2022 British Open prognozy, typy, kursy: Czterech dołączy do Rory’ego McIlroya, Victora Howlanda w St Andrews

Świat golfistów zbliża się do finałowej rundy w niedzielę, gdy Rory McIlroy i Victor Hovland zasiadają na szczycie tabeli liderów 150. Otwartych Mistrzostw. Mistrzostwa w golfa.

McIlroy będzie chciał przełamać swoją ośmioletnią suszę w St Andrews Jedna z najlepszych historii golfa w tym roku, szczególnie ze sposobem, w jaki grał na głównych mistrzostwach do tej pory w tym sezonie, z miejscami w pierwszej dziesiątce na Masters (2.), PGA Championship (8.) i US Open (T5). Zwycięstwo Hovlanda umocniłoby jego miejsce wśród wschodzących gwiazd golfa i umieściłoby go w głównym sezonie mistrzostw 2022, w którym będzie również czterech zwycięzców w wieku poniżej 30 lat.

Ale co, jeśli zwycięzca Claret Jug nie pochodzi z ostatniej pary? Co się stanie, jeśli ktoś naliczy niski numer i obaj nasi współ-liderzy wrócili do stada? Więc kto ma największą szansę na złapanie McIlroya i Hovlanda w niedzielę?

Historycznie rekord powrotów w ostatniej rundzie turnieju Open był utrzymywany przez Paula Lawrie, który oddał trzy z 10 rzutów, aby ostatecznie wygrać. Jednak szanse, że McIlroy i/lub Howland odrobią trzykrotną przewagę na 18. dołku, jak Jean van de Velde na Carnoustie w tamtym roku, są mało prawdopodobne. Ostatnie i realistyczne przykłady godnych uwagi powrotów do finałowej rundy podczas The Open obejmują Padraica Harringtona, który wygrał sześcioma uderzeniami w 2007 roku, Ernie Els wygrał sześć w 2012 roku i Phil Mickelson wygrał pięć w 2013 roku.

Ale żaden z nich nie jest w St. Andrews. Zwycięzca każdej 72-dołkowej edycji The Open rozgrywanej w St Andrews, Clarett zdobył dzban 22 razy na cztery uderzenia od awansu do finału. Według Justina Ray. Oto pięciu pretendentów, którzy mogli złapać liderów 150. Open w niedzielę. Kursy przez Caesars Sportsbook

Cameron Smith (-12 lat): Po dwóch dniach robienia prawie wszystkiego na greenach, Smith nie potoczył się w sobotnich puttach z taką samą konsekwencją, jak 54-dołkowy lider mistrzostw. Chociaż nie wylosował wielu birdie, Smith trzymał swoją rundę razem, aż do podwójnego bogeya 13. Te błędy i pomyłki nie kosztowały go wiele miejsca w tabeli liderów, ale te dwa uderzenia dały mu świetną pozycję do dogonienia liderów. W obecnej sytuacji nie tylko strzela gdzieś w okolicach 65 lub 66, ale mam nadzieję, że McIlroy czy Howland nie strzelą gola w latach 60-tych. Kursy: 11-1

Cameron Young (-12 lat): Jeden z najgorętszych debiutantów w PGA Tour w swoim debiucie Open zadebiutował imponująco, wliczając 1 do 71 pomimo dwóch bogeyów i podwójnego bogeya w ostatniej parze. Po 64 w czwartek, 69 w piątek i 71 w sobotę, byłoby niezwykłe, gdyby zmienił kurs i wrócił do tej wczesnej formy turniejowej. Ale zwykle nie tak to wygląda, szczególnie w przypadku graczy na początku ich najlepszych karier. Kursy: 25-1

Scotty Scheffler (-11): Silny wynik 3 poniżej 69 przesunął aktualnego mistrza Masters na wyższe miejsce w tabeli liderów, zbliżając się do rywalizacji o drugie ważne mistrzostwo w gwiezdnym sezonie 2022. Scheffler miał jak dotąd swój najlepszy dzień w turnieju, kiedy trafiał strzały zbliżeniowe na tych starych greenach i opłaciło się zrobić pięć birdie tego dnia. Możesz liczyć na 68 lub 69 w niedzielę, ale ten wynik nie da mu Claret Jug, chyba że Rory i Howland strzelą par. Si Woo siedzi z Kim Schefflerem w wieku 11 lat, ale nigdy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w 22 głównych startach. Kursy: 20-1

