Wyspiarze powstrzymują Rangersów i zdobywają przewagę w wyścigu play-off Konferencji Wschodniej

Chris Kreider strzelił gola i asystował dla Rangersów (53-22-4), którzy wygrali trzy mecze z rzędu. Igor Shesterkin obronił 25 razy.

Rangersi zajmują pierwsze miejsce w Metropolitan Division, tracą trzy punkty do Carolina Hurricanes, którzy we wtorek pokonali Boston Bruins 4:1.

„Myślałem, że wyszli silniejsi od nas. To powinno być oczywiste dla każdego, kto oglądał mecz” – powiedział napastnik Rangers Jimmy Vesey. „Grają o życie i chociaż graliśmy z kilkoma zespołami, które są w podobnej sytuacji, dla nich sytuację, nie, myślę, że ktokolwiek, przeciwko komu graliśmy tak mocno, to była różnica w meczu. Uważam, że przez resztę meczu kontrolowaliśmy sytuację.

Mathew Barzal miał szansę zapewnić Islanders prowadzenie już w 1:25 po dośrodkowaniu Adama Foxa po ucieczce, ale Shesterkin zablokował jego rzut karny lewym padem.

Mike Reilly dał Islanders prowadzenie 1:0 o 4:12, kiedy jego podanie do Barzala z przodu zostało odbite od kija zapolowego Rangersów, Ryana Lindgrena.

Horvat powiększył prowadzenie na 2:0 o 11:47, przekierowując strzał Dobsona z dobrego punktu.

Kyle Palmieri podwyższył na 3:0 o 13:38. Brock Nelson raz nie trafił do siatki z dolnego pola karnego, ale złapał krążek za siatką i podał z powrotem do pola karnego, gdzie Palmieri umieścił go w otwartej siatce, a Shesterkin nie znalazł się na pozycji.

Kreider podwyższył Rangersów na 3:1 po golu w grze w przewadze w 7:47 drugiej tercji. Po tym, jak Artemi Panarin dwukrotnie przejął piłkę, był w stanie oddać strzał i skierować Kreidera na prowadzenie.

„Za każdym razem, gdy jakiś zespół przegrywa 3:0 w danej kwarcie, stara się odrobić straty” – powiedział Riley. „Spodziewaliśmy się tego. Na pewno były pewne problemy z rzutami karnymi, co… wprawiło nas w lekką rutynę i oderwało nas od gry, w której graliśmy, w której graliśmy szybko. ” Grając na północy, mam to już za sobą [defensemen] i utwórz zaliczkę na czek.”

READ  Luke Knox, międzynarodowy z Florydy i młodszy brat Dawsona Knoxa z Buffalo Bills, zmarł w wieku 22 lat

Po 15:01 Fox podwyższył wynik na 3-2, zdobywając kolejnego gola w grze w przewadze, a drużyna blokująca zdobyła gola po rzucie punktowym przez ruch uliczny.

„Wyszliśmy na boisko i zagraliśmy naprawdę mocno w pierwszej połowie” – powiedział Varlamov. „Byliśmy niewiarygodni. Potem nagle zaczęliśmy spędzać dużo czasu we własnej strefie i dodaliśmy im dynamiki. A w drugiej połowie oni byliśmy dobrym zespołem, niestety strzeliliśmy gola w grze w przewadze, ale schodziliśmy na drugą połowę. Trzeci mecz, prowadzenie 3:2, był dla nas dobry.

Rangersi pokonali Islanders 13:4 w trzeciej kwarcie, ale Lee strzelił gola przy pustej siatce o 19:54 i zakończył finałowy wynik 4:2.

Napastnik Rangers Mika Zibanejad opuścił mecz o 8:51 trzeciej tercji po zderzeniu się na środkowym lodowisku z obrońcą Islanders Adamem Peleshem.

„Myślę, że kontrolowaliśmy mecz. Trzymaliśmy piłkę przez całą drugą i trzecią kwartę” – powiedział trener Rangers, Peter Laviolette. „Dzisiejszy wieczór był trudny, musieliśmy przez to wszystko przejść. O czym gadamy. to było trudne. Ale nasi ludzie walczyli dalej i walczyli do końca”.

Uwagi: Varlamov ma bilans 5-1-0, a jego średnia zdobytych bramek to 2,17 gola, procent obron na poziomie 0,939 i jedna przerwa w ostatnich sześciu startach. … Asysta Panarina była jego 70. asystą w sezonie. Dołącza do Briana Leacha (trzy razy) jako jedyny zawodnik Rangers, który miał na koncie wiele sezonów z 70 asystami. … Kreider strzelił gola w czterech meczach z rzędu. … Dobson zaliczył w tym sezonie 60 asyst. Dołączył do Denisa Potvina (cztery razy) jako jedyny obrońca Islanders, który osiągnął cel.