Zespół USA przegrywa z Kanadą w meczu o brązowy medal Pucharu Świata

Briana WindhorstaStarszy pisarz w ESPN10 września 2023 r. o 06:55 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

MANILA, Filipiny – W niedzielę odbył się mecz Pucharu Świata NBA, w którym drużyny USA i drużyny Kanady brały udział w emocjonującej, swobodnej grze gwiazda kontra gwiazda, czując się bardzo komfortowo po zabawnym pożegnaniu. Filipińczycy mają obsesję na punkcie ligi.

Shai Gilgeous-Alexander odegrał swoją główną rolę, zdobywając siedem ze swoich 31 punktów, rozpoczynając dogrywkę i ostatecznie poprowadził Kanadę do zwycięstwa 127-118 i zdobycia brązowego medalu.

Kanada również miała wyjątkowy, głośny i nieoczekiwany mecz Dillona Brooksa, który zdobył 39 punktów w ramach swojego arcydzieła strzeleckiego.

Mikal Bridges miał wyjątkowy moment dla drużyny USA, kiedy w czwartej kwarcie na 0,6 sekundy przed końcem zdobył oszałamiającą 4-punktową grę, nie trafiając w bramkę z rzutu wolnego, ścigając się z odbiciem, a następnie odwrócił się i trafił za trzy punkty na 0,6 sekundy przed końcem. Aby utworzyć cudowny krawat. Bridges zdobył 19 punktów i przez cały wieczór dawał z siebie wszystko, broniąc Gilgeous-Alexander.

Jednak było to tylko wytchnienie. Wspomnienie tego dnia jeszcze bardziej zapadnie w pamięć Kanadyjczykom, którzy zdobyli swój pierwszy od 87 lat poważny międzynarodowy medal. Ostatni raz Kanada zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku.

Stanom Zjednoczonym po raz drugi z rzędu nie udało się zdobyć medalu w Pucharze Świata, co zdarzyło się po raz pierwszy od 1970 roku. Amerykanie byli bez środkowego Jarena Jacksona Jr., a z powodu choroby rezerwowali Brandona Ingrama i Paolo Banchero.

Zespół USA potknął się do końca, przegrywając trzy z czterech ostatnich meczów. Po drodze obrona załamała się, najpierw z powodu dodatkowego posiadania piłki, na którą pozwoliły zbiórki w ataku, a następnie upadła pod gradem rzutów za trzy punkty, gdy Amerykanie usiłowali dostać się do strzelców, próbując zakryć farbę.

READ  Mecze angielskiej Premier League przełożone po śmierci królowej Elżbiety II

Uwzględniając Puchar Świata w 2019 r. i Igrzyska Olimpijskie w 2021 r., podczas których drużyna USA zdobyła złoto, Amerykanie przegrali do tej pory siedem razy. Tegoroczne menu, które stawiało na szybkość i różnorodność, okazało się nieskuteczne.

Dyrektor generalny Grant Hill, dyrektor generalny Sean Ford i trener Steve Kerr byli zadowoleni co do perspektyw zespołu i mieli powody, aby cieszyć się dobrym występem przed turniejem. Będą jednak musieli wrócić do deski kreślarskiej i ścieżki rekrutacji gwiazdorskich zawodników na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Dillon Brooks zdobył 39 punktów przeciwko drużynie USA, wykonując 6 ze swoich 8 prób z dystansu za trzy punkty, przy czym publiczność skandowała „MVP”.Młody Tik Lim / Getty Images

Ostatecznie Kerr, zdeterminowany, by grać małą piłką, zdecydował się zatrudnić pięciu obrońców i skrzydłowych pod okiem mierzącego 180 cm „wielkiego człowieka” Josha Harta. Kiedy Hart spalił piłkę, Kerr zastąpił go mierzącym 6 stóp wzrostu Jalenem Brunsonem, aby go zmniejszyć. Kerr grał w ten sposób przez większość ostatnich 10 minut meczu i prawie przypieczętował zwycięstwo.

Jednak w tamtym momencie byłbym zdenerwowany.

Ostatnie trzy mecze Brooksa w Manili były dobre z obu stron. Amerykanie znają reputację Brooksa jako niekonsekwentnego strzelca zewnętrznego, ale pozostawienie mu miejsca okazało się błędem. Trafił 6 z 8 rzutów za trzy punkty i zdobył 21 punktów w ekscytującej pierwszej połowie, galopując i ćwierkając przez całą drogę, co jest jego znakiem rozpoznawczym.

Tłum, który na początku tygodnia wyśmiewał go za to, że jest rywalem jego ukochanego Los Angeles Lakers, zwrócił się przeciwko niemu i w kilku momentach skandował „MVP” na cześć Brooksa.

Brooks walczył także z Anthonym Edwardsem w obronie, a ich wzajemna walka zachwyciła publiczność. Edwards zakończył Puchar Świata z 24 punktami, co stanowi dobry wynik w klasyfikacji generalnej.

Austin Reaves zakończył swoją znakomitą karierę ofensywną z 23 punktami dla drużyny USA, a RJ Barrett dodał 23 punkty dla Kanady.