15-metrowy zawodnik Maxa Strussa przewyższa Cavaliers nad Mavericks

CLEVELAND — Max Struss po upływie czasu rzucił 15 metrów, co stanowiło jego piąte trafienie za trzy punkty w ostatnich czterech minutach i zapewniło Cleveland Cavaliers zwycięstwo 121-119 nad Dallas Mavericks we wtorkowy wieczór.

Po tym, jak Mavericks objęli prowadzenie po wsadzie PJ Washingtona na 2,9 sekundy przed końcem, Cavaliers szybko odbili piłkę do Evana Mobleya, który oddał ją Strusowi – cztery „3” w 67 sekund, dzięki czemu Cleveland był blisko.

Struss kozłował, po czym oddał strzał ze środka kortu, oficjalnie umieszczonego na dystansie 150 metrów. Gdy piłka wpadła do siatki, Struss został powalony na ziemię przez kolegów z drużyny, gdy kibice należący do Rockets wybuchli.

„W końcu mamy faceta takiego jak Max Strus” – powiedział środkowy Cavaliers Jared Allen. „Wszystko jest możliwe.”

Według statystyk i badań informacyjnych ESPN Strus jest dopiero czwartym zawodnikiem w ciągu ostatnich 25 sezonów, który w ostatnich czterech minutach zdobył pięć trójek.

„To jest ten facet” – powiedział o Strussa trener Cleveland JP Bickerstaff. „Po prostu mamy szczęście w tym zespole, mamy faceta, który może wznieść się na wyższy poziom i rozegrać ważne mecze każdego wieczoru”.

Według Basketball Reference najbardziej zapadającym w pamięć strzałem jest drugi najdłuższy zwycięski uderzenie buzzerem w erze rzutów za trzy punkty. Tylko Devontae Graham osiągnął w tym czasie 20 metrów w zwycięstwie New Orleans Pelicans nad Oklahoma City Thunder 15 grudnia 2021 r.

„Nie wiem. Donovan opuścił boisko, więc ktoś inny musiał go zastąpić” – powiedział ze śmiechem Struss w wywiadzie udzielonym na korcie dla Poly Sports. „Mam szczęście.”

Donovan Mitchell zdobył 31 punktów, Struss 21, a Allen 19 dla Cavaliers, którzy od 26 stycznia poprawili swój bilans do 12-3.

READ  „Lodowiec dnia zagłady” szybko topnieje. Naukowcy mają teraz dowody na to, kiedy to się zaczęło i dlaczego

„Nie czułem, że to będzie tak daleko. Miałem przeczucie, że będzie blisko” – powiedział Mitchell, opisując zwycięzcę Strussa. „To, co dla nas zrobił w czwartym secie, żeby doprowadzić do skutku, to musiał być on. Marzy się o takim strzale”.

Luka Doncic zdobywał 45 punktów i 14 asyst dziennie, zanim skończył 25 lat dla Mavericks. Kyrie Irving dodał 30 dla Dallas, które przegrało po raz drugi w 10 meczach.

Doncic dodał dziewięć zbiórek, a o jedno zabrakło mu 11. triple-double.

Dallas zdobyło 10 punktów z rzędu, po czym Doncic trafił za trzy punkty i objął prowadzenie 108-98 na 4:38 przed końcem.

„Powinniśmy zakończyć ten mecz w lepszy sposób” – powiedział Waszyngton. Czuliśmy, że powinniśmy wygrać ten mecz, a porażka w ten sposób zdecydowanie boli.

Mavericks nadal prowadzili dwucyfrową przewagą, gdy Sturs rozgrzali się, zdobywając cztery trójki w ciągu minuty i doprowadzając Cavs do stanu 113-112.

„Max nigdy się nie poddaje” – powiedział Bickerstaff. „Po prostu kontynuował grę za grą po obu stronach”.

Występ Doncicia w Cleveland zawsze przyciąga dziesiątki fanów ze słoweńskiej społeczności miasta. Po wstępnej rozgrzewce przed meczem Doncic udał się na arenę, aby rozdawać autografy i pozować do zdjęć.

Po powolnym początku Cavaliers trafili 7 z 9 rzutów za trzy punkty i rozpoczęli drugą kwartę, zdobywając prowadzenie 56-41.

Jednak po przerwie w Dallas, Doncic przejął inicjatywę. All-Star trafił trzy trójki w ciągu 1:26, wtopił dwa rzuty wolne, trafił kolejną trójkę i zdobył 14 punktów w końcowych czasie 2:57, dzięki czemu Mavs do przerwy prowadzili 60-56.

Była to pierwsza wizyta Irvinga od czasu wymiany z Brooklynem do Dallas i został ciepło przyjęty podczas prezentacji zawodników, gdy Cavs odtworzyli mu hołd wideo podczas przerwy na żądanie w pierwszej kwarcie.

READ  Pence rozpoczął swoją kandydaturę na prezydenta, potępiając Trumpa za powstanie 6 stycznia i aborcję

Irving pomachał do tłumu i ułożył dłonie w kształcie serca, aby wyrazić swoją wdzięczność.

Mercurial Guard ma skomplikowane relacje z fanami Cleveland. Niektórzy pozostają lojalni i nigdy nie zapomną jego wkładu w tytuł Cavs w 2016 roku, podczas gdy inni czują rozgoryczenie w stosunku do Irvinga, gdy zażądał wymiany.

Przebywał w Dallas przez prawie rok, a trener Mavericks Jason Kidd zachwycał się tym, jak Irving wpasował się po opuszczeniu Nets.

„Odczuł ulgę” – powiedział Kidd. „Lubi miasto Dallas. Lubi swoich kolegów z drużyny i gra na wysokim poziomie”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.