10 najpopularniejszych kierunków podróży w 2024 roku

Raport popularnych miejsc docelowych American Express Travel w 2024 r. podkreśla popularne miejsca wakacyjne.

Elementy Envato

W listopadzie swój raport opublikował American Express Travel Lista najpopularniejszych kierunków na rok 2024 Lista 10 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, które trzeba odwiedzić, na podstawie rezerwacji podróży dokonanych w ramach karty Global Card i rekomendacji zespołu 6000 doradców ds. podróży.

„Ludzie, podróżując, szukają nowych doświadczeń i zanurzenia się w lokalnej kulturze” – powiedziała Audrey Hindley, prezes American Express Travel, w komunikacie prasowym udostępnionym CNBC Make It.

Z raportu wynika, że ​​popularne lokalizacje cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze strony podróżujących z pokolenia Z i pokolenia Millenialsów. Dane dotyczące rezerwacji pokazują, że w Japonii od 2019 r. do 2023 r. liczba rezerwacji wzrosła o ponad 1300%.

W tym samym okresie w San Miguel de Allende odnotowano wzrost o ponad 400%, podczas gdy w Australii wzrost o prawie 800% wśród pokolenia Z i pokolenia milenialsów.

  • Wzgórza Adelajdy w Australii
  • Bodrum, Turcja
  • Cervo, Włochy
  • Saint Kitts i Nevis
  • Niseko, Japonia
  • San Miguel de Allende, Meksyk
  • Santa Fe, Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone
  • Seszele
  • Udajpur, Indie
  • Zermatt, Szwajcaria

Santa Fe w Nowym Meksyku to jedyne miasto w USA uwzględnione w raporcie „Popularne kierunki podróży” American Express Travel za rok 2024.

Johna Lovetta | kamień | Obrazy Getty’ego

Jedynym miastem w USA, które znalazło się na liście, jest Santa Fe w Nowym Meksyku.

Jako najstarsza stolica Ameryki, Santa Fe słynie ze sztuki i tradycji hiszpańskiej, meksykańskiej i indiańskiej. W 2005 roku Santa Fe zostało pierwszym miastem, które otrzymało status miasta Miasto Kreatywne UNESCO w Stanach Zjednoczonych

według UNESCOJedno na 10 stanowisk pracy w Santa Fe jest związane ze sztuką i przemysłem kulturalnym, a w mieście znajduje się ponad 250 galerii sztuki. W 2020 roku Western States Arts Alliance uznało je za najbardziej kreatywne małe miasteczko w Ameryce.

READ  Liz Truss obiecuje obniżki podatków po tym, jak wygrała głosowanie na kolejnego premiera Wielkiej Brytanii

Według American Express Travel Niseko w Japonii zostało uznane za jedno z najpopularniejszych kierunków podróży w 2024 roku.

Uwielbia podróżować i zdobywać nowe doświadczenia chwila | Obrazy Getty’ego

Innym popularnym kierunkiem wakacyjnym wymienionym na liście jest Niseko w Japonii. Według Science Daily panuje tam najlepsze warunki narciarskie w Japonii i jedne z najlepszych warunków śniegowych na świecie. Condé Nast Traveller. W ciągu ostatnich 10 lat w Niseko w każdym sezonie spadło średnio ponad 35 stóp świeżego śniegu.

Położone na najbardziej wysuniętej na północ wyspie Hokkaido w Japonii, Niseko słynie ze światowej klasy narciarstwa i naturalnych gorących źródeł.

Japonia otworzyła swoje granice w czerwcu, ale wymagane były jedynie wizy i wycieczki pod eskortą. W październiku 2022 r. kraj zniósł te zasady i odnotował ogromny wzrost liczby odwiedzających, nic więc dziwnego, że według raportu American Express Travel Japonia była najszybciej rozwijającym się kierunkiem podróży na świecie dla pokolenia Z i pokolenia milenialsów.

Nie przegap: Chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Dostaje Bezpłatny przewodnik Warrena Buffetta po inwestowaniu w CNBCktóry podsumowuje najlepsze rady miliardera dla zwykłych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *