwienia wojny Putina” – powiedziała. dodany. „Opracowujemy narzędzia do blokowania toksycznych i szkodliwych dezinformacji w Europie”.
  • Unia Europejska nałoży też sankcje na reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, który zezwolił na to Rosji Wykorzystaj ich terytorium do przeprowadzania ataków przeciwko Ukrainie.
  • „Podejmiemy restrykcyjne środki wobec jej najważniejszych sektorów” – powiedziała von der Leyen, wyjaśniając, że wpłynie to między innymi na eksport paliw mineralnych, tytoniu, drewna i stali.
  • Zaznaczyła, że ​​Białorusini „którzy wspierają rosyjski wysiłek wojenny” również zostaną ukarani.

Z notatki: „Po raz pierwszy w historii Unia Europejska sfinansuje zakup i dostawę broni i innego sprzętu do atakowanego kraju. To przełomowy moment” – dodała von der Leyen.

  • „Po raz kolejny zaostrzamy nasze sankcje wobec Kremla i jego współpracownika, reżimu Łukaszenki”.
  • Kierownictwo ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zelenki „odwaga i odporność narodu ukraińskiego są niezwykłe i imponujące. Stanowią inspirację dla nas wszystkich”.

READ  Europa naciska na twardą linię Tajwanu po reakcji na komentarze Macrona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *