Żbiki z Arizony polują na kaczki Oregon w Eugene

Po udanym rozpoczęciu sezonu konferencyjnego w sobotnie popołudnie stan Oregon musiał zmierzyć się z rzeczywistością.

Arizona, pomimo pewnych błędów, nadal jest drużyną do pokonania w Pac-12, a Ducks nie mogli nawet zbliżyć się do tego przed 12 364 kibicami na Matthew Knight Arena.

Stan Oregon nigdy nie prowadził dziewiątego rozstawionego Wildcats i przez prawie całą drugą połowę tracił dwucyfrową przewagę, przegrywając w koszykówce mężczyzn 87-78 – była to pierwsza porażka od 11 meczów u siebie w tym sezonie i pierwsze zwycięstwo Arizony na Matthew Knight Arena od 2015 roku.

„Popełniliśmy wiele błędów” – powiedziała trenerka Oregonu Dana Altman. „W defensywie, w ataku, trenujemy, aby pokonać dobrą drużynę”.

Porażka zmusiła Ducks (14-6, 6-3 Pac-12) do remisu o pierwsze miejsce w tabeli konferencji z Wildcats (15-5, 6-3), którzy po oszałamiającej porażce z Oregon State w czwartek w Corvallis.

W czwartek stan Oregon odniósł imponujące, budujące pewność siebie zwycięstwo nad stanem Arizona, ale po prostu nie był to mecz dla Arizony, która kontynuowała trwający cały sezon trend przegrywania przez Ducks, gdy pozwalali na zdobycie 80 lub więcej punktów. W tych meczach mają bilans 1-6.

Jermaine Quesnard miał 20 punktów, pięć asyst i cztery zbiórki, Navalli Dante miał 19 punktów i pięć zbiórek, a Carrillo Oquendo zdobył 13 punktów w drugiej połowie, gdy Ducks bezskutecznie próbowali przejąć prowadzenie Wildcats i rywalizować z najlepszymi strzelcami. I zespół zbierający na konferencji.

Caleb Love z Arizony pobił rekord strzelecki stadionu Matthew Knight Arena w jednym meczu

Nigdy nie mogli, a miłość Caleba do Arizony była głównym powodem.

Obrońca transferowy ze stanu Karolina Północna zdobył 36 punktów, trafiając 12 z 18 rzutów z gry, 5 z 8 z dystansu za trzy punkty i 7 z 8 z linii rzutów wolnych. Wyrównał rekord jednej bramki Matthew Knight Arena ustanowiony przez Josepha Younga z Oregon State 13 listopada 2013 roku w meczu z Zachodnią Karoliną.

READ  Była gospodarz ESPN, Rachel Nichols, mówi, że jej współpracownicy „szpiegują” ją

„Wiesz, w defensywie nie zamierzamy tracić tak wielu łatwych koszy” – powiedział Altman. „To znaczy, Loew rozegrał świetny mecz i jest świetnym graczem, ale niektóre spojrzenia, które mu pokazaliśmy, były zbyt łatwe”.

Love zdominował pierwszą połowę, zdobywając 20 punktów po różnych wsadach, podaniach, rzutach za trzy punkty i składach, a następnie trafił 8 z 13 z gry.

Jego szybkie zagranie zapewniło Wildcats prowadzenie 45-31 i 1:09 na przerwę w pierwszej połowie, co dało im największe wówczas prowadzenie w meczu.

Jednak w pierwszej połowie Ducks odzyskali jednocyfrowy deficyt po serii 7:0 w ostatniej minucie, którą Cuisnard zamknął za trzy punkty i zespół schodził do szatni na 45-38. .

Ta dynamika była krótkotrwała, ponieważ Arizona rozpoczęła drugą połowę serią 9:1 i szybko objęła prowadzenie 52-39 o 17:50.

Ofensywa Oregonu miała trudności przez pierwsze 16 minut drugiej połowy, wykonując zaledwie siedem z pierwszych 24 prób z gry i żadną z pięciu prób za trzy punkty. W ostatnich czterech minutach, po przewadze 78-63, Ducks w końcu się rozgrzali, zdobywając 6 z 9 punktów z gry i 3 z 4 rzutów za trzy punkty.

Ogólnie rzecz biorąc, Arizona odbiła Oregon od 49% do 45% z gry i trafiła 10 z 19 rzutów za trzy punkty do 7 z 18 dla Ducks.

„Byłem naprawdę rozczarowany” – powiedział Altman. „Byłem naprawdę zawiedziony, że nie zapewniliśmy im lepszego przygotowania… Jest zbyt wiele błędów, zarówno ze strony zawodników, jak i mnie, aby pokonać dobry zespół.

Wygląda na to, że Keshawn Barthelemy zmaga się z poważną kontuzją

Rezerwowy starszy obrońca został zdjęty z boiska na początku drugiej połowy po sfaulowaniu przez Billy'ego Larsona z Arizony, gdy wjechał do kosza w 15:57.

Wygląda na to, że Barthelemy doznał kontuzji prawej kostki podczas lądowania. Personel medyczny Oregonu i Altman natychmiast udali się na pomoc Barthelemy’emu, podczas gdy kilku jego kolegów z drużyny odeszło. Sanitariusze przywieźli na boisko nosze, ale zamiast tego Barthelemy’ego do szatni zaniosło dwóch pracowników stanu Oregon.

READ  Mane opuszcza Liverpool: Jak się tu dostaliśmy, ile Bayern będzie musiał zapłacić i co dalej?

Zaraz po meczu Altmann powiedział, że Barthelemy nadal przebywa w szpitalu i przechodzi badania, ale „sytuacja nie wygląda dobrze”.

W momencie kontuzji Ducks przegrywali 54-45, a Barthelemy miał siedem punktów, trafiając 2 z 4 rzutów karnych, cztery zbiórki i asystę.

„Grał naprawdę dobrze i miał pewien flow w grze” – powiedział Altman. „To naprawdę smutne”.

Co dalej z Oregonem?

W tym tygodniu drużyna Ducks będzie w trasie, aby wziąć udział w meczach z południową Kalifornią i UCLA. Zagrają z Trojanami w Galen Center w czwartek o 19:30 w ESPN. Zagrają z Bruins w Pauley Pavilion w sobotę o 19:00 w ESPN2.

„Zajmiemy się tym jutro i spróbujemy się przegrupować” – powiedział Altman. „W tym tygodniu jedziemy do szkół w Los Angeles, więc oczywiście jest to długa podróż i musimy dobrze zagrać. … Sezon koszykówki to długi sezon z wieloma wzlotami i upadkami. To jest duży upadek .” „Więc będą musieli walczyć. Ale wszyscy jesteśmy oceniani na podstawie tego, jak pokonujemy przeciwności losu. Kiedy czasy są dobre i wszyscy mają się dobrze, a czasy są złe, musisz znaleźć sposób, aby się odbić”.

Śledź Chrisa Hansena na Twitterze @chansen_RG Lub napisz na adres [email protected]. Więcej relacji sportowych znajdziesz na stronie Registerguard.com. Chcesz więcej takich historii? Zapisz się, aby uzyskać nieograniczony dostęp i wspierać lokalne dziennikarstwo.