Dustin Johnson (-10): Dzięki długiemu dojechaniu do greenu na krótkich warunkach par 4 i talentowi do opóźniania w St. Andrews, Johnson walczył o wygranie trzeciego ważnego mistrzostwa. Niestety, te wysiłki zostały udaremnione w sobotnie popołudnie, ponieważ DJ miał tyle samo bogey w ostatnich sześciu dołkach (trzech), co w pierwszych dwóch rundach. W niedzielę może zejść bardzo nisko, ale sposób, w jaki był otoczony wzgórzami i bunkrami starego pola pod koniec trzeciej rundy, nie wróżył dobrze na epicki powrót. Kursy: 50-1

Otwarte Mistrzostwa 2022 Eliminacje Ostatniej Szansy

Kyle Porter, starszy pisarz golfowy: Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których McIlroy wygrał swój 150. Open. Wykonał niewyobrażalnie dobrą robotę, nie pozwalając sobie na emocje podczas wyjątkowo emocjonalnego tygodnia. Jego gra jest tak dopracowana, jak przez cały rok, a on publikuje wyniki, aby to udowodnić. St. Andrews to magiczne miejsce, a zwycięstwo Tigera Woodsa w tym samym tygodniu, w którym Rory zszedł ze sceny po dwóch największych zwycięstwach w historii golfa, jest tak niemożliwe na tym polu, że zdarza się tylko na starym polu. Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Chip Patterson, pisarz: Nie ma powodu, aby to przemyśleć: dane sugerują, że McIlroy ma nieco ponad 50% szans na wyprzedzenie Hovlanda i zatrzymanie Chase w niedzielę. Analiza to pewność siebie, którą emanował przez cały tydzień, i nadszedł czas, aby nagrodzić talent pokoleniowy w jego karierze w Hall of Fame. McIlroy nigdy nie skończył w pierwszej dziesiątce w czterech głównych turniejach w tym samym sezonie i jest gotowy do przełamania swojej ośmioletniej suszy w St. Andrews. Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Patrick McDonald, pisarz golfowy: McIlroy jedzie na fali rozpędu, jakby nie mógł zrobić nic złego na starym kursie. Ten tydzień był powrotem do 2014 roku, gdzie często bawił się idealną mieszanką agresji i dyscypliny. Osiem lat później ponownie podniósł Puchar Klareta i dołączył do Chev Ballesteros i Byrona Nelsona jako pięciokrotny mistrz. Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Kyle Boone, pisarz: Jak daleko wstecz jest za daleko? Pięć uderzeń – w tych warunkach, na tym kursie, z To jest Rankingi z gwiazdami – za dużo? Według Justina Raya, żaden zwycięzca Open w St Andrews nie wygrał po stracie więcej niż czterech uderzeń na 54 dołkach. Mimo to wydaje się to w jakiś sposób wiarygodne dla Schefflera. Po obejrzeniu Justina Thomasa, który wszedł do 4. rundy mistrzostw PGA w maju, szarża Schefflera na niedzielne zwycięstwo w Claret Jug nie wydaje się niemożliwa. Grał dobrze przez cały tydzień, jest drugi w stawce pod względem uderzeń zdobytych na podejściu i ma wszystko, aby zrobić duży rajd, jeśli jego miotacz zacznie się toczyć. Wybór: Scotty Scheffler (20-1)

Adam Silverstein, redaktor naczelny: To, że przestał wygrywać, nie oznacza, że ​​McIlroy miał problemy z dobrą grą w głównych turniejach. Od 2014 roku ma 10-16 lat na 30 szans tylko w tym roku. Problem polega na tym, że McIlroy zwykle zaczyna powoli lub marnuje niski wynik w Rundzie 1, często przechodząc przez tylne drzwi. Tak nie było w tym tygodniu, ponieważ McIlroy kontynuował jazdę przez pierwsze trzy rundy z wynikami 66-68-66. Rory wyraźnie ma przewagę pola na własnym polu w St. Andrews – tłum jest emocjonalnie zainwestowany w jego sukces – ale udało mu się to powstrzymać i grać w spokojne, inteligentne golfa. Czy jest lepszy sposób na zakończenie ośmioletniej suszy niż wygranie 150. Open? Wybór: Rory McIlroy (10/11)

Rick Gehman i Greg Ducharme przyglądają się szansom na niedzielne mistrzostwa Open Championship. Śledź First Cut On i słuchaj Podcasty Apple I Spotify.

READ  Inwazja Rosji na Ukrainę testuje suwerenną retorykę Chin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.