Zainspirowani przez kanadyjskich kolegów, amerykańscy truckerzy planują walkę z epidemią

ADELANDO, Kalifornia, 23 lutego (Reuters) – Kierowcy ciężarówek z USA planują rozpocząć w środę 2500-milową (4000-kilometrową) podróż do Waszyngtonu, zwracając uwagę na tygodnie paraliżu w stolicy Kanady, Ottawie. Odporne kontrole wirusa koronowego.

Organizatorzy „People’s Conway” mówią, że chcą „skoczyć gospodarkę” i ponownie otworzyć kraj. Ich 11-dniowa wędrówka zbliży się do obwodnicy wokół stolicy USA 5 marca, ale nie wejdzie dokładnie do DC ”- czytamy w oświadczeniu.

Pentagon poinformował we wtorek, że zatwierdził rozmieszczenie 400 nieuzbrojonych żołnierzy Gwardii Narodowej z dystryktu Kolumbia od soboty do 7 marca.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dopuszczone do umieszczania około 50 dużych pojazdów taktycznych na stanowiskach drogowych.

Ponadto 300 żołnierzy Gwardii Narodowej spoza Waszyngtonu zostało zatwierdzonych do przybycia do miasta, aby w razie potrzeby asystować w punktach kontrolnych.

Kierowca ciężarówki Brian Brace, jeden z organizatorów, powiedział, że „bez względu na to, gdzie zaparkowane są ciężarówki, nigdzie nie pojedziemy”, dopóki żądania grupy nie zostaną spełnione. Wśród tych żądań jest zaprzestanie szczepień Govt-19 i wymagań dotyczących masek.

Większość stanów USA złagodziła już pewne ograniczenia. W Kalifornii, gdzie zaczyna się konwój, globalne wymagania dotyczące masek zostały zniesione w zeszłym tygodniu, kiedy maski były potrzebne tylko dla osób zaszczepionych w obszarach wysokiego ryzyka, takich jak transport publiczny, szkoły i systemy opieki zdrowotnej.

Oczekuje się, że kolejny konwój wyruszy w środę rano ze Scrandon w rodzinnym mieście prezydenta Joe Bidena w Pensylwanii i dotrze do obwodnicy, formalnie znanej jako Interstate 495. Obwodnica biegnie przez Maryland i Wirginię poza okręgiem.

Organizator Scrantona, Bob Paulus, powiedział WJLA, waszyngtońskiej stacji telewizyjnej, że jego konwój nie ma zamiaru naruszać prawa ani blokować ruchu, ale ostrzegł, że może się to zdarzyć, jeśli ich żądania dotyczące epidemii i cen paliwa nie zostaną uwzględnione.

READ  Dagestan: 35 zabitych, dziesiątki rannych w wyniku eksplozji na stacji benzynowej w regionie Rosji

„Nie będą nas przestraszyć, nie będą nam grozić.

W środę rano w konwoju, który jeszcze nie wyjechał ze Skronden, znajdowała się riksza z przyczepą, wywrotka i kilka pickupów.

W Kanadzie epidemie dławiły ulice Ottawy na ponad trzy tygodnie i przez sześć dni uniemożliwiły powstanie napiętego punktu orientacyjnego między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi – mostu Ambassador Bridge łączącego Windsor, Ontario i Detroit.

Premier Justin Trudeau rzadko używał uprawnień nadzwyczajnych, aby zakończyć protesty, a kanadyjska policja przywróciła normalność w weekend w Ottawie.

Mamy nadzieję, że planują zostać na jakiś czas, tak jak Trudeau z Atlanto w Kalifornii, gdzie konwój wyrusza około 80 mil (130 km) na północny wschód od Los Angeles. .

Brace powiedział, że spodziewa się, że wezmą udział tysiące, a może dziesiątki tysięcy. Organizatorzy czynią ustawę o konwoju bezstronną, kierowaną przez kierowców ciężarówek i wspierającą szerszą mniejszość etniczną i przekonania religijne.

Nakładając blokady w 2020 r., aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa korony, gospodarka USA – podobnie jak inne kraje – została doprowadzona do uczciwego poziomu.

Gospodarka wzrosła, odkąd rząd federalny zapewnił biliony dolarów pomocy, rosnąc o 5,7% w 2021 r., najsilniej od 1984 r., a najniższym w 2020 r., poinformował w styczniu Departament Handlu.

Tymczasem bezrobocie wynosi 4%, blisko 3,5% lutego 2020 r., na krótko przed epidemią, według Urzędu Statystyki Pracy. Jednak niezdarne łańcuchy dostaw i inflacja – w tym rosnące koszty paliwa – trwają nadal.

„Czas na ponowne otwarcie kraju” – napisali organizatorzy protestu w oświadczeniu.

Protestujący chcą między innymi natychmiastowego zakończenia stanu wyjątkowego w Kalifornii – najludniejszym stanie USA w jednej z największych gospodarek świata – gubernator Gavin Newsome wydłużył się.

W całym kraju liczba nowych przypadków COVID-19 i przyjęć do szpitala z powodu koronawirusa spadła do rekordowo niskiego poziomu miesiąc temu, chociaż prawie 2000 osób wciąż umiera z powodu tej choroby każdego dnia, a całkowita liczba zgonów zbliża się do 1 milion. Rozpoczęła się epidemia.

Raport użycia Omara w Atlanto; Dodatkowe sprawozdania i pisanie Daniela Trotty z Carlsbad w Kalifornii; Montaż przez Rosalbę O’Brien, Marka Heinricha i Jonathana Odyssey

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